Sostinės gatves užplūdo dviratininkai – prasidėjo „IKI Velomaratonas“

Prasidėjo „IKI Velomaratonas“ / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-18 11:09
Priešpaskutinį rugpjūčio savaitgalį – rugpjūčio 18 dieną – sostinės gatvėse ūžia „IKI Velomaratono“ dalyviai. Dviračių, paspirtukų, riedlenčių, riedučių bei kitų panašių transporto, sporto bei laisvalaikio priemonių gerbėjai į Vilnių rinkosi iš visos Lietuvos. Renginio epicentre, prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų, laiką leidžia ne tik dalyviai, bet ir norintys išmėginti nemokamas pramogas bei sveikuoliškas iniciatyvas..

Jau dešimtąjį kartą „IKI Velomaratono“ metu centrinėse Vilniaus gatvėse lenktyniavo dviratininkai – beveik 400 užsiregistravusių sportininkų varžėsi „CRAMO Sport“ (100 arba 50 km) ir „CRAMO Semi-Sport“ (50 km) važiavime. Šiemet varžybos buvo itin įtemptos – iki pat paskutinės sekundės nebuvo aišku, kas taps absoliučiu nugalėtoju.

CRAMO 100 kilometrų distanciją greičiausiai įveikė Darijus Džervus ir laimėjo ne tik piniginį 300 Eur vertės fondą, bet ir kelionę pirmyn ir atgal vienam asmeniui į bet kurią pasirinktą šalį, į kurią skraidina „Turkish Airlines“.

D. Džervus tik paskutiniuose ratuose aplenkė savo varžovus ir išsiveržė į priekį. Nuo D. Džervus, finišą pasiekusio per 2 val. 16 min. 13sek., vos aštuoniomis šimtosiomis atsilikęs antrąją vietą laimėjo Maris Bogdanovics, o trečiąją –Venantas Lašinis, nuo M. Bogdanovics atsilikęs vos dviem šimtosiomis.

Varžybos buvo ypač dramatiškos – ir tai įrodo ne tik itin mažas distancijos įveikimo laiko skirtumas tarp lyderių. Vos įpusėjus varžybas, dalyviai susidūrė su įvairiausiomis problemomis, dėl kurių sportininkams rungtynės buvo baigtos. Vieniems sprogo padangos, kitiems – atsinaujino buvusius traumos, dar kitiems – kritus lūžo dviračiai.

D. Džervus po finišo sakė, jog lenktynių metu teko priimti daug rizikingų taktinių sprendimų, kurie, kaip paaiškėjo, pasiteisino. Sportininkas prisipažino, jog netoli finišo, matant lyderius, pajuto adrenaliną ir iš paskutinių jėgų mynė pedalus. Atsigauti po varžybų dviratininkas norėtų Japonijoje – apie šią šalį svajojo seniai, o dabar su „Turkish Airlines“ bus puiki galimybė ten nuvykti.

čių maratonas šiemet siūlo daug naujovių. „IKI Velomaratonas“ miestelyje, kasmet įsikuriančiame Seimo rūmų aikštėje, žiūrovai ir dalyviai gali išvysti BMX dviračių pasirodymą, išmėginti vienintelį tokį Lietuvoje dviračių simuliatorių, o mažiesiems yra sukurta atskira pramogų erdvė. Kaip ir kasmet, renginio miestelyje netrūks taedukacinių veiklų, skatinančių saugų eismą, sveiką gyvenseną ir ekologišką gyvenimo būdą, bei galimybių laimėti įvairius prizus.

Tiesa, naujienų sulaukė ne tik žiūrovai, bet ir dalyviai – šiemet įsteigta nauja, elektrinių paspirtukų kategorija. Pirmasis Lietuvoje tokio pobūdžio elektrinių paspirtukų važiavimas pakvietė dalyvius nuo 12 metų, kurie turės įveikti daugiau nei 2 kilometrų distanciją.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai