„Sostinės dienas“ vainikavo Andriaus Mamontovo koncertas: privaloma registracija ir kaukės gerbėjų neatbaidė

Andriaus Mamontovo koncertas „Sostinės dienose“ / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-06 09:43
Šeštadienio vakarą didžiausias Vilniaus festivalis „Sostinės dienos“ miestiečiams ir svečiams dovanojo dar vieną įspūdingą koncertą Katedros aikštėje. Jo kulminacija tapo dainininko Andriaus Mamontovo pasirodymas su grupe: jis vainikavo rugsėjo 4–6 dienomis vykusį festivalį.

Katedros aikštėje įrengtoje scenoje pasirodė elektroninės muzikos virtuozai, grupė „Happyendless“, kurie kartu su Algirdu Kaušpėdu, Samu (Bix), Kastetu (G&G Sindikatas), Giedre Kilčiauskiene, Gabriele Vilkickyte, Jurga Šeduikyte ir kitomis Lietuvos muzikos padangės žvaigždėmis visus panardino į kibernetinį garso bei vaizdo pasaulį.

Vakaro kulminacija tapo kartu su grupe į sceną žengęs kultinis Lietuvos atlikėjas Andrius Mamontovas. Iki šiandien su jo dainomis visus tris dešimtmečius gyvena atkurta Nepriklausoma Lietuva, minios klausytojų jo kūrinius cituoja savo kasdienybėje, o koncertuose atranda išsiilgtą atgaivą sielai ir atsakymus į egzistencinius klausimus.

Andriaus Mamontovo koncertas „Sostinės dienose“ / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
Andriaus Mamontovo koncertas „Sostinės dienose“ / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.

Prašė laikytis saugumo reikalavimų

Atsižvelgiant į naujausius Vyriausybės reikalavimus renginiams, žiūrovams į koncertą buvo privaloma registruotis: registracija buvo vykdoma elektroniniu būdu festivalio tinklapyje.

Festivalio rengėjai taip pat prašė vilniečių ir miesto svečių supratimo bei raino renginiuose dalyvauti dėvint veido kaukę.

Gerbėjų šie reikalavimai neatbaidė: A.Mamontovo koncertu mėgavosi minia žmonių ir tik retas kuris buvo pastebėtas nedėvintis veido kaukės.

„Mano žinutė yra ta, kad mes visi norim, jog gyvenimas grįžtų į mums įprastas vėžes, ir kadangi mes visi to norim, tai jisai vieną dieną ir grįš. Aš net neabejoju. Nestresuokite“, – sakė A.Mamontovas.

Naujausi straipsniai