Sostinės baro „Youngs’ Club“ įkūrėjas E.Pranskevičius: „Drauge įveiksime negandas“

Edgaras Pranskevičius/Projekto partnerio nuotr.
Edgaras Pranskevičius/Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-06-25 11:26
AA

Sostinės baras „Youngs’ Club“ jau dvejus metus garsėja smagiais savaitgalio vakarėliais po Halės turgaus stogu. Tiesa, karantinas vakarėlių įkarštį prigesino, tačiau baro įkūrėjas Edgaras Pranskevičius viliasi: geri laikai sugrįš, o baras savo istoriją sėkmingai kurs toliau.

Jaunystė, minima baro pavadinime, labiau apibrėžia ne žmogaus amžių, o pasaulėžiūrą ir gyvenimo būdą. „Visada norėjome sukurti draugišką barą tiems, kurie širdyje jauni“, – veiklos pradžią prisimena Edgaras, su žmona Rūta atidaręs „Youngs’ Club“ ypatingą aurą turinčiame Halės turguje. Iki tol vyras daug metų dirbo aptarnavimo srityje ir vis pastebėdavo, jog Vilniaus baruose labai trūksta kokybiško aptarnavimo.

„Pasiryžome įkurti barą, kuriame būtų aptarnaujama profesionaliai, paslaugiai ir draugiškai, – teigia jis. – O tada vienas po kito gimė ir kiti sprendimai: unikalus interjeras, gėrimo kultūra, gera elektroninė muzika, įspūdingi renginiai. Kiti barai dažnai neturi kurio nors alaus ar kito gėrimo – mes stengiamės turėti absoliučiai visko, ko tik žmonės nori. Solidūs gurmanai ateina paragauti ko nors ypatingo, o jaunimą labiausiai traukia klubiniai vakarėliai.“

Karantinas baro darbuotojus užklupo labai netikėtai. „Vasario ir kovo mėnesiais daugelis barų pajunta, kad lankytojų sumažėja ir apyvarta krinta. Taip būna kasmet, prie to esame pripratę, – pasakoja Edgaras. – Ramiai dirbome ir laukėme, kol tas etapas praeis, orai sušils ir žmonės vėl užplūs barus. Tačiau šiemet viskas buvo kitaip... Prasidėjus epidemijai pasvarstydavome, kas vyksta pasaulyje, bet tikrai nemanėme, kad ji mus šitaip paveiks – vieną dieną teks visiškai užsidaryti.“

Baras uždarė duris, darbuotojai buvo išleisti prastovų. Iš pradžių savininkai jautė paniką – kas dabar bus?.. „Bet paskui supratome, kad reikia ką nors daryti, – šypteli vadovas. – Nesėdėjome sudėję rankų: per tą priverstinę pertrauką sukūrėme visokių naujovių. Atidarėme baro internetinę parduotuvę, joje prekiaujame marškinėliais, nuotraukų atspaudais – tai padėjo ne tik psichologiškai lengviau ištverti pertrauką, bet ir padengti dalį savo išlaidų. Sukūrėme naują meniu, sugalvojome idėjų ateinantiems metams. Geriau šį tą daryti negu nieko.“

Edgaras Pranskevičius/Projekto partnerio nuotr.

Sulaukus karantino sušvelninimo, „Youngs’ Club“ iškart atidarė terasą. „Tai nuteikė džiaugsmingai, bet grįžti į vėžes nebuvo lengva nei baro darbuotojams, nei lankytojams, – pripažįsta Edgaras. – Griežti reikalavimai ir pokyčiai – kasdien, nė nežinai, kaip elgtis: vienuose baruose žmonės dirba be kaukių, aptarnauja didelius būrius, kituose – bando laikytis griežtų taisyklių...

Mes iš tų, kurie laikosi nustatytos tvarkos: esame atsakingi, nenorime, kad žmonėms būtų blogiau. Laimei, mūsų lankytojai geranoriški: sudrausminus, paprašius užsidėti kaukę ir deramai elgtis, jie neprieštarauja, nesiginčija, paklauso. Tik visi drauge galime įveikti negandas.“ Kol šalyje apriboti vakarėliai ir renginiai, barui sunku grįžti į įprastas vėžes – vadovas užsimena, kad atsigauti dar reikės nemažai laiko.

„Bet labai raginame žmones sugrįžti ir stengiamės sugalvoti naujų idėjų, kurios juos pritrauktų, – dalijasi mintimis. – Pradėjome bendradarbiauti su šefais, kiekvieną trečiadienį jie mums ruošia skirtingų gatvės maisto patiekalų. Siekiame, kad svečiams būtų smagu pas mus ateiti, o išėję vėl norėtų grįžti.“