Sostinėje išdalyti Vilniaus Universiteto aukštojo mokslo diplomai už „ačių“

Socialinė akcija-demonstracija „Diplomas už Ačių“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Trečiadienio rytą sostinėje esančioje Vinco Kudirkos aikštėje būriavosi minia žmonių. Čia Vilniaus universitetas kvietė palaikyti savo darbais šalį garsinančius mokslininkus, gabiausius studentus bei neakademinį personalą ir prisijungti prie socialinės akcijos-demonstracijos „Diplomas už Ačių“ ir mokslininkų akcijos „Nunešk Seimo nariui savo straipsnį“. 

Įvairių sričių diplomus atsiimti galėjo kiekvienas norintis, o kartu su įteiktu diplomu, ranką spaudė ir akcijoje dalyvavęs bei antspaudus dėliojęs VU rektorius prof. Artūras Žukauskas. Šventinę diplomų įteikimo ceremonijos nuotaiką kūrė Vilniaus Universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“.

Socialinė akcija-demonstracija „Diplomas už Ačių“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Protesto akcija buvo rengiama siekiant atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė kitų metų valstybės biudžete visiškai nenumato skirti lėšų dėstytojų ir mokslininkų bei neakademinių darbuotojų atlyginimų didinimui.

Į tai reaguodama akademinė šalies bendruomenė ragina atkreipti dėmesį, kad paskutinis prioritetas turi tapti pirmu.

Prie protesto prisijungė ir Lietuvos filosofas, rašytojas, Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius Kristupas Sabolius.

„Apsisprendžiau – būsiu dukart daktaras. Vieną kartą humanitarinis, kitą kartą – tai jau toks normalus, kur žmones gydo. Planuoju kažką tokio praktiškesnio veikti, gal labiau su odontologija. Kadaise lankiau sustiprintos dailės klasę, stipriau nei vidutiniškai sekėsi skulptūra. Galvoju apie saloną. Mokslininkams dantis lipdysime. Sveikus, aštrius ir iltinius“, – po protesto soc. tinkluose ironizavo K. Sabolius.

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armontaitė atsiėmė VU rektoriaus pasirašytą Gerovės valstybės mokslų diplomą. „Palaikome dėstytojus, mokytojus ir studentus. Valstybės didžiausias turtas yra jos intelektas ir protas. Neturime aukso kalnų ir naftos telkinių. Mus sėkmingais paversti gali tik mūsų švietimas“, – įsitikinusi A. Armontaitė.

Socialinė akcija-demonstracija „Diplomas už Ačių“ (37 nuotr.)
+31
Skaitykite daugiau