Songailų šeima įsiamžino kalėdinėje nuotraukoje: nepamirškite, kad svarbiausia – ne dovanos

Dariaus ir Gintarės Songailų šeima / Asmeninio albumo ir Nerijaus Šabanausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-23 16:29
„Žalgirio“ trenerio Dariaus Songailos žmona, „Hooters“ restoranų tinklo Baltijos šalyse įkūrėja Gintarė Songailė penktadienį pasidalijo pagausėjusios savo šeimos kalėdine nuotrauka ir nuoširdžiu sveikinimu. Bendraudama su 15min ji papasakojo apie savo šeimos Kalėdų tradicijas.

Nuoširdų sveikinimą gerbėjams Kalėdų proga G.Songailė išplatino „Facebook“ tinkle.

Greta gražių žodžių ji pasidalijo ir jaukia, šventiška šeimynine nuotrauka, kurioje – visi Songailos: ir ji su vyru Dariumi, ir trys jųdviejų sūnūs: vyresnėliai dvynukai Joris su Herkumi ir vos kiek daugiau nei prieš savaitę gimęs Vėjas. Ir šuo – haskis Vilkas – drauge papozavo.

„Tai tikrai pats gražiausias laikotarpis metuose! Kai mes kiekvieną vakarą klausomės kalėdinių melodijų, namai kvepia eglių šakomis ir mandarinais, grįžę sušalę geriame karštą šokoladą ir skaitome stebuklingas pasakas berniukams apie Senį Šaltį, o kur dar kūčiukai, sausainių puošimas ir mano mėgstamiausia silkė su babos surinktais grybais... Bet svarbiausia Šeima. Tie mums patys brangiausi žmonės, dėl kurių puošiame didžiausias egles, kepame kalėdinius pyragus, ruošiame tą visą galybę Kūčių stalo patiekalų, nepamiršdami kuris kurio mėgstamiausias... Tad visiems norėtumėme palinkėti įvertinti ne tas gulinčias dėžutes po egle, o tuos žmones, kurie su jumis aplink tą eglę stovi! Gražių švenčių! Songailų šeima“, – jaukų sveikinimą išplatino Gintarė.

Nerijaus Šabanausko nuotr.
Nerijaus Šabanausko nuotr.

Bendraudama su 15min ji pasakojo, kaip šįmet žada sutikti Kalėdas. O sutiks jas tradiciškai, Kaune, pas G.Songailės tėvus.

„Per Kalėdas mums svarbiausias šeimyniškumas. Šventes visad pasitinkame kartu. Turime mums svarbią tradiciją: kai šeimoje atsiranda naujas žmogus, ji gauna angeliuką, kurį kabiname ant eglutės. To angeliuko prašome gerų metų, sveikatos, reiškiame lūkesčius, jis tarsi saugo žmogų. Ir Darius, kai atsirado mūsų šeimoje, tokį gavo, ir sūnūs po angeliuką turi – mano tėtis pasirūpino“, – šypsodamasi pasakojo G.Songailė.

Turime mums svarbią tradiciją: kai šeimoje atsiranda naujas žmogus, ji gauna angeliuką, kurį kabiname ant eglutės. To angeliuko prašome gerų metų, sveikatos, reiškiame lūkesčius, jis tarsi saugo žmogų.

Graži gausi šeimyna turi ir daugiau tradicijų: „Žinoma, kasmet ruošiame didelį Kūčių stalą, susirenka ne viena ir ne dvi šeimos kartos. Ta pati silkė, tie patys kūčiukai... Visos mūsų tradicijos labai lietuviškos ir, turbūt, tokios pat kaip pas visus.“

Pas G.Songailės tėvus šeimyna ne tik valgys Kūčių vakarienę, bet ir Kalėdų dienas, matyt, leis – planuoja kepti fazanus.

„Galbūt ir Dariaus šeima – mama su sese – iš Marijampolės atvažiuos pavakarieniauti. Patys kol kas nenorime daug važinėti, nes kūdikis dar visai mažytis“, – šypsosi ji.

Ir iš tiesų, mažylis Vėjas į pasaulį atėjo vos kiek daugiau nei prieš savaitę. Ar G.Songailė jau spėjo įsivažiuoti į pasikeitusį gyvenimo ritmą?

„Kad tas pats mažiausias – labai geras pilietis, – juokiasi. – Dabar tas etapas, kai jis tik miega ir valgo. Dėl to spėjau ir namus pasipuošti, ir maisto kalėdiniams patiekalams pripirkti, viską suruošti. Turbūt visi sunkumai dar priešaky. Kiti berniukai manęs vis klausia, kodėl mažylis vis miega ir miega.“

Bendraudama su 15min G.Songailė sako, kad būtent vaikai jai ir dovanoja didžiausią džiaugsmą. „Tai pirmi metai, kai mūsų berniukai jau supranta, kas yra dovanos, ir labai laukia Kalėdų Senelio. Jie tik ir pasakoja, kiek ir ko nori... Kalėdos man tikrai ta šventė, kurią atneša vaikai. Tas tikras jų tikėjimas, džiaugsmas, nesuvaidintos emocijos yra gražiausia“, – neabejoja.

O pačiai Gintarei kalėdinės dovanos – ar svarbu? Ar spėjo jomis pasirūpinti? „Darius juokiasi, kad greitai imsiu kalėdines dovanas birželį pirkti. Bet tikrai esu iš tų, kuri dovanas perka labai anksti – apsirūpinu dar rudenį. Ar išgirdusi, kad kažkam kažko reikia, ar kelionių metu ką gražaus randu. Ir šįmet dovanomis seniai pasirūpinau. Dovanoti man labai patinka, tai šimtu procentų geriau nei gauti dovaną. Bet gauti irgi patinka. Smagu, kai kažkas išgirsta tavo norą, pasirūpina, nustebina“, – svarsto.

O kalbėdama apie per Kalėdas nuvilnijantį komercijos dvelksmą, G.Songailė sako, kad viskas priklauso nuo požiūrio: „Pati esu rinkodarininkė, dirbu su reklama. Pamenu, būdavo tokių metų, kai kalėdinius projektus kurti imdavau rugsėjo gale ar spalio pradžioje, ir visą laiką iki švenčių Kalėdomis gyvendavau... Tačiau visų pirma Kalėdos yra ne tie blizgučiai, bet šeima ir geri norai. Esu prieš komercines šventes. Pavyzdžiui, nemėgstu Valentino dienos. Tačiau Kalėdos turi daug gilesnę prasmę ir tradicijas.“

Nerijaus Šabanausko nuotr.
Nerijaus Šabanausko nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai