„Solo Ansamblio“ klipo „Dansingas“ filmavimo užkulisiai: kūrimas užtruko net dvejus metus

„Solo Ansamblio“ klipo „Dansingas“ filmavimo užkulisiai / Manto Repečkos nuotr.
„Solo Ansamblio“ klipo „Dansingas“ filmavimo užkulisiai / Manto Repečkos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-03-03 20:52
AA

Kovo 2-ąją paskelbti vaizdo klipų konkurso „Klipvid“ apdovanojimai. Čia net keturias statulėles – geriausio vaizdo klipo, geriausio režisieriaus, geriausios kinematografijos ir geriausios klipo koncepcijos – pelnė grupės „Solo Ansamblis“ dainai „Dansingas“ sukurtas vaizdo klipas. Šio kūrimas užtruko beveik dvejus metus, o prie jo prisidėjo daugiau nei 200 žmonių, buvo uždaromos Vilniaus senamiesčio gatvės.

Gamybos namų „Scuare“ prodiuseris ir vienas kompanijos įkūrėjų Laurynas Mataitis prisimena, kad pirmą kartą gyvai dainą „Dansingas“ išgirdo grupės „Solo Ansamblis“ studijoje dar 2018 metų vasaros pabaigoje.

„Tuomet su grupės nariais sutarėme, kad šiai dainai reikia nufilmuoti klipą. Netrukus prie projekto prisijungė režisierius Titas Sūdžius ir po kelių susitikimų ir „brainstorm“ sesijų gimė klipo „Dansingas“ idėja“, – pasakoja jis.
 
„Jau tada supratome, kad įgyvendinti šią idėją bus tikra avantiūra. Kad klipo koncepcija pareikalaus nepaprastai daug laiko, resursų ir energijos. Kad ketiname sukurti tai, kas atrodo neįmanoma. Tačiau čia mums padėjo suburta didžiulė klipo kūrybinė komanda, dirbusi su dideliu atsidavimu ir neskaičiavusi jokių laiko išteklių. Be jos šio klipo nebūtų.

Prie klipo kūrimo proceso prisidėjo apie 220 žmonių. Filmavimuose, kurių metu buvo uždarytos penkios Vilniaus senamiesčio gatvės, dalyvavo 90 aktorių, kaskadininkų komanda ir specialiai apmokytas žirgas, – sako L.Mataitis. – Filmuojant tokio masto projektus turi būti apgalvota kiekviena detalė, suderinti daugybės žmonių tvarkaraščiai.

Filmavimai vyko penkias pamainas, vidutiniškai po 12-13 valandų per dieną. Galutinį rezultatą realizavo nematoma komandos dalis – vaizdo postprodukcijos kūrėjai. Jų indėlis į kruopštų, ne kiekvieno akiai matomą montažo, 3D efektų bei simuliacijų detalių sukūrimą yra tai, kas, mano nuomone, „Dansingą“ paverčia išskirtiniu muzikos ir vaizdo epu.“

Sapno fragmentai ir A. Jodorowskio filmų įtaka
 
Vaizdo klipo režisierius T.Sūdžius teigia, kad visų pirma norėjosi kaip įmanoma geriausiai atskleisti dainos atmosferą.

„Iš vienos pusės dainos žodžiai skamba simboliškai, bet tuo pačiu jų visuma išlieka abstrakti, kurią sunku suvokti racionaliai. Stengiausi išlikti ištikimas tokiam principui ir rašydamas klipo scenarijų. Man tai it surišti sapno fragmentai.

Klipo scenarijų parašiau dar 2018 metų rudenį. Tuo metu atrodė, kad pasaulis atsigręžė į autoritarizmą, o masės rado savo melagingus pranašus. Šie suvokimai išryškėjo klausant dainos ir beveik automatiškai sukrito į klipo scenarijų. Kai kas klipe įžvelgė Alejandro Jodorowsky filmų ir Helmut Newton fotografijų įtaką. Negaliu prieštarauti minėtai įžvalgai nors apie minėtus autorius kurdamas sąmoningai negalvojau“, – sako T.Sūdžius.
 

„Solo Ansamblis“ klipo „Dansingas“ filmavimo užkulisiai / Manto Repečkos nuotr.

„Dansingo“ pasiekimai – ne tik Lietuvoje
 
„Dansingas“ jau spėjo apkeliauti keletą kino festivalių užsienyje. Jis laimėjo geriausio klipo apdovanojimą Lydso tarptautiniame kino festivalyje bei buvo rodytas muzikinių klipų konkursinėje programoje Lenkijoje vykstančiame viename garsiausių pasaulio operatorių kino festivalių „Camerimage“. Kaip sako prodiuseris L.Mataitis, visi pasiekimai – ir Lietuvoje, ir užsienyje – grupei reiškia labai daug. 

„Solo Ansamblis“ klipo „Dansingas“ filmavimo užkulisiai (17 nuotr.)
+11