Sofia Vergara prakalbo apie teisinį ginčą dėl užšaldytų embrionų

Sofia Vergara / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-06 20:57
Televizijos žvaigždė kolumbietė Sofia Vergara pagaliau prabilo apie savo teisinį ginčą su buvusiu mylimuoju dėl užšaldytų embrionų, kurie buvo pradėti jiems gyvenant poroje, perdavimo.

Interviu radijui 42 metų „Modernios šeimos“ (Modern Family) žvaigždė tvirtino, kad elgiasi teisingai, atsisakydama perduoti embrionus savo buvusiam partneriui verslininkui Nickui Loebui.

39 metų N.Loebas ir daugiausiai uždirbanti amerikiečių serialų aktorė S.Vergara 2013 metų lapkritį, prieš apvaisinimo „in vitro“ procedūrą, pasirašė sutartį, kurioje sutiko, kad bet kokiems veiksmams, susijusiems su tolesniu embrionų likimu, reikia jų abiejų pritarimo.

Tačiau N.Loebas teisme reikalauja teisės į embrionų „globą“, kadangi sutartyje aiškiai nenumatyta, kas atsitiks embrionams jo ir S.Vergaros skyrybų atveju.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Apvaisinti kiaušinėliai toliau laikomi vienoje Floridos klinikoje, o S.Vergara nesutinka jam duoti leidimo juos atšildyti.

„Ar galite mane kaltinti?“ – klausė Kolumbijoje įspūdingų formų gražuolė interviu „Howard Stern Show“, kalbėdama apie savo sprendimą neleisti implantuoti embrionų surogatinei motinai.

Pasak S.Vergaros, į pasaulį ateinančiam kūdikiui reikia „daugiau nei motinos, jam reikia mylinčių jo tėvų santykių“.

„Aš elgiuosi teisingai, – tęsė ji – Nepadariau nieko bloga. Žinote, kažkas pakeitė savo nuomonę“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Savo požiūrį šiame teisiniame ginče N.Loebas išdėstė praėjusią savaitę straipsnyje, kurį išspausdino „New York Times“.

„Moteris turi teisę išnešioti kūdikį, net jeigu vyras tam prieštarauja. Ar vyras, kuris yra pasiryžęs prisiimti visas tėvo pareigas, neturėtų teisės suteikti galimybę išsivystyti tiems embrionams, net jeigu moteris tam prieštarauja? Šie klausimai, kitaip negu abortai, neturi nieko bendra su teisėmis (kontroliuoti) savo kūną ir visokeriopai susiję su (vieno iš) tėvų teise apsaugoti jo arba jos negimusių vaikų gyvybę“, – rašoma Floridos verslininko straipsnyje.

Savo straipsnyje N.Loebas taip pat pripažįsta sudaręs sutartį su S.Vergara, kad tiems embrionams gali būti leista išsivystyti tik abiejų tėvų sutikimu.

Moralinė problema

Pasak Niujorko Fordhamo universiteto Etikos švietimo centro profesorės Celia Fisher, šis atvejis kelia įdomių klausimų, susijusių su biologinių tėvų teisėmis.

Teisiniai sprendimai, susiję su šia teise, paprastai yra priimami tais atvejais, kai vienas iš embriono tėvų nebegali turėti biologinių vaikų. Tačiau „New York Times“ straipsnyje ponas Loebas paminėjo, kad planuoja turėtų daugiau biologinių vaikų.

Tačiau moralinio ginčo pusėje ji palaikė S.Vergarą. „Klausimas, ar ponas Loebas praranda „biologinės tėvystės teisę“. Neatrodo, kad taip būtų“, – sakė profesorė naujienų agentūrai AFP.

„Teisiniai sprendimai, susiję su šia teise, paprastai yra priimami tais atvejais, kai vienas iš embriono tėvų nebegali turėti biologinių vaikų. Tačiau „New York Times“ straipsnyje ponas Loebas paminėjo, kad planuoja turėtų daugiau biologinių vaikų“, – kalbėjo ji.

Be to, ponas Loebas „prieštarauja savo moraliniams įsitikinimams, dėl leidimo embrionams išsivystyti“, - sakė C.Fisher.

„Būdamas su ponia Vergara jis pasirašė sutartį, kurioje sutiko palikti embrionus užšaldytus, jeigu viena iš šalių nenorės leisti jiems išsivystyti. Todėl abejotina, ar jo straipsnyje pateikti religiniai argumentai yra ilgalaikiai arba čia tinkami“, – kalbėjo ji.

„Galiausiai, jis klaidingai yra įsitikinęs, kad jo padėtis yra tokia pati kaip ir moters, nusprendusios išsaugoti nėštumą, nepaisant biologinio tėvo prieštaravimo. Tai – klaidingas palyginimas, kadangi nėščia moteris be sprendimo leisti embrionui išsivystyti dar turi priimti medicininį sprendimą dėl savo kūno, tuo tarpu ponas Loebas nusprendė sumokėti kitai moteriai, kad ji imtųsi šios galimos medicininės rizikos“, – tvirtino ekspertė.

N.Loebas susižadėjo su S.Vergara 2012 metais, bet pernai išsiskyrė. Dabar jau suaugusį sūnų turinti aktorė palaiko ryšius su aktoriumi Joe Manganiello.

S.Vergarai puikiai sekasi jos karjera. Žurnalas „Forbes“ rugsėjį ją paskelbė geriausiai apmokama JAV televizijos aktore, kuri pernai už vaidmenį „Modernioje šeimoje“ ir iš reklamos gavo maždaug 37 mln. dolerių.

Ji uždirbo gerokai daugiau nei geriausiai apmokamas aktorius, Ashtonas Kutcheris, į kurio sąskaitas pernai įplaukė maždaug 26 mln. dolerių, nurodo žurnalas „Forbes“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai