Soda – nepakeičiama priemonė rūpinantis gyvūnais

Šuniukas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-20 11:00
Geriamoji soda tinka įvairiausiems gyvenimo atvejams: buičiai, grožiui ir net prižiūrint mylimus augintinius. Svarbiausia, kad ši priemonė netoksinė ir nekenksminga, tad naudoti ją saugu ir paprasta.
  • Plauname akvariumą. Tam, kad akvariumas švytėtų, reikia reguliariai valyti ir prižiūrėti jį. Cheminės priemonės dažnai nusėda ant sienelių ir vėliau gali pakenkti akvariumo augmenijai. Soda šiuo atveju puikiai padės išvengti nešvarumų. Taigi ištirpinkite stiklinėje 2 valg. š. sodos ir išplaukite akvariumą. Šis tirpalas tiks ir akvariumo aksesuarams, tarkime, akmenėliams, kriauklelėms ir pan. Svarbiausia – kruopščiai išskalaukite, kad neliktų sodos nuosėdų.
  • Papūgėlių, kanarėlių ir kitų gyvūnėlių narvus taip pat reikia prižiūrėti, dezinfekuoti ir valyti. Išbandykite sodos tirpalą: reikės litro 40–50 °C vandens, 3–4 valg. š. sodos. Viską gerai sumaišykite ir valykite narvelį. Šis būdas paprastas, saugus, padeda apsaugoti nuo bakterijų ir kitų nešvarumų.
  • Šuns kailiuko priežiūra: sausos ir „šlapios“ vonios. Būna taip, kad gyvūną reikia skubiai išmaudyti, bet laiko lyg tyčia pristinga. Greitoji pagalba gali būti sodos tirpalas: 2 valg. š. sodos ištirpinkite litre vandens ir supilkite į purškiamąjį butelį. Reikės tik apipurkšti gyvūnėlio kailį ir iššukuoti. Šis būdas padės išvengti nemalonių kvapų, o kailiukas atrodys švarus. Kita išeitis – tiesiog užberkite ant gyvūno kailiuko sodos, įtrinkite specialiu šepetėliu, paskui iššukuokite. Soda kaipmat pašalins nešvarumus, neutralizuos nemalonius kvapus. Beje, ši priemonė nesukelia alergijos.
  • Katės tualetas. Laikantieji murkliukus žino, kad šiems reikalinga nuolatinė priežiūra – juk katės itin mėgsta švarą. Kad nevargintų nemalonus kvapas, katės dėžutės dugną pabarstykite trupučiu sodos, o ant viršaus dėkite specialaus kraiko.  Soda puikiai sugeria nemalonius kvapus.
  • Gyvūnų žaisliukai. Tiek šunys, tiek katės ir kiti gyvūnėliai mėgsta praskaidrinti dieną įvairiausiais žaisliukais. Vis dėlto kartkartėmis juos būtina dezinfekuoti. Paimkite litrą vandens, ištirpinkite jame 4 valg. š. sodos ir gautu tirpalu gerai nuplaukite visus plastmasinius ar guminius žaisliukus. Galite juos pamirkyti  tirpale 10–15 min., vėliau reikės tik perskalauti ir gerai išdžiovinti.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai