Socialinis eksperimentas: kodėl žodžiai „kaip mergaitė“ suprantami kaip įžeidimas?

Socialinis eksperimentas: kodėl žodžiai „kaip mergaitė“ suvokiami kaip įžeidimas? / Kadras iš vaizdo įrašo
Socialinis eksperimentas: kodėl žodžiai „kaip mergaitė“ suvokiami kaip įžeidimas? / Kadras iš vaizdo įrašo
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-07-07 19:36
AA

Nuo kada žodžiai „kaip mergaitė“ tapo įžeidimu? Kodėl taip sakoma žmogui, kuris kažką daro negerai – negi tai reiškia, kad visos mergaitės yra nevykėlės? Į šiuos klausimus bando atsakyti socialinė „Always“ reklama.

Filmuojant reklamą žmonių – merginų, vyrų, berniukų – buvo paprašyta pavaizduoti tai, kas jiems pirmiausia šauna į galvą išgirdus „bėk kaip mergaitė“, „muškis kaip mergaitė“, „mesk kaip mergaitė“. Ir visi eksperimento dalyviai, net merginos, pradėjo maivytis.

Vėliau to paties buvo paprašyta padaryti mergaičių. Tai, ką jos pademonstravo prieš kameras, atveria akis ne vienam. Paprašytos bėgti kaip mergaitės jos sukaupia visas jėgas ir rodo, kaip greitai sugeba bėgti ir kaip smūgiuoja iš visų jėgų. Mergaitės nuoširdžiai rodo, kaip viską sugeba, o žodžiai „kaip mergaitė“ joms kol kas dar nereiškia jokio įžeidimo.

„Taip, aš smūgiuoju kaip mergaitė, ir plaukiu kaip mergaitė, ir vaikštau kaip mergaitė, ir atsibundu kaip mergaitė – nes aš esu mergaitė. Ir tai ne kažkas, dėl ko aš turėčiau gėdytis“, – pareiškia viena eksperimento dalyvė.