Socialiniame tinkle plinta Lietuvos garsenybių parama neišnešiotiems kūdikiams – „Ankstukų iššūkis“

Saldus miegelis / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-31 17:43
Socialiniame tinkle „Facebook“ sklinda vaizdo klipai, kuriuose žymūs Lietuvos žmonės reiškia savo palaikymą neišnešiotų naujagimių paramos projektui „Ankstukai“. Anksčiau nei įprasta ryte atsikėlę klipų herojai prisipažįsta priėmę „Ankstukų iššūkį“ ir kviečia prie jo prisijungti savo draugus.

Tarp paramą projektui išreiškusių žmonių – tokie žymūs Lietuvos sportininkai ir šou verslo atstovai kaip laidų vedėjai Žygimantas Stakėnas ir Laura Imbrasienė, aktorė Valda Bičkutė, krepšininkė Vida Kuktienė, dainininkė Rasa Kaušiūtė bei daugelis kitų.

 

ankstukai.lt Aš šįryt - ankstukė Mielos draugės Elžbieta Latėnaitė ir Daiva perduodu estafetę jums #ankstukai

Posted by Valda Bičkutė on 2015 m. kovo 24 d.

 

Pasak vieno iš paramos projekto iniciatorių neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovės Astos Speičytės–Radzevičienės, iššūkio idėja siekiama netradiciškai pristatyti neišnešiotumo problematiką: ankstyvi rytiniai vaizdo klipai, šiuo metu sklindantys socialiniame tinkle, simboliškai atkartoja anksčiau laiko gimusio kūdikio gyvenimą.

„Pabudimas kiekvienam iš mūsų yra tarsi kasdienis gimimas. Iššūkio dalyvius kvietėme atsikelti anksčiau ir taip susitapatinti su ankstukais – mažiausiais kūdikiais, kurie į pasaulį ateina anksčiau laiko. Nuvilnijusi palaikymo banga leido daugybei žmonių pažvelgti į neišnešiotumą nauju kampu ir bent trumpam simboliškai pasijusti ankstukais. Matydami tokį palaikymą dar kartą įsitikinome, kad ši problema Lietuvoje svarbi ir ji tampa žinoma“, – teigia A. Speičytė–Radzevičienė.

 

Siandien as atsikeliau anksciau! Ka gali jausti teveliai susilauke mazylio per anksti, su galybe gasdinanciu prognoziu, zino tik pereje per sias kancias. Isijausti i kito sunkumus nepaprasta, taciau PADETI galime visi #ankstukai tikrai mums kazkada nusisypsos, o tai svarbiausia !!! Prisijunkite prie sios #ankstukuiniciatyvos ir jus: Erika Vilcinskaite ir Merunas Vitulskis, Paulius Bagdanavicius, Egle Ziukaite, Laura Normantiene, Vadimas Susko, Baiba Skurstene Serdiuke Žygimantas Stakėnas - Labas rytas :)

Posted by Laura Imbrasiene on 2015 m. kovo 24 d.

 

Asociacijos vadovė priduria, kad „Ankstukų iššūkis“ tęsiasi ir prie jo kviečiami prisijungti visi geros valios žmonės, norintys išreikšti savo paramą mažiausiems Lietuvos kūdikiams bei padėti jiems greičiau užaugti. Viskas, ką reikia padaryti iššūkio dalyviui – atsikėlus ryte nufilmuoti trumpą asmeninį vaizdo klipą, jame trumpai pasakyti, kad herojus atsikėlė anksčiau, norėdamas paremti projektą „Ankstukai“, ir pakviesti prie projekto prisidėti savo draugus. Vėliau šia žinute ir vaizdo klipu iššūkio dalyvis turi pasidalinti socialiniame tinkle „Facebook“ (su grotažyme #ankstukai).

Kaip ansktukus galite paremti materialiai, sužinosite svetainėje ankstukai.lt

 

 

Vakar aš atsikėliau anksčiau, Dovile Stakeniene, Laura Imbrasiene, Zivile Jokimaite-Dolgich ir Jurgis Bruzga rytoj ryte kviečiu JUS atsikelti anksčiau. Nepamirškite prisidėti prie akcijos ankstukai.lt #ankstukai #padekankstukamsuzaugti !

Posted by Žygimantas Stakėnas on 2015 m. kovo 23 d.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai