Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta nauja mada

„Facebook“ / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-15 19:00
Tikriausiai dar atsimenate visiškai neseniai socialiniame tinkle praskriejusį ir populiarumo visame pasaulyje susilaukusį „Ledinio vandens kibiro iššūkį“ (angl. „Ice bucket chalenge“), kurio metu „Facebook“ vartotojai mielai apsipildavo lediniu vandeniu ir šio savo pasiekimo vaizdo įrašu dalydavosi su draugais, mesdami jiems iššūkį pakartoti tą patį.

Tiesa, ši žaibišku greičiu socialiniame tinkle išplitusi mada bent jau turėjo kilnų tikslą – „Ledinio vandens kibiro iššūkis“ buvo pradėtas, siekiant surinkti lėšų šoninės amiotrofinės sklerozės (ALS), arba kitaip – Lou Gehrigo ligos – tyrimams. Ir žinoma, lėšų buvo surinkta išties nemažai.

Šis iššūkis taip pat tapo puikiu atspirties tašku įvairioms kitoms idėjoms, kurios veikiau turėjo kiek švietėjišką tikslą.

Prisiminkite, kad ir geriausių skaitytų knygų sąrašus ar mėgstamiausio dailininko tapybos darbus. Ganėtinai populiari banga, kuria Lietuvoje apsikrėtė ir garsenybės, buvo ir savo vaikystės nuotraukų talpinimas.

Na o dabar atėjo metas ir naujam iššūkiui. „Facebooke“ plinta mada dalytis pirmąja profilio nuotrauka, o tuomet, kaip jau tapo įprasta, šią estafetę perduoti trims savo draugams, praneša portalas washingtonpost.com.

Taip pat skaitykite: Visagalis „Facebook“: pagrobtos dukros ir motinos susitikimas po 44 metų

Tiesa, pirmoji profilio nuotrauka yra ne ta, kurią patys pasirinkote, o ta, kurią jums suteikia „Facebook“, prie šio tinklo prisijungus pirmą kartą. Nors kol kas neaišku, nei kur, nei kodėl ši mada prasidėjo, tačiau jau vien per vieną dieną žodžių junginys „pirmoji profilio nuotrauka“ (angl. „first profile picture“) socialiniuose tinkluose buvo pavartota 3 tūkst. 600 kartų. Toks spartus idėjos populiarėjimas, ekspertų manymu, turėtų pasiekti ar netgi pasivyti „Ledinio vandens iššūkio“ rekordą.

Taigi, jei ant savo draugų metraščio „sienų“ dar nematėte nuotraukos, kurioje mėlyname fone nupaišytas baltas vaikino ar merginos kontūras, pasiruoškite – netrukus ši mada užtvindys ir jūsų „Facebooką“.

Taip pat skaitykite: Flirtas per „Facebook‘ą“ – kur slypi slidi riba?

Ji24.lt

Naujausi straipsniai