Socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“: kalėdiniai nepažįstamųjų sveikinimai vienišoms širdims senelių globos namuose

Socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“
Autorius: Akvilė Pušinskaitė
Publikuota: 2018-12-06 10:49
Kas gali būti tikriau ir jaukiau už kalėdinių sveikinimų rašymą senoliams, gyvenantiems senelių globos namuose? Tai – ypatingai nuoširdi socialinė akcija „Pasveikink senolį“, kurios metu bus pasveikinti tie žmonės, kurie mena mūsų šalies istoriją, kurie mus augino bei mokė gyventi, bet tuo pačiu ir tie, kuriuos mes dažnai pamirštame. Kviečiame parašyti kalėdinį sveikinimą vienišoms ir meilės bei šilumos pasiilgusioms širdims – viena kalėdinė atvirutė senoliui gali tapti geriausia jo dovana per šv. Kalėdas!

Susitikime gruodžio 8 d. nuo 11 val. iki 15 val. Užupio meno inkubatoriuje „Galera“ (Užupio g. 2, Vilnius), kur rašysime kalėdinius sveikinimus senoliams ir klausysimės kalėdinės muzikos! Pažadame, kad turėsime šiltos arbatos ir skanumynų, tad kalėdinių sveikinimų rašymas virs jaukia ir prasminga šeštadienio popiete!

Socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“ / Organizatorių nuotr.
Socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“ / Organizatorių nuotr.

„Šventiniu laikotarpiu dažniau nei visada norime dalintis gerumu, atjauta, dovanoti šypsenas nepažįstamiesiems. Visa tai sutelpa į kalėdinį sveikinimą senoliui! Ši iniciatyva turi stebuklingą užtaisą – joje sudalyvavę žmonės ar padėję ją organizuoti ne tik dalinasi gerumu su kitais, bet ir patys tampa laimingesni“, – sako socialinės akcijos iniciatorė Solveiga Remeikaitė.

Pasak jos, retai susimąstome, kiek senolių yra Lietuvoje, gyvenančių senelių globos namuose. Visų gyvenimai skirtingi, skirtingos ir priežastys bei aplinkybės, lėmusios gyvenimą senelių globos namuose. Vienus lanko vaikai, artimieji, kiti likę vienui vieni. Ne visiems šventinis laikotarpis sukelia šypseną, spindesį akyse, tačiau visi kartu mes galime tai pakeisti. Dažnai pamirštame gero žodžio galią – juk reikia tiek nedaug, kad suteiktume nepažįstamajam džiaugsmo, kalėdinio stebuklo ir vilties!

Socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“ / Organizatorių nuotr.
Socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“ / Organizatorių nuotr.

„Svarstote, ko galima palinkėti nepažįstamam žmogui, kurio niekada nebuvote sutikę? Linkėkime sveikatos, stiprybės, daugiau šypsenų, juoko, gražių dienų, šiltų prisiminimų. Praskaidrinkime senolių kasdienybę, nustebinkime netikėtu sveikinimu!“, – ragina S. Remeikaitė.

Bus pasveikinta 250 senolių

Šiais metais kalėdiniai sveikinimai pasieks beveik 250 senolių iš 5 senelių globos namų, gyvenančius skirtingose Lietuvos vietose. Labai džiaugiamės, kad vis daugiau mokyklų įsitraukia į šią socialinę iniciatyvą ir dovanoja mokinių sukurtas atvirutes.

Senoliams atvirutes dovanoja: Vilniaus Užupio gimnazija, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus, Vilniaus Gabijos gimnazija, Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namai.

Iniciatyvoje dalyvauja: Kaltinėnų parapijos senelių globos namai, Kapčiamiesčio globos namai, Seredžiaus senelių globos namai, Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namai, Druskininkų globos ir slaugos namai.

Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai