Smurtu prieš draugę kaltintam B.Vanagui – gera žinia: galutinai nutrauktas ikiteisminis tyrimas

Benediktas Vanagas
Autorius: 15min
Publikuota: 2021-12-07 18:13
Vasarą smurtu prieš buvusią širdies draugę kaltintas Benediktas Vanagas gali lengviau atsikvėpti. Antradienį lenktynininkas sužinojo, kad ikiteisminis tyrimas nebus atnaujintas – moteris nusprendė sprendimo neskųsti.

„Prokuratūra kol kas nėra gavusi skundo dėl nutraukto ikiteisminio tyrimo“, – 15min teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Prieš mėnesį apie ikiteisminio tyrimo nutraukimą 15min patvirtino G.Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

„Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė š. m. lapkričio 3 d. priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 1 d.) nenustačius, kad buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 140 str. 1 d., sudėties požymių“, – sakė G.Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Ji nurodė, kad sprendimą buvo galima apskųsti.

„Jei bus gautas skundas, jis bus nagrinėjamas. Tačiau daugiau pakomentuoti negalime“, – 15min anksčiau teigė G.Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Primename, kad vasarą nuaidėjo skandalas apie tai, kad žinomas Lietuvos lenktynininkas galimai smurtavo prieš savo 34-erių metų draugę, tiksliau – esą spyrė jai į galvą. Tuo metu įtariamajam B.Vanagui buvo paskirta kardomoji priemonė, t. y. rašytinis pasižadėjimas neišvykti, lenktynininkas privalėjo nebendrauti, nekontaktuoti ir nesiartinti šalia galimai nukentėjusio asmens.

Apie skandalingą situaciją iš pradžių pranešė portalas lrytas.lt, su kuriuo susisiekė pati galimai nuo smurto nukentėjusi moteris, pasakojusi, kad B.Vanagas su koja spyrė jai į galvą, tąsė už plaukų.

„Benediktas spyrė man, kai nepildžiau tam tikrų jo pageidavimų. Po smūgio jaučiau pykinimą. Dešinė veido pusė iki šiol aptirpusi, užgulta ausis“, – minėtam portalui pasakojo moteris, kurios vardas redakcijai žinomas. Po incidento 34-erių vilnietė buvo pristatyta į gydymo įstaigą.

Pasak lrytas.lt, B.Vanago su galimai nukentėjusia moterimi draugystė užsimezgė prieš šešerius metus ir, kaip pasakojo vilnietė, per tą laiką jai esą teko nuolat susidurti su pavydo, pykčio proveržiais, tačiau prie fizinio smurto nebūdavo pereinama.

„Anksčiau jis buvo užsimojęs, bet netrenkė. Tačiau pirmadienį smūgio sulaukiau“, – tvirtino moteris.

Benediktas Vanagas/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ nuotr.
Benediktas Vanagas/Irmanto Gelūno/„Žmonės Foto“ nuotr.

B.Vanagas yra vedęs fotomenininkę Giedrę Vanagienę, su ja kartu augina du vaikus.

Anksčiau 15min skambučiais bandė susisiekti ir su pačiu B.Vanagu, tačiau tada to padaryti nepavyko. Visgi netrukus apie situaciją jis pasisakė feisbuke – kaltę neigė.

„Savo asmeninio gyvenimo niekada nekomentavau. Ši mano nuostata nesikeis ir toliau. Smurto atvejį kategoriškai neigiu, bet tai palikime ištirti tos srities profesionalams. Nuoširdžiai atsiprašau, jei Jus nuvylė šiandien žiniasklaidoje pasirodžiusi žinia apie tariamą smurto atvejį. Ačiū už supratimą“, – feisbuke rašė B.Vanagas.

Naujausi straipsniai