Smuikininkė I. Pranskutė siūlo paremti per karantiną nukentėjusias menininkes: „Muzika buvo ir bus viena stipriausių jungčių“

Ieva Pranskutė/ Igor Kolarec nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-26 18:06
Austrijos sostinėje Vienoje gyvenanti smuikininkė-artistė Ieva Pranskutė ėmėsi labdaringos iniciatyvos, kartu su Barselonoje gyvenančia muzikante Paulina Dūmanaite per atstumą atliko žinomo lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono kūrinį „Pezzo elegiaco“, taip kviesdama ne tik pasimėgauti gimtinės kompozitorių kūryba, bet ir prisidėti prie lietuvių menininkių gerovės.

„Idėja kilo iš didelio entuziazmo karantino metu toliau muzikuoti, nesustoti, drauge jungtis, kurti nepaisant didelio atstumo. Juk muzika buvo ir bus viena stipriausių jungčių!  Gyvenant, koncertuojant Vienoje susiduriu su žmonėmis, kuriems nėra tekę susipažinti su Lietuvos kompozitorių kūryba bei jos vizuoaliais vaizdais, todėl norėjau atlikti lietuvišką vieną žymiausių smuikui solo kūrinį ir kartu įtraukti įspūdingo grožio lietuviškos gamtos vaizdus, kurie būtų susiję su muzikiniu kontekstu“, – Žmonės.lt pasakojo smuikininkė. 

Menininkės neslepia – muzikinis vaizdo klipas buvo įkvėptas didžiulės meilės ir ilgesio Tėvynei bei lietuviškai muzikai.

Pasinaudodamos šiuolaikinėmis technologijomis, Ieva ir Paulina sugebėjo įrašyti muziką būdamos 1789 km atstumu.

Kaip teigė Ieva, tokios iniciatyvos yra labai svarbios tiek menininkams, tiek žmonėms, kuriems yra svarbi kultūra ir jos sklaida. 

„Šis, kartu su vaizdo režisieriumi Mislavu Brajkovićiumi sukurtas, įrašas yra sukurtas žmonėms, kurie karantino metu negalėjo mėgautis gyvais koncertais, bendrais išgyvenimais klausant gyvos muzikos. Šia trumpa muzikine istorija noriu pasidalinti su visu pasauliu! Ypač dabar, kai esame sustabdyti ir negalime keliauti, pamatyti visa tai savomis akimis!“, – šypsojosi I. Pranskutė.

Temos:
Aktualu Kultūra

Naujausi straipsniai