Smalsuoliams: įdomiausios „Sostų karų“ pabaigos teorijos

Kadras iš serialo "Sostų karai" / Stop kadras
Kadras iš serialo "Sostų karai" / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-09-14 18:00
AA

PERSPĖJIMAS! Tekste yra atskleidžiamos serialo „Sostų karai“ detalės, todėl, jei dar nepažiūrėjote visų serijų, rekomenduojame šį tekstą pasižymėti ir perskaityti tik po to, kai pamatysite, ką įdomaus jums paruošė kūrėjai.

  • Džeimis nužudys Sersę. Šiuo metu soste sėdinti Sersė – vienas prieštaringiausiai vertinamų serialo personažų. Žiauri, tačiau neišmatuojama meile savo vaikams garsėjanti moteris, paskutiniojo sezono metu gavo smūgį į paširdžius – nuo jos nusisuko mylimasis ir brolis Džeimis. Ar pamenate dar jaunai Sersei išpranašautą lemtį? Jos vaikai – jau žuvę, tačiau Sersei žadėta, kad ją nužudys „valonqar“ – mažasis brolis. Nors logiškiausias variantas būtų neapykantai seseriai degantis Tyrionas, bet „Sostų karai“ dažniausiai būna sunkiau nuspėjami.
  • Beveidžio žmogaus teorija. Dar kitaip vadinama „Arija – mirusi“ teorija. Pamenate jos kovą su beveide mergina? Nepamenate, nes jos nematėte – Arija prieš pat ją nukirto žvakę, o nepamatyti, kaip miršta žmogus šiame seriale dažniausiai reiškia, kad jis nemirė. O taip pat – ir Džakeno šypsena, kai Arija jam praneša, kad iškeliauja. Atrodo, kad jis žino daugiau, nei mes. Taigi, tikėtina, kad nedraugiškai nusiteikusi mergina su Arijos veidu šiuo metu keliauja į Šiaurę.
  • Samas yra pasakotojas. Ši teorija pastaruoju metu susilaukė itin daug dėmesio. Ją netgi aptarinėjo Johnas Bradley, kuris ir atlieka Samo vaidmenį. Pagrindinė mintis yra ta, kad visas serialas yra pagrįstas chronologiškai mylimo Samuelio Tarlio surašytais įvykiais. Septintajame sezone Samą matome Citadelės bibliotekoje, kur jis mokosi iš vyriausiojo maisterio Ebrose'o, kuris rašo istoriją, pavadintą „Karų, sekusių po karaliaus Roberto I-ojo mirties, chronologija“. Faktiškai tai yra tai, ką matėme nuo pirmojo sezono. Samas šį pavadinimą pakomentuoja, kaip trūkstantį poetiškumo. Ši teorija teigia, kad jo sugalvotas tinkamesnis yra „Ledo ir ugnies giesmė“. Jei išsipildytų ši teorija, tuomet paskutinė scena turėtų būti Samas, užverčiantis didžiulę knygą, kurią ką tik parašė. Nors tai ir neatskleidžia mums esminių intrigų, tačiau teorija – verta dėmesio.
  • Azoro Ahajaus grįžimas. Ši teorija pagrįsta pranašyste, kad legendinis lyderis vieną kartą jau išsaugojęs pasaulį nuo tamsos – Azoras Ahajus – gims ir vėl. „Jis gims apsuptas dūmų bei druskos ir turėtų atnešti šviesą degančiu kardu. Šviesos nešėjas.“ Pranašytę geriausiai atitinka Džonas Snou ir Daenerys. Vis dėlto, galima rasti dar vieną kandidatą – Sandorą Klegeiną. Ši teorija remiasi tuo, kad mažą jį sužalojo ugnis t.y. – dūmai, o Juodojo vandens mūšyje jis vos nežuvo: druska. Gerbėjams itin patinka ši teorija, nes įsivaizduoti įprastai ugnies bijantį riterį galiausiai išgelbėjantį pasaulį degančiu kardu – tikras malonumas.
  • White Walker'iai peržengs sieną. 200 m siena, skirianti laukinį pasaulį nuo 7 karalysčių buvo pastatyta prieš 8000 metų prieš „Sostų karų“ įvykius. Miško vaikai jos apsaugą kūrė burtais, kurie turėjo sulaikyti White Walker'ius nuo peržengimo. Bet, kaip jau žinome, Brenas, paliestas Nakties karaliaus, sulaužė šią apsaugą ir vieną kartą White Walker'iai ją jau peržengė. Šios teorijos mintis: White Walker'iai laimi, visi kiti – miršta. Neskamba labai neįtikėtinai, ar ne?
  • White Walker'iai yra geriečiai. Nors skamba kiek neįtikėtinai, bet pagalvokite: nuo pirmojo sezono matėme, kad žmonės – meluojantys, išduodantys, prievartaujantys, žudantys ir tiesiog blogi padarai. Gali būti, kad White Walker'iai tiesiog nori išvalyti žemę nuo jų. Gal ir siena buvo skirta ne saugoti žmones, o jų priešus?
  • Trigalvis drakonas. Ši teorija – viena populiairausių. Jos pagrindas – pranašystė, kurią išgirdo Deanerys: „Drakonas turi tris galvas.“ Tai dažniausiai aiškinama, kad visi trys drakonų raiteliai yra būtini, jei nori laimėti Didįjį karą. Taigi, pirmoji raitelė, akivaizdu, – drakonų motina. Spėjama, kad antrasis raitelis – gražuolės sūnėnas – Džonas Snou. Didžioji intriga – kas bus trečiasis? Kalbama, kad nemažą šansą turėti Targaryenų šaknų ir tapti trečiuoju raiteliu turi Tyrionas Lanisteris. Kai kurie gerbėjai spėja, kad Išprotėjęs karalius Aerys turėjo romaną su Taivino Lanisterio žmona Joanna ir Tyrionas – šio romano vaisius. Tai paaiškintų ir neįtikėtiną Taivino nemeilę Tyrionui ir jo paskutiniuosius žodžius: „Tu ne mano sūnus.“
  • Džonas ir Nakties karalius. Puikus karys iš Šiaurės, kuris kartą mirė ir buvo atgaivintas. Ar kalbame apie Džoną ar apie Nakties karalių? O gal abu? Aptarinėdamas istorijos pabaigą autorius George'as R.R. Martinas teigė, kad ji bus gera, bet su šiokiu tokiu liūdnu prieskoniu. Spėjama, kad geriečiai triumfuos, tačiau, žinoma, su aukomis. Ši teorija teigia, kad Džonas pasiaukos, norėdamas nužudyti Nakties karalių. Manoma, kad net ir tuomet jis nemirs... visiškai. Jis taps pusiau negyvu, kaip ir jo dėdė Bendženas Starkas ir valdys White Walker'ius kaip naujasis Nakties karalius, užtikrinsiantis taiką tarp žmonių ir gyvybės už Sienos.
Septintojo „Sostų karų“ sezono premjera (32 nuotr.)
+26