Smagūs moksliniai eksperimentai, kuriuos galite atlikti su vaikais

Mergaitė / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-07 13:00
Norite atitraukti vaikus nuo kompiuterio ir sudominti juos įdomia veikla? Kartu su jais atlikite keletą paprastų mokslinių eksperimentų. Garantuojame – užsiėmimas bus tikrai smagus, patiks ir jums, ir jūsų vaikams!

Eksperimentai visiškai nepavojingi, o visų geriausia – daugelį jiems reikalingų priemonių rasite namuose, tad labai išlaidauti tikrai neteks. Be to, kas gali žinoti, galbūt taip savo mažąsias atžalas sudominsite ateityje su kur kas didesniu užsidegimu domėtis chemija ar fizika.

Gigantiškas guminukas

Kuriam gi vaikui nepatinka guminukai? Juos mielai kramsnoja ir maži, ir suaugę. Tačiau tik įsivaizduokite savo vaiko reakciją, kai kartu padarysite taip, kad jo mėgstamas guminukas padidėtų du ar net tris kartus.

Taip pat skaitykite: Psichologinis testas. Kuris tėvų tipas esate – tigras, medūza ar delfinas?

Viskas labai paprasta – į švarią stiklinę įpilkite vandens ir įmeskite vieną guminuką. Dabar belieka laukti. Tiesa, čia teks ugdytis ir kantrybę, mat tam, kad guminukas „užaugtų“, turi praeiti išties nemažai laiko. Bet argi ne verta?

Kaip atrodo dramblių dantų pasta?

Ar kada nors susimąstėte, kaip turėtų atrodyti drambliams skirta dantų pasta? Pasiūlykite vaikams jos pasigaminti kartu. Prireiks visai nedaug priemonių, o efektas išties privers išsižioti!

Reikės:

 • 2 l talpos tuščio plastiko butelio ar kito aukšto indo,
 • nedidelio piltuvėlio,
 • indų ploviklio,
 • vandenilio peroksido,
 • šilto vandens,
 • sausų mielių.

Gaminimas:

Tuščią butelį padėkite ant lėkštės ar kito plataus indo (tam geriausiai tiktų ir kepimui naudojama skarda). Tuomet į butelį, naudodami piltuvėlį, supilkite pusę puodelio vandenilio peroksido, įpilkite šiek tiek indų ploviklio ir butelį pakratykite, kad skysčiai susimaišytų. Į tuščią stiklinę įpilkite 2 šaukštus šilto vandens ir jame ištirpdykite arbatinį šaukštelį sausų mielių.

Tuomet staigiu judesiu visą stiklinės turinį supilkite į butelį ir greitai ištraukite piltuvėlį. Kad eksperimentas atrodytų dar įspūdingiau, į butelį (kartu su peroksidu ir indų plovikliu) galite įpilti ir maistinių dažų.

Pasigaminkite medūzą butelyje!

Šis eksperimentas ypač patiks mažiems vaikams, o ir laiko jis užims visiškai nedaug.

Rrikės:

 • paprasto plastikinio maišelio,
 • balto siūlo,
 • žirklių,
 • maistinių dažų (puikiai tiks tamsiai mėlyna ar žalia spalva),
 • plastikinio butelio,
 • vandens.

Gaminimas:

Plastikinį butelį iki pusės pripildykite vandens, tuomet leiskite vaikams į jį įlašinti keletą lašų maistinių dažų, o jūs tuo tarpu, naudodami maišelį ir siūlą, pagaminkite medūzą. Kai jau viskas bus paruošta, savo pagamintą medūzą (ją reikės pripildyti vandens, pamatysite video žemiau) prakiškite į butelį. Tuomet užsukite ir duokite pažaisti vaikams.

Kam gi reikalingas kremas nuo saulės?

Važiuojate atostogauti ir žinote, kaip bus sunku priversti vaikus pasitepti kremu nuo saulės? Parodykite jiems saulės daromą poveikį vizualiai. Tam prireiks storo juodo popieriaus lapo ir kremo nuo saulės.

Taip pat skaitykite: Paprasta rašiklio detalė, kuri išgelbėjo gyvybę šimtams vaikų

Ant popieriaus užspauskite kremo nuo saulės ir leiskite vaikams popierių kiek pateplioti. Tuomet kremu išteptą popierių padėkite taip, kad jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai ir jau po kelių valandų stebėkite rezultatą. Atkreipkite vaikų dėmesį, kaip stipriai pašviesėjo kremu neišteptos juodo popieriaus vietos.

Lietus stiklainyje

Norite vizualiai savo vaikams pademonstruoti, kaip atsiranda lietaus lašai? Tai lengvai padarysite naudodami paprastą lėkštę, karštą vandenį, stiklainį ir ledukus. Kaip viskas vyksta?

Visų pirma arbatinyje užvirinkite vandenį. Kai jis bus pakankamai karštas, supilkite jį į stiklainį maždaug iki pusės. Tuomet ant stiklainio uždėkite lėkštę ir ant jos paberkite ledukus. Štai ir visas eksperimentas – dabar belieka laukti, kol stiklainyje pradės formuotis lietaus lašeliai.

 Pademonstruokite savo vaikams, kaip veikia baliklis

Šiam eksperimentui reikalingas priemones lengvai rasite pas save namuose. Jam prireiks dviejų plastikinių skaidrių stiklinių, maistinių dažų (geriausiai atrodys raudona spalva), baliklio ir vandens.

Į vieną plastikinę stiklinę iki pusės pripilkite vandens, tuomet į vandenį įlašinkite 2 lašus maistinių dažų. Į kitą stiklinę įpilkite šiek tiek baliklio ir pilkite jį į stiklinę su dažais, tuomet viską vėl perpilkite į tuščią stiklinę ir kartokite tai keletą kartų.

Su vaikais stebėkite, kaip su kiekvienu perpylimu vanduo vis skaidrėja. Galiausiai stiklinę su balikliu ir dažais palikite pastovėti keletą minučių ir pastebėsite, kaip vanduo taps visiškai skaidrus.

Smagių eksperimentų!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai