Šlovės akimirka Venecijoje: L.Bareišos kino juostai „Piligrimai“ – geriausio filmo apdovanojimas

Filmo „Piligirimai“ premjeros akimirka Venecijos kino festivalyje / Audriaus Solomino nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-09-11 21:44
78-ajame Venecijos kino festivalyje lietuvių režisieriaus Lauryno Bareišos ilgametražis filmas „Piligrimai“ šeštadienio vakarą buvo išrinktas geriausiu konkursinės programos „Horizontai“ filmu. Ši džiugi žinia Lietuvą pasiekė režisieriui vos atsiėmus apdovanojimą.

Socialiniame tinkle „Facebook“ festivalio „Kino pavasaris“ direktorius Algirdas Ramaška pasidžiaugė kolegos režisieriaus Lauryno Bareišos ir jo komandos tarptautiniu pasisekimu.

„Dar vienas Lietuvių triumfas Venecijoje! Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ ką tik laimėjo geriausio filmo apdovanojimą Venecijos kino festivalyje, „Horizontų“ programoje. Bravo komandai!“, – rašė A.Ramaška ir pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame įamžinta apdovanojimą atsiimančio režisieriaus L.Bareišos kalba.

O M G !!! 🤯🤯🤯 Dar vienas Lietuvių triumfas Venecijoje!!! Laurynas Bareisa filmas Piligrimai / Pilgrims ką tik laimėjo BEST FILM apdovanojimą Venecijos kino festivalyje, Horizontų programoje. Bravo komandai! Klementina Remeikaite, Gabija Bargailaitė! Fantastika. Didžiuojuos, kad filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi Kino Pavasaris Distribution

Posted by Algirdas Ramaska on 2021 m. rugsėjo 11 d., šeštadienis

Išskirtinio apdovanojimo seniausiame pasaulio kino festivalyje sulaukęs lietuvis po iškilmingos ceremonijos Venecijoje komentavo: „Pagal protokolą į apdovanojimus kviečiami visi konkurso dalyviai, o geriausią filmą skelbia paskutinį, jau apdovanojus geriausią režisierių, aktorių ir taip toliau, tad nerimui ir baimei laiko buvo. Daug palaikymo sulaukiau iš komisijos, tai labai malonu – manau, juos įtikino filmo paprastumas. O dabar nekantrauju grįžti į Lietuvą ir sulaukti, kol „Piligrimus“ pamatys ir įvertins mūsų publika.“ Režisierius tikisi, kad šis laimėjimas bus tendencijos lietuvišką kiną vertinti universaliais kriterijais pradžia.

Šiemet režisieriaus Lauryno Bareišos debiutinį ilgo metro filmą „Piligrimai“ pasitiko tarptautinė profesionalų ir sinefilų publika po trečiadienį įvykusios pasaulinės premjeros.

Filmo „Piligirimai“ premjeros akimirka Venecijos kino festivalyje / Audriaus Solomino nuotr.
Filmo „Piligirimai“ premjeros akimirka Venecijos kino festivalyje / Audriaus Solomino nuotr.

„Tai filmas, tobulai tinkantis tokiam konkursui, kaip „Orizzonti“ (liet. „Horizontai“) – ši programa siekia parodyti netradicinius ir drąsius tiek pasakojimu, tiek stiliumi darbus“, – po premjeros  kalbėjo 78-ojo Venecijos kino festivalio atstovas, vienas „Orizzonti“ programos sudarytojų Paolo Bertolin. Anot jo, L.Bareišos debiutas – tai lėtai įsideganti, bauginanti paslaptis, kuri palenda po žiūrovo oda ir palieka ilgai neblėstantį susižavėjimą.

„Horizontai“ programa skirta kylantiems, naujomis kino kalbomis kalbantiems, savitą estetiką pristatantiems kūrėjams iš viso pasaulio. Filmo „Piligirmai“ prodiuserė Klementina Remeikaitė oficialaus kvietimo į festivalį sulaukė itin anksti – dar gruodį,  ir tapo pirmuoju, įrašytu į programą, kai tuo tarpu kitiems kūrėjams patvirtinimo tenka laukti beveik iki pat jos paskelbimo.

Filmo „Piligirimai“ premjeros akimirka Venecijos kino festivalyje / Audriaus Solomino nuotr.
Filmo „Piligirimai“ premjeros akimirka Venecijos kino festivalyje / Audriaus Solomino nuotr.

Festivalyje triumfavusiame filme „Piligrimai“ pasakojama istorija apie į Karmėlavą atvykstančius Paulių ir Indrę. Prieš ketverius metus ten buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti šios kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kam reikėjo čia važiuoti ir ką ši kelionė pakeitė.

Pagrindinius vaidmenis „Piligrimuose“ sukūrė kylantys ir jau žinomi jaunosios kartos aktoriai – Gabija Bargailaitė, Giedrius Kiela, Indrė Patkauskaitė ir Paulius Markevičius, o prie filmo kūrimo prisidėjo žinomi Lietuvos kino profesionalai – operatorius Narvydas Naujalis, dailininkė Sigita Šimkūnaitė ir kiti. Filmo prodiuserė Klementina Remeikaitė („Afterschool“).

Laurynas Bareiša seniausio pasaulyje kino festivalio žiūrovams jau pažįstamas – 2017 m. Venecijoje buvo pristatytas jo trumpametražis „Pirtis“.   

Naujausi straipsniai