Slaptame teismo posėdyje – ilgai laukta Vitos Jakutienės apklausa jos vyro narkotikų kontrabandos byloje

Vita Jakutienė ir Justas Jakutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-09-07 09:28
Vilniaus apygardos teismas trečiadienį toliau nagrinėjo narkotikų kontrabanda į Švediją ir kitais nusikaltimais kaltinamo vilniečio Justo Jakučio bylą. Šįryt teismas sulaukė itin svarbios liudytojos – Vitos Jakutienės. Jos apklausa vyko už uždarų durų.

Pagal šios bylos medžiagą, J.Jakutis kojinėje bandė į Švediją nugabenti 4,5 gramo miltelių, kuriuose buvo heroino ir, kaip įtaria prokuratūra, turėjo tikslą šiuos kvaišalus platinti. Po sulaikymo, per kratas J.Jakučio namuose ir garaže pareigūnai rado dar daugiau narkotikų, be to, aptiko ginklą ir šaudmenų.

Kaltinamojo sutuoktinė šioje byloje yra svarbi liudytoja, iki šiol vengusi apklausos dėl nėštumo, kūdikio priežiūros ir kitų svarbių aplinkybių.

Šįryt ji kartu su teisiamuoju J.Jakučiu žengė per teismo slenkstį ir posėdžių salėje drąsiai įsitaisė šalia sutuoktinio kaltinamųjų suole.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Žinant dramatiškas poros santykių peripetijas, toks draugiškai bendravimas gali atrodyti netikėtas.

Mat vasaros pradžioje trečią vaiką pagimdžiusi buvusi „Naujų pupyčių“ atlikėja V.Jakutienė atskleidė, kas yra mažylės tėvas. Tai ne teisėtas jos sutuoktinis, o 2015 m. lapkritį nužudytas jos širdies draugas Deimantas Bugavičius.

Dalis kaltinimų teisiamajam šioje byloje būtent ir susiję su tuo, kad J.Jakutis, kaip nustatė kriminalistai, kelis mėnesius neteisėtai sekė savo sutuoktinę: klausėsi jos pokalbių su Kauno kriminalinio pasaulio veikėju vadintu, vėliau nušautu D.Bugavičiumi. Pati moteris dėl tokios sutuoktinio kontrolės teisėsaugai nesiskundė ir jo bausti neprašo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

V.Jakutienė teisme neatrodė sutrikusi, sutuoktinio nevengė, persimetė su juo keliais sakiniais. Vis dėlto fotosesija teismo salėje šalia teisiamo sutuoktinio moters akivaizdžiai nedžiugino. „Nesibaigs jums juostelė?“, – be perstojo spragsinčius fotografus per dantį traukė prie dėmesio pramogų pasaulyje įpratusi V.Jakutienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kvietė liudyti nuo pavasario

J.Jakutis į teismą atvyko savo valia. Ilgai vyras buvo laikomas suimtas, tačiau palyginti neseniai teismas už užstatą išleido jį į laisvę, skirdamas kitas kardomąsias priemones.

J.Jakučio kalinimas ir apskritai teismo procesas užsitęsė ir dėl to, kad proceso dalyviai ilgai negalėjo sulaukti svarbiosios liudytojos. Tikėtasi, kad V.Jakutienė, kaip artimas teisiamajam asmuo, galės papasakoti svarbių dalykų apie J.Jakučio veiklą, pajamų šaltinius, žmones, su kuriais jis bendraudavo ir t.t.

Pavasarį ir visą vasarą V.Jakutienė buvo kviečiama liudyti į sostinės teismą, tačiau bergždžiai, nes turėjo pateisinamą priežastį posėdžių nelankyti: iš pradžių laukėsi, tada gimdė, augino kūdikį.

Po apklausos buvo nusiteikusi filosofiškai

Trečiadienį liudytojos apklausa už uždarų durų tęsėsi apie 40 minučių. Po jos moteris atrodė rami, tačiau bendrauti su žiniasklaida nepanoro. „Susilaikysiu nuo komentarų“, – kartojo moteris ir skubėjo pasišalinti iš teismo rūmų.

Žmonės.lt paklausta, ar jau paliudijo viską, ką galėjo, ir ateityje tikisi išvengti šaukimų į teismą, V.Jakutienė atsakė filosofiškai: „Niekada negali žinoti, kur tau teks atsidurti.“

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį šioje byloje paskelbė pertrauką, jos nagrinėjimas bus tęsiamas kitą dieną. Už J.Jakučiui inkriminuojamus nusikaltimus Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 10 metų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai