„Skylės“ koncerte „Broliai“ Lietuvos gimtadienį šventė Samas, Svaras ir užsienio grupės

Saulius Urbonavičius-Samas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Aistė Smilgevičiūtė / Martyno Siruso nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-02-16 21:12
Pirmadienio vakarą Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Vilniaus koncertų salėje „Compensa” skambėjo pilietinis koncertas „Broliai“, kurio metu publikai dainas skyrė roko grupė „Skylė“ su Aiste Smilgevičiūte priešakyje.
Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Koncerto metu muzikantai publikai atliko kūrinius iš naujausio savo albumo, kuris taip pat vadinasi „Broliai“. Albumas, kaip aiškina „Skylė“, pašvęstas Lietuvos pokario partizanų, „miško brolių“ kovai ir įkvėptas vieno iš jų vadų Liongino Baliukevičiaus-Dzūko „Partizano dienoraščio“. 

„Broliai“ sulaukė didžiulio publikos pripažinimo bei valstybės apdovanojimų. Didingas paminklas laisvės kovotojams specialiame koncerte sušvito visomis savo spalvomis – Didvyriškumo, Meilės, Gyvenimo, Kovos, Aukos, Mirties. 

Šio dramaturgiškai vientiso kūrinio autoriai įrodė, kad į sovietmečio laisvės kovų bei netekčių istoriją galima įkvėpti naujos gyvybės, ir kad šis herojiškas bei tragiškas mūsų istorijos tarpsnis gali suskambėti naujomis žmogiškomis natomis, tapti artimas, savas ir suprantamas, pirmiausia jaunimui. 

Pernai Vasario 16-ąją surengtas koncertas pritraukė kelis tūkstančius nuoširdžiai švęsti valstybės gimtadienį norinčių žmonių. Ant renginio scenos pirmą kartą pasirodė ir iš grupės gerbėjų suburtas savanoriškas choras „Gentis“. Per metus neatskiriamai įsiliejęs į grupės veiklą, Choras Gentis „Brolių“ dainas atliko ir šiemet. 

Koncerte grupės kūrinius apie laisvės kovas savo nacionalinėmis kalbomis atliko ir svečiai iš užsienio: grupių „Skyforger” (LV), „Trubetskoy” (BY), „TaRUTA” (UA) nariai ir Piotr Karpienia (PL). Prie „Brolių“ taip pat prisijungė Lietuvos atlikėjai: Samas, Svaras ir kiti. 

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai