„Skylė“ Vilniuje pristatė prieš 19 metų parašytą miuziklą „Saulės kelionė“

Koncerto akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-25 19:00
Prieš 19 metų pastatytas muzikinis pasakojimas „Saulės kelionė“ pirmąją Kalėdų dieną atgimė naujai: apie Saulės kelionę Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pirmiesiems papasakojo šventiškai nusiteikusiems vilniečiams.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Keli šimtai Kalėdas jau pasitikusių vilniečių ketvirtadienio vakarą susirinko Vilniaus Kongresų rūmuose, kur savo ausimis išgirdo jausmingą ir dramatišką muzikinį pasakojimą „Saulės kelionė“. 

Į šį A.Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ pasirodymą buvo nupirkti visi bilietai, šventiškai pasipuošę vilniečiai ir miesto svečiai salėje nepaliko nė vienos laisvos vietos. 

Šventinio koncerto metu susirinkusius žiūrovus stebino ne tik melodingos dainos, kurias atliko „Skylė“, choras „Gentis“ ir renginio svečiai, bet nepamiršta liko ir kūrinio regimoji estetika. Susirinkusius žavėjo įspūdingos ryškios šviesų ir vaizdo projekcijos, specialiai sukurti atlikėjų kostiumai ir aksesuarai. Šių A.Smilgevičiūtė per vakarą pakeitė net kelis.

Lyriškos, lietuvių liaudies elementų turinčios dainos, gyva muzika, kruopščiai sukurti vaizdo efektai ir, žinoma, užburiantis A.Smilgevičiūtės balsas – visa tai nepaliko abejingų šimtų susirinkusių žiūrovų. Pusantros valandos trukmės koncertas, panašu, neprailgo niekam, ir puikiai derėjo prie tvyrančios kalėdinės atmosferos.

Pati A.Smilgevičiūtė Žmonės.lt atskleidė, kad per Kalėdas su grupe scenoje stovėjo pirmąkart, tačiau dėl to šventės šįmet jai tik dar reikšmingesnės. Dainininkė norėtų, kad tokie kalėdiniai susitikimai su gerbėjais taptų tradicija. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Apie „Saulės kelionę“

Muzikinis pasakojimas „Saulės kelionė“ parašytas prieš 19 metų, jį sukūrė grupės „Skylė“ narys Rokas Radzevičius. Jis parašęs muziką ne vienai vientiso siužeto muzikinei dramai, viena žymiausių – roko opera „Jūratė ir Kastytis“, o štai „Saulės kelionė“ taip pat užima išskirtinę vietą. 

„Tai po aplinkos teatro „Miraklis“ vėliava gimusi muzikinė drama, sukurta bendradarbiaujant su dailininke ir režisiere Vega Vaičiūnaite bei jos teta poete Judita Vaičiūnaite. Kūrinio poetinis tekstas remiasi universaliąja kosmologija, bet, pasižiūrėję šviežiu žvilgsniu, pasigedome jame baltiškosios visatos sampratos. Tad nusprendėme kūrinį papildyti ir įausti naujų gijų.“ – paaiškino „Saulės kelionės“ kompozitorius R. Radzevičius. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Pasakojimo siužetas įtraukiantis: per dangaus skliautą keliaujanti Saulė aplanko visus zodiako žvaigždynus, drąsiai užsukdama į jų gelmes. Vieni jų Saulę priima ir globoja, o nuo kitų svetingumo tenka išsiplėšti jėga. Nepaisydama nieko, Saulė rieda Svarstyklių puotos link, kur susirenka visi žvaigždynai, o žiūrovą palydi į kosminiu pulsu tvinksinčią šventę. 

Šis muzikinis pasakojimas prieš keliolika metų jau yra nuskambėjęs, tačiau šįkart klausytojai išgirdo jį naujai. Kalėdiniams „Saulės kelionės“ pristatymams, kurių po pasirodymo Vilniuje laukia dar du, A.Smilgevičiūtė ir „Skylė“ ruošėsi daugiau nei pusę metų. 

Aistė Smilgevičiūtė pastebi, kad šis muzikinis pasakojimas, vesdamas Saulės judėjimo skliaute keliu, kalba ir apie vidinius virsmus, kuriuos patiriame judant kosminiams kūnams. „Esame veikiami besikeičiančių sezonų – vasarą prisipildome energijos, noro plačiai siausti, rudenį grįžtame į save... Gruodžio pabaigoje Saulė akimirksniui tarsi sustoja, ir vėl pradeda naują savo kelionę. Taip ir žmogus, apmąstęs praėjusius metus, iš naujo įsuka darbų ratą.“ – teigia atlikėja. 

Kiti šventiniai koncertai vyks:
Gruodžio 26 d. Kaune, VDU Didžiojoje salėje
Gruodžio 27 d. Šiauliuose, koncertų salėje „Saulė“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai