Skirmantas Malinauskas palydėjo savo 12-metę dukrą pasiskiepyti: diskusijų nekilo – paprašė pati

Skirmantas Malinauskas su dukromis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Didžiulio populiarumo sulaukiančių tinklalaidžių kūrėjas Skirmantas Malinauskas mėnesio pradžioje palydėjo savo vyresnėlę 12-metę dukrą Aistę pasiskiepyti. Nors pasidalijęs šia žinia socialiniuose tinkluose jis sulaukė įvairių reakcijų, Skirmantas sako, kad tai tėra iš piršto laužtos baimės neva jauno amžiaus žmogui skiepytis nevalia.

„Mūsų visa šeima pasiskiepijusi beveik visais įmanomais skiepais. Tikriausiai todėl mums net nekilo klausimų, kad skiepysimės ir vakcinomis nuo Covid-19. Kai tik atsirado informacija, kad skiepytis gali ir vaikai nuo 12 metų, vyresnėlė Aistė pati pasisakė, kad nori gauti savo pirmąją vakciną“, – portalui Žmonės.lt pasakojo dviejų dukrų tėvas Skirmantas Malinauskas.

Kai Skirmantas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, kurioje įamžino eilę vakcinavimo zonoje, ir paaiškino, kad čia skiepijasi jo dukra, ne vienas internautas prikaišiojo, kad tai netinkama tėvų įtaka.

Jis prabrėžė, kad savo 12-metės dukros skiepytis nei kiek neskatino. „Tai buvo jos sąmoningas pasirinkimas. Sakiau, kad spręstų pati, ir kai jau buvome ją užregistravę, priminiau, kad bet kada galime registraciją atšaukti. Apie tai ji nenorėjo nieko girdėti ir buvo ryžtingai nusiteikus gauti vakciną“.

Skirmantas Malinauskas su dukromis / Asmeninio albumo nuotr.

Skirmantas prasitarė, kad dukra Aistė skiepijosi „Pfizer“ vakcina, po kurios nejautė jokių šalutinių poveikių, jautėsi gerai.

S.Malinauskas pabrėžė, kad jau visai netrukus vaikai sugrįš į mokyklas, o tai reiškia, kad kils dar didesnė susirgimų rizika. Pasak jo, jokie atskiri mokinių srautai, ar kitos priemonės nesustabdys viruso plitimo mokymosi įstaigose. Būtent tai ir skatina esant galimybei skiepytis ne tik mokytojams, bet ir vaikams nuo 12-kos metų.

Taip pat S.Malinauskas sakė visiškai nesuprantantis, kaip galima kelti klausimą skiepytis ar ne. „Jei yra galimybė apsisaugoti ir dar nemokama – kaip gali kilti diskusija, ar tai daryti? Su šeima esame pasiskiepyję ir nuo erkinio encefalito ir nuo gripo. Už šiuos skiepus reikia mokėti ir dar laukti eilėse, o nuo šio klastingo viruso turime galimybę pasiskiepyti nemokamai, greitai, sau patogiose vietose, kad ir autobuse“.

Skirmantas Malinauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Portalui Žmonės.lt Skirmanto Malinausko paklausus, kodėl jo nuomone, Lietuvoje vis dar daugelis žmonių atsisako skiepytis, jis pateikė kelis teiginius: pilietiškas apsileidimas, prastas švietimas ir užmiesčių, kaimų nepasiekiamumas.

„Yra žmonių, kurie yra sunkiai pasiekiami visais visuomeniniais klausimais. Tai žmonės, kurie gyvena atokiose vietovėse, kažkur provincijoje, ir jų gyvenimas nėra tiek susijęs su bendruomenėmis. Dažniausiai tokie žmonės nepasitiki nei valdžia, nei medikais, net ir kaimynais. Jiems nieko nereikia. Todėl ir priėjimas prie jų, o ką jau kalbėti apie švietimą, yra išties sudėtinga misija. Tradicinės priemonės jų nepasiekia, o tai jau yra valstybės užduotis, kaip tai padaryti“.

Skirmantas Malinauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Buvęs premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas pasiūlė ir vieną jam puikiai pažįstamą būdą, kaip dar galima kalbėtis su likusia tautos dalimi, kuriai visa informacija ir tradiciniai kanalai yra tolimi ir nepasiekiami.

„Panašiai, kaip per rinkimų kampaniją – tekdavo eiti nuo durų iki durų, aplankyti atokiausius šalies kampelius. Kas antros durys būdavo uždarytos prieš nosį. Tačiau galbūt tai būtų viena iš išeičių kaip, pavyzdžiui, pasiekti vienkiemyje gyvenančius senyvo amžiaus žmones, kurie neturi televizoriaus arba žiūri tik propagandinius kanalus, ar tiesiog neturi galimybės nusigauti iki vakcinavimo zonos.  Galbūt būtų galima atvykti pas juos, kalbėtis, šviesti ir jei yra noras – suteikti skiepo galimybę vietoje“, – kalbėdamas su portalu Žmonės.lt savo mintimis dalijosi Skirmantas Malinauskas. 

Skaitykite daugiau