Skanios Kalėdų dovanos

Trijų rūšių sviestas / Astos Černės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-12-14 09:53
Šv. Kalėdos – stebuklų, džiaugsmo ir dovanų metas. Tai metas, kai artimiausiems ir brangiausiems žmonėms dovanojame savo dėmesį ir šypsenas, besąlygišką meilę ir šilumą.

O Kūčių vakarą basomis kojomis tyliai tipename per namus ir po egle dėliojame dailiais kaspinėliais surištas dovanas... Mažas, dideles, jaukias ir gražias. Paruoštas mūsų pačių rankomis, todėl tik dar brangesnes ir nuoširdesnes.

Tikriausiai metuose nėra kito tokio laiko, kuris į mūsų dienas įneštų šitiek gerumo, užpildytų jas nuoširdžiu laukimu ir jaukiais šventiniais planais. Kalėdinių dovanėlių sąrašas – vienas tų dalykų, kurie kasmet priverčia šiek tiek pasukti galvą. Kokia turėtų būti ideali dovana brangiausiems mūsų žmonėms? Kas juos nudžiugintų? Kas jų šventes galėtų padaryti dar gražesnes ir mielesnes širdžiai?

Tiesa ta, kad kartais pačių gražiausių ir geriausių dovanų reikia ieškoti ne parduotuvių lentynose, bet savo mintyse, idėjose ir širdyse. Tai – dovanos, pagamintos mūsų pačių rankomis. Kad ir kas tai būtų (jūsų nunerta servetėlė, nupieštas paveikslas, numegztas šalikas ar iškepti sausainiai), tai – dovana, į kurią sudėjote daug savo rūpesčio, laiko ir meilės, ir ji turi neapsakomai didelę vertę. Gal ir jums teko kada nors tai patirti: kai atrišate kaspinėlį, atidarote dėžutę, o ten randate saują kruopščiai išmargintų naminių meduolių ir... suprantate, kad tai yra nuostabi dovana, kad šioje dovanų dėžutėje sudėti ne tik meduoliai, bet ir meilė, rūpestis, šiluma. Viskas dėl jūsų ir jums.

Tokias rankų darbo šventines dovanėles mylimiems žmonėms galime paruošti kiekvienas. Šįkart kviečiame į virtuves, kuriose prieš šv. Kalėdas visada kvepia cinamonu, imbieru, muskatu... Tradiciškiausias šv. Kalėdų kepinys yra meduoliai, todėl dažniausiai ir į dovanų dėžutes keliauja meduoliniai nameliai (tokia dovana sužavės ir mažus, ir didelius!) ar dailiai dekoruoti meduoliukai (klasikinis, bet visuomet džiuginantis kepinys). Dovanoms puikiai tinka ir įvairūs sausainiai, itališki biskočiai, riešutų ir vaisių pyragai, įvairūs desertai stiklainėliuose, naminiai džemai, uogienės, užtepėlės ir kiti gardumynai.

Vienintelis svarbus klausimas – ką mėgsta žmogus, kuriam ruošiate dovanėlę? Jei  žinote, tuomet visa kita – lengva. Fantazuokite, svajokite, gaminkite ir dovanokite!


► Sviestas – įprastas produktas daugelio mūsų kasdienybėje. Tepame sviestą ant duonos riekės, ant pusryčių bandelės, dedame kubelį sviesto ant blynų ar vaflių stirtos, gabalėliu sviesto gardiname prancūziškus skrebučius... Tačiau ar pagalvojote, kad sviestas gali būti... kitoks? Kvapus, pagardintas prieskoniais ir praturtintas įvairiausiais skoniais, tarkime, spanguolėmis, medumi ir aitriosiomis paprikomis, cinamonu ir vanile...

Toks sviestų rinkinukas – netikėta, originali ir labai gardi dovana. Be to, ji tikrai ras vietą kiekvienuose namuose.

{recipe|3912}{recipe|3915}{recipe|3916}

► Karamelė – puikus dalykas, tačiau sūdyta karamelė – štai kur mažas stebuklas dailiame stiklainėlyje! Tas žiupsnis druskos saldžioje karamelėje gali tikrai daug: suteikia jai daug ryškesnį, sodresnį skonį, atskleidžia ją pačiomis gražiausiomis spalvomis. Būtinai prie stiklainėlio krašto prikabinkite ir šaukštelį. Juk, gavus tokią dovaną, norisi tik vieno – atidaryti dangtelį, čiupti šaukštelį ir paragauti!

Tokia saldi dovanėlė patiks visiems smaližiams. Sūdytos karamelės padažą galima pilti ant ledų, vaflių, blynų, gardinti pyragus ir pyragėlius, nors... norisi tiesiog imti ir kabinti šaukštais.

{recipe|3917}

Idėja! Tokie maži stiklainėliai su sūdytos karamelės padažu ir prikabintais šaukšteliais gali būti ir šventinio jūsų stalo dekoro detalė. Simbolinės dovanėlės svečiams šiais laikais labai populiarios!


► Prieš kelis dešimtmečius, kai daiktų parduotuvėse ir aplink mus buvo daug mažiau, glėbys ryškiai oranžinių mandarinų ar maišelis riešutų būdavo puiki Kalėdų dovana tiek mažiesiems, tiek dideliems. Šiandien suvalgytų mandarinų nė neskaičiuojame, o įvairiausiais riešutais mėgaujamės ištisus metus... Nepaisant to, riešutai vis dar gali būti šauni dovana. Paimprovizuokite virtuvėje, sukurkite įvairių skonių riešutų rinkinį, supilstykite į gražius maišelius ir štai – skani dovanėlė! Mėgstantys įvairius gardžius pakramsnojimus, tokią dovaną tikrai įvertins geriausiais balais ir plačiausiomis šypsenomis. 

{recipe|3919}{recipe|3920}{recipe|3921}

Skaniąsias Kalėdų dovanas gamino Asta Černė

Ji24.lt

Naujausi straipsniai