Skandalingieji islandai ir Madonna „Eurovizijos“ finale nepaisė įspėjimų

"Hatari"(kairėje) ir Madonna su šokėjų/Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Net 26 šalys šeštadienį pasirodė didžiausiame Europoje dainų konkurse „Eurovizija“. Po įtemptos kovos, susumavus žiūrovų bei žiūri balsus pergalę iškovojo jausmingasis Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence'as.

Šalia arenos, kurioje vyko „Eurovizija“, protestavo žydų ortodoksai. Žmonės kaltino valdžią tokiais renginiais kaip dainų konkursas norint pagražinti realybę, nukreipti dėmesį nuo šalį niokojančių karinių konfliktų.

Protestuoti per finalą buvo pasiryžusi ir jo superžvaigždė Madonna. Nors atlikėja nacionalinio transliuotojo buvo įspėta atsisakyti bet kokių su politika susijusių detalių, Madonnos šokėjai į sceną lipo savo švarkų nugaras „papuošę“ Palestinos ir Izraelio vėliavomis. Kaip vėliau teigta, ši pasirodymo dalis buvo netikėta bei nesurepetuota.

„Niekuomet nesustosiu kurti muzikos, susijusios su šių dienų aktualijomis, kaip ir neplanuoju nutylėti savo nuomonės apie žmogaus teisių pažeidimą, kad ir kur pasaulyje toks reiškinys būtų. Širdis plyšta kaskart, kai girdžiu apie užgesusias žmonių gyvybes Izraelio teritorijoje, žiaurumą, padedantį politinių tikslų įgyvendinimui, ir tuos, kurie pasipelno iš šio seno konflikto“, – „Reuters“ prieš koncertą kalbėjo Madonna.

Tačiau Madonna buvo ne vienintelė išsišokėlė. Vakar žiūrovų ir komisijos balsus susumavus, 10 vietoje atsidūrę skandalingieji islandai „Hatari“ per vieną iš tiesioginės transliacijos momentų sugebėjo iškelti Palestinos vėliavą, už ką jiems gali grėsti didžiuliai nemalonumai.

Kol kas neaišku, ar islandams teks sumokėti, o gal kitaip atpirkti savo nusižengimą. Nacionalinis transliuotojas dėl bausmės diskutuos su konkurso komisija.

Skaitykite daugiau