Skandalingą parodą atidarys dar skandalingesnė trijulė

Rihanna / „Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-02 08:00
Iki Niujorko Metropolitano muziejaus Kostiumo instituto pokylio, arba tiesiog „Met Gala“, – dar daugiau nei pusmetis, bet muziejus jau paskelbė intriguojančią temą ir tris nepaprastas vakaro vedėjas: dvi mados bandites RIHANNĄ (29) ir Donatellą VERSACE (62) bei stilingąją Amal CLOONEY (39).

Tema išties gal net prieštaringiausia iš visų keturiasdešimt penkių per visą „Met Gala“ istoriją. Iki šiol pokyliai ir parodos, skirti kad ir skandalingiems dizaineriams bei epochoms (nuo Cristóbalio Balenciagos ir Gianni Versace iki rusų kostiumo ar Alexanderio McQueeno), vis tiek buvo susiję su mada ir jos istorija. O šiemetinė tema „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination“ („Dieviški kūnai: mada ir katalikiškoji vizija“) – ne tik intriguojanti, bet ir aštri bei visuomeniška.

Paprovokavę tema organizatoriai priminė, kad balius, į kurį žvaigždės perka bilietus ir iš kurio reportažai pasklinda po visą pasaulį, – tik vieno vakaro VIP renginys. O paskui daugiau nei pusmetį veikia paroda – šiemet ji neapsiribos Annos Wintour kostiumo institutu, bus rodoma ir viduramžių meno galerijose bei vienuolyne – Metropolitano muziejaus filiale šiaurės Manhatane.

Rihanna
Rihanna

O svarbiausia – Katalikų bažnyčia palaiko parodos idėją. Dėl jos tartasi gana ilgai: parodos kuratorius Andrew Boltonas aštuonis kartus skrido į Romą ir asmeniškai derėjosi su Vatikano atstovais, motyvuodamas, kad menas – tai tiltas, jungiantis tikinčiuosius ir netikinčius (beje, dvi įdomios ankstesnės Kostiumo instituto parodos „Savage Beauty“ ir „China: Through the Looking Glass“, kurias turėtų prisiminti visi, kas seka mados ir šou pasaulio gyvenimą, – irgi Boltono nuopelnas).

Pusšimtis būsimos parodos eksponatų (sakykim, popiežiaus apdarai iš Siksto koplyčios zakristijos) niekada nebuvo rodyti už Vatikano ribų! Dar bus Coco Chanel – vienuolių auklėtinės, Johno Galliano, Donatellos Versace, Cristóbalio Balenciagos kūrinių iš muziejaus kolekcijos (per 150 vienetų). Prisiminus, kaip atrodė Jude’as Law seriale „Jaunasis popiežius“, kyla mintis, kad metas pirkti bilietus į Niujorką.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Galima paspėlioti, kaip eidamos į pokylį pasipuoš damos, ypač mėgstančios šokiruoti ne visai deramai eksploatuojamais religiniais motyvais, – nuo Madonnos iki Beyoncé. Dvi skandalingosios vedėjos – Rihanna ir Donatella Versace – irgi garsėja ištikimybe „Met Gala“ aprangos kodui (Donatella apskritai senbuvė, lankėsi šešiolikoje pokylių, Rihanna – septyniuose). O štai kuo publiką nustebins elegantiškoji George’o Clooney sutuoktinė – pamatysime. Ji debiutavo „Met Gala“ – viename garsiausių Niujorko labdaros ir meno vakarų – 2015-aisiais (tuometinė tema buvo skirta Kinijai) ir vilkėjo tamsiai raudoną Johno Galliano apdarą, kurtą „Maison Margiela“ mados namams.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujausi straipsniai