Skandalinga JAV prezidento meilužės Monicos Lewinsky istorija

Monica Lewinsky ir Billas Clintonas. / „Scanpix“ nuotr.
Monica Lewinsky ir Billas Clintonas. / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-07-13 11:00
AA

Ar galėjo labiau pasaulis sugriūti, kai Monica Lewinsky, tuomet jaunutė Baltųjų rūmų stažuotoja, pareiškė, jog turėjo meilės ryšių su JAV prezidentu Billu Clintonu? Į istoriją pakliuvęs pikantiškas skandalas sukėlė didžiulę nepasitenkinimo bangą, o Monicos vardas linksniuojamas dar ir dabar. Tik ar praeities vaiduokliai jau paliko Monicą ramybėje?

Netrukus 41-ąjį gimtadienį švęsianti moteris neseniai prabilo apie garsiąją mėlyną suknelę, tapusią 42-ojo JAV prezidento šėlionių įkalčiu, ir apie tai, kad metas pagaliau sudeginti visus tiltus – tiesiogine ir perkeltine prasme. Kuo ši moteris gyvena šiandien?

Vaikystėje išgyventa tėvų skyrybų drama

Monika gimė 1973-aisiais, liepos 23-ią dieną San Franciske. Jos tėtis Bernardas Lewinsky, užaugęs Vokietijos žydų šeimoje, buvo onkologas, Amerikoje susikūręs trokštamą gyvenimą. Monika ir jos brolis augo Beverly Hilse nieko nestokodami, tačiau turėjo paklusti savo diktatoriškam tėvui, kuris troško matyti savo vaikų užsidegimą siekti geresnio gyvenimo, ne stovėti vietoje, o sunkiai dirbti.

Mama Marcia Kay Vilensky (vėliau Marcia Lewis) elgėsi visai kitaip, stengdamasi iš dukros sukurti naują asmenybę, kuri daužytų visų vyrų širdis. Jau vėliau, kai Monica atsidūrė sekso skandalo sūkuryje, spauda rašė, kad mam ir dukra visuomet buvo geriausios draugės, dievinusios viena kitą, vyresnius vyrus, prabangą, glamūrą ar pomėgį druage apsipirkinėti.

Kai keturiolikmetė Monica suprato, kad jos tėvai suka į skirtingas puses, tai ją itin paveikė. Dėl to moters gyvenime vėliau atsirasdavo vyresnių vyrų. Juk prezidentas Billas Clintonas už ją buvo vyresnis net 17 metų! Tai buvo lyg bandymas pakeisti savo tėvą, kurio merginai ypač trūko. Vėliau abu Monicos tėvai sukūrė kitas šeimas. Marcia troško būti rašytoja ir netgi parašė knygą apie trijų tenorų - Placido Domingo, Jose Carreraso ir Luciano Pavarotti - gyvenimą, tikino, kad būtent skyrybos jai padėjo atrasti savo kūrybines galias.

Santykiai su Andy Bleileriu tapo tramplinu į Clintono glėbį

Sulaukusi 19-kos metų, Monica susidėjo su aštuoneriais metais vyresniu Andy Bleileriu, kuris dirbo mokytoju aktorinio meistriškumo mokykloje. Penkerius metus trukę santykiai buvo išties keisti, kadangi vyras tuomet turėjo žmoną bei augino du vaikučius. Įdomu tai, kad Monica netgi šiek kiek draugavo su savo meilužio mylimąja! Na, o Andy naudojosi savo moterų naivumu ir pats neapsisprendė, ko labiau trokšta. Galiausiai meilužiai santykius nutraukė.

Po to, kai Monica baigė mokslus, ji nusprendė grįžti pas mamą, trokštančią, kad dukrai kuo labiau pasisektų gyvenime ir šturmuotų karjeros aukštumas. Taigi, atėjo metas, kai Monica atsidūrė Baltuosiuose rūmuose, kur užvirė tikras sekso skandalo pragaras.

Iš pradžių moteris dirbo su korespondencija, tačiau vėliau likimo aplinkybės susiklostė taip, kad Monica atsidūrė arčiau prezidento. Jos žodžiais tariant, būtent 42-asis JAV prezidentas Billas Clintonas ir buvo nederamų santykių iniciatorius, atkreipęs dėmesį į apvalių formų ir putlių lūpų, kiek vulgarokos išvaizdos brunetę.

Monica Lewinsky 1998 m. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

1995-1997-aisiais metais trukę jų santykiai sukėlė ažiotažą visame pasaulyje, taip pat tikrą emocijų audrą abiejų meilužių šeimose. Kaip viskas išaiškėjo? Matyt, niekas nebūtų ir sužinojęs, kad prezidentas su Monica rezga pikantišką intrigėlę, jei ne ilgas liežuvis. M. Lewinsky neiškentė nepasipasakojusi savo išgyvenimų draugei Lindai Tripp, kuri slapta įrašinėjo savo ir draugės pokalbius. Na, o vėliau, žodis po žodžio išsirutuliojo toks siūlų kamuolys, kad neliko nieko kito, kaip atskleisti tiesą, nors pora kaip įmanydama stengėsi viską paneigti.

Iš tikrųjų šis skandalas sudrebino ir B. Clintono šeimos pamatus ir iš dalies sugriovė Monicos Lewinsky ateitį, kadangi ji buvo vadinama itin nekokiais epitetais... O kur dar patyčios apie Prezidento Ovalųjį kabinetą, pervadintą oraliniu... Kaip dažnai būna, moteris šioje situacijoje liko kalčiausia, nepaisant to, kad ir prezidento indėlis buvo nemenkas: Monica kovojo su patyčiomis, kreivais žvilgsniais, bijojo išeiti į gatvę, nuolat tai priaugdavo, tai numesdavo svorio, ėmė kurti rankines...

Tačiau visuomenė į jos bandymus reagavo prieštaringai. Taip pat buvo išleista knyga „Monica‘s Story“, kurią iš gabalėlių, pokalbių su istorijos dalyviais sudėliojo Andrew Mortonas, moteris dalyvavo įvairiose TV laidose. Teigiama, kad knyga sulaukė iš tiesų nemažai susidomėjimo ir papildė Monicos sąskaitą ne vienu nuliu. Na, o prezidentas tuo metu, nors ir išsaugojęs postą, kažin ar džiaugėsi štai taip susiklosčiusia situacija, kuri galėjo visą jo karjerą ir šeimą sutraiškyti it volas. Juk Monicos veidas buvo visur!

Ko verta vien mėlyna suknelė su neištikimybės įrodymais, tapusi tikra šios istorijos vinimi... Sklido gandai, kad ji pardavinėjama aukcione, tačiau iš tikrųjų nuo 2001-ųjų suknelę atgavo pati Monica Lewinsky ir dabar labiau norėtų ją sudeginti kartu su savo prisiminimais.

Pakilimas iš pelenų 

Neseniai Monica nutraukė net dešimtį metų trukusią tylą. Ji spėjo pagyventi Londone, kur gavo socialinės psichologijos magistro laipsnį, tačiau vėliau grįžo atgal į Niujorką. Netrukus jai sueis 41-eri, ji netekėjusi, vaikų neturi, o ir meilės reikalai nesiklosto taip, kaip trokštų. Nepaneigsi akivaizdaus fakto, kad didžiulę įtaką tam turi ir tai, kad yra žinoma visame pasaulyje, tik ta šlovė apkartusi iki begalybės... Monica vis dar kuria rankines ir ruošiasi išleisti savo memuarus apie istoriją, sukrėtusią visą pasaulį ir nepalikusią nuošalyje nė vieno žmogaus, kuris nežinotų, kas yra Monica Lewinsky. Kai „Vanity Fair“ neseniai paklausė, ką reiškia būti šio skandalo sūkuryje, Monica atsakė, kad jai atsibodo vaikščioti aplink savo praeitį, o mėlynajai suknelei ir beretei atėjo galas.

Monica Lewinsky 1998 m. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Aš labai gailiuosi to, kas įvyko su prezidentu, – teigė Monica. – Taip, šie santykiai buvo abipusiai, tačiau prezidentas manimi pasinaudojo. Visas šis piktnaudžiavimas atsirado tuomet, kai jam reikėjo apsaugoti savo galingą postą“.

Atrodo, kad ši istorija atėmė Monicai visus šansus susirasti normalų darbą. Nors ji gauna pajamų iš įvairiausių savo veiklų, rankinių, interviu bei dalyvavimo renginiuose, iš tikrųjų pokalbiai su potencialiais darbdaviais baigdavosi visišku fiasko. Tam įtakos, žinoma, turėjo ir skandalo prilipinta etiketė...

Kodėl ji ryžosi pasirodyti viešumoje? Juk 1998-aisiais ji buvo bene labiausiai su žemėmis maišomas žmogus, kurį aptarinėjo tiek žiniasklaida, tiek interneto portalai. 18-mečio studento Tylerio Clementi savižudybė, kuriai jis ryžosi dėl patyčių jo seksualinei orientacijai, atgaivino Monicos ir jos mamos išgyvenimus. „Galbūt dalydamasi savo istorija aš padėsiu tiems, kurie patiria tamsiausias savo gyvenimo minutes dėl žiauraus visuomenės pasmerkimo ir žeminimo. Juk ir pati perėjau tikrą pragarą.“

Monica Lewinsky 1998 m. / AFP/„Scanpix“ nuotr.