„Skaivos lietinio“ byloje Kauno apylinkės teismas padėjo tašką: Skaiva Jasevičiūtė skųs sprendimą

Skaiva Jasevičiūtė / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-04-16 14:15
Trečiadienį Kauno apylinkės teismas paskelbė sprendimą vadinamoje „Skaivos lietinio“ byloje, kurioje žinoma žurnalistė ir renginių vedėja Skaiva Jasevičiūtė (31) neteisėtu jos atvaizdo naudojimu valgiaraštyje kaltino bendrovę „Amber Food“ (buvusi „Vičiūnų restoranų grupė“).

S. Jasevičiūtė siekė prisiteisti 40 tūkst. litų kompensaciją ir 6 proc. procesinių palūkanų bei prašė, kad atsakovas padengtų bylinėjimosi išlaidas. „Amber Food“ su kaltinimu nesutiko, prašė ieškinį atmesti ir norėjo, kad ieškovas atlygintų bylinėjimosi išlaidas – 3,3 tūkst. Lt ir PVM.

Teismas pripažino, kad „Amber Food“ neteisėtai naudojo atvaizdą blyninės „La Crepe“ valgiaraštyje, tačiau S. Jasevičiūtės ieškinį atmetė, nes moteris nesugebėjo įrodyti, kad dėl to patyrė materialinę žalą. Teismas skelbia, kad ieškovės nurodytos negautos pajamos negali būti vertinamos kaip patirti nuostoliai.

Šou pasaulio atstovė taip pat turės atlyginti „Amber Food“ bylinėjimosi išlaidas – 3 993 Lt. Teismo sprendimas apeliacine tvarka gali būti apskųstas per 30 dienų Kauno apygardos teismui.

Sprendimą skųs

Žmonės.lt susisiekus su pačia S.Jasevičiūte ji patikino skųsianti teismo sprendimą. Žurnalistė tikino nesitikėjusi tokio sprendimo ir jaučianti pasipiktinimą. „Byla buvo beprecedentė. Šis sprendimas, mano nuomone, reiškia, kad nuėjęs į bet kokį renginį gali nieko nežinodamas tapti kažkieno reklaminiu veidu be savo noro“, – sakė S.Jasevičiūtė.

Žurnalistė pripažino išties nežinojusi, kaip pagrįsti pačios patirtą turtinę žalą. „Kaip supratau, mano ieškinys atmestas dėl to, kad nebuvo įmanoma įvertinti turtinės žalos. Neturėjau tikslo pagrįsti tą turtinę žalą. Nežinojau, kaip tai padaryti, tačiau kita vertus, aš ir nesu teisininkė. Tačiau dabar bet kokios didelės kompanijos galės naudotis bet kieno iš mūsų veidu ir likti nenubaustos“, – sakė ji.

 „Amber Food“ pozicija

UAB „Amber Food“ rinkodaros vadovė Lina Nikonovaitė kaltinimus neteisėtu Skaivos Jasevičiūtės atvaizdo naudojimu pavadino apmaudžiu nesusipratimu, kuris apkartino abiejų pusių santykius.

„Nemalonu, kad įmonės vardas buvo minimas tokiame neigiamame kontekste – tai daro žalą ne tik „Amber Food“ reputacijai, bet ir tiesiogiai įmonės verslui. Savo restoranuose nuolat organizuojame koncertus, renginius, todėl dažnai tenka bendradarbiauti su žinomais Lietuvoje žmonėmis, bet iki šiol niekada nebuvo iškilę nesklandumų, – sako ji. – Šios bylos metu nuolat buvo pabrėžiama, kad, žinomo žmogaus atvaizdas ir vardas mums galėjo atnešti papildomos ekonominės naudos, bet mūsų turimi duomenys rodo ką kitą: pakeitus „Skaivos lietinio“ pavadinimą, šio blyno pardavimai 2013 metais, lyginant su 2012, padidėjo tris kartus.

Nuotrauka meniu atsidūrė po renginio

Žmonės.lt primena, kad 2011 m. kovo 10 d. Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Panorama“ S.Jasevičiūtė dalyvavo „Amber Food“ priklausančio restorano „La Crepe“ atidaryme. Per renginį ji iškepė prancūzišką blynelį. Vėliau jos nuotrauka atsidūrė „La Crepe“ meniu prie „Skaivos lietiniu“ pavadinto patiekalo. 

Šou pasaulio atstovė tikino, kad su renginį organizavusia bendrove „Elitaz“, kuri dabar vadinasi „Kūrybos sodas“, nesitarė dėl nuotraukos panaudojimo reklaminiais tikslais. S.Jasevičiūtės atstovės advokato padėjėjos Mildos Martinkutės teigimu, ieškovė renginyje esą dalyvavusi neatlygintinai ir už tai gavusi tik simbolinę dovanėlę – nuolaidų kortelę, kuria taip ir nepasinaudojo.

S.Jasevičiūtė piktinasi, kad, kol buvo naudojamas jos atvaizdas valgiaraštyje, ji galėjo netekti pasiūlymo tapti kitų bendrovių reklaminiu veidu, todėl galbūt prarado pajamas. Radijo ir televizijos laidų vedėja pasakojo, kad „Amber Food“ į jos prašymus išimti nuotrauką iš meniu sureagavo tik po kelių primygtinių raginimų tai padaryti.

„Amber Food“ atstovaujantis advokatas Haroldas Ivanauskas sakė sveiku protu nesuvokiantis, kad žinoma moteris altruistiškai būtų sutikusi aukoti brangų laiką ir dalyvauti komerciniame renginyje – kepti blynelius, vaišinti jais svečius, pozuoti fotografams.

Jo žiniomis, įmonė „Kūrybos sodas“ į 18,8 tūkst. Lt renginio sąmatą buvo įtraukusi ir 2,1 tūkst. Lt atlygį trims blynelius kepusioms žvaigždėms – Ramūnui Rudokui, Nijolei Pareigytei ir Skaivai Jasevičiūtei. Kiekvienas jų turėjo gauti po 700 Lt, o vėliau „La Crepe“ valgiaraštyje atsirado jų vardais pavadinti „krepai“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai