„Amber Food“ advokatas: „Sunku patikėti, kad Skaiva Jasevičiūtė blynelius komerciniame renginyje kepė nemokamai“

Skaiva Jasevičiūtė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-19 12:27
„Skaivos lietinio“ istorija tęsiasi. Trečiadienį Kauno apylinkės teisme pradėta iš esmės nagrinėti byla, kurioje žinoma pramogų pasaulio atstovė Skaiva Jasevičiūtė (31) neteisėtu jos atvaizdo naudojimu valgiaraštyje kaltina bendrovę „Amber Food“ (buvusi „Vičiūnų restoranų grupė“).

Žurnalistė ir renginių vedėja Skaiva nori prisiteisti 40 tūkst. litų kompensaciją ir 6 proc. procesinių palūkanų bei prašo, kad atsakovas padengtų bylinėjimosi išlaidas. 

„Amber Food“ su kaltinimu nesutinka, prašo ieškinį atmesti ir nori, kad ieškovas atlygintų bylinėjimosi išlaidas – 3,3 tūkst. Lt ir PVM. Bendrovės advokatas atskleidė, kiek kainavo renginys, kuriame buvo nufotografuota blynelius kepanti, jais svečius vaišinanti ir pozuojanti Skaiva, ir kiek jai turėjo būti už tai sumokėta.

Teismo posėdyje dalyvavo tik ieškovo ir atsakovo advokatai.

Už dalyvavimą – tik nuolaidų kortelė

Garsi moteris teigia, kad 2011 m. kovo 10 d. Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Panorama“ dalyvavo „Vičiūnų restoranų grupei“ priklausančio restorano „La Crepe“ atidaryme. Per renginį S.Jasevičiūtė iškepė prancūzišką blynelį. Vėliau jos nuotrauka atsidūrė „La Crepe“ meniu prie „Skaivos lietiniu“ pavadinto patiekalo.

Šou pasaulio atstovė tikina, kad su renginį organizavusia bendrove „Elitaz“, kuri dabar vadinasi „Kūrybos sodas“, nesitarė dėl nuotraukos panaudojimo reklaminiais tikslais. S.Jasevičiūtės atstovės advokato padėjėjos Mildos Martinkutės teigimu, ieškovė renginyje esą dalyvavusi neatlygintinai ir už tai gavusi tik simbolinę dovanėlę – nuolaidų kortelę, kuria taip ir nepasinaudojo.

S.Jasevičiūtė piktinasi, kad, kol buvo naudojamas jos atvaizdas valgiaraštyje, ji galėjo netekti pasiūlymo tapti kitų bendrovių reklaminiu veidu, todėl galbūt prarado pajamas. Radijo ir televizijos laidų vedėja pasakojo, kad „Amber Food“ į jos prašymus išimti nuotrauką iš meniu sureagavo tik po kelių primygtinių raginimų tai padaryti.

Nesutiko su 5 tūkst. litų pasiūlymu

M.Martinkutė teismo posėdyje pasakojo, kad žinoma moteris apie valgiaraštyje panaudotą savo atvaizdą sužinojusi maždaug po pusmečio iš savo draugų. Ji kreipėsi į „Kūrybos sodo“ atstovus, kurie pažadėjo susisiekti ir situaciją išsiaiškinti su „Amber Food“.

Nesulaukusi jokios reakcijos, Skaiva tiesiogiai kreipėsi į „Amber Food“. Įvyko keli susitikimai. Paaiškėjo, kad restoranų tinklo atstovai nesutinka su pareikšta pretenzija, tačiau vėliau telefonu renginių vedėjai pasiūlė 5 tūkst. Lt. Skaivai ši suma pasirodė per maža, todėl teisybės ieškoti ji nusprendė teisme.

Atsakovas: „Žvaigždės turėjo gauti po 700 litų“

„Amber Food“ atstovaujantis advokatas Haroldas Ivanauskas sakė sveiku protu nesuvokiantis, kad žinoma moteris altruistiškai būtų sutikusi aukoti brangų laiką ir dalyvauti komerciniame renginyje – kepti blynelius, vaišinti jais svečius, pozuoti fotografams.

Jo žiniomis, įmonė „Kūrybos sodas“ į 18,8 tūkst. Lt renginio sąmatą buvo įtraukusi ir 2,1 tūkst. Lt atlygį trims blynelius kepusioms žvaigždėms – Ramūnui Rudokui, Nijolei Pareigytei ir Skaivai Jasevičiūtei. Kiekvienas jų turėjo gauti po 700 Lt, o vėliau „La Crepe“ valgiaraštyje atsirado jų vardais pavadinti „krepai“.

„Tai buvo numatyta trečiojo asmens („Kūrybos sodo“, – red. past.) parengtame komerciniame pasiūlyme, kuris vėliau patvirtintas sutartimi. Sutartimi atskiru punktu tai nebuvo nurodyta“, – aiškino H. Ivanauskas.

Jo teigimu, Skaivos, taip pat ir kitų restorano „La Crepe“ atidaryme dalyvavusių žvaigždžių atvaizdai nebenaudojami nuo 2013 m. rugpjūčio 6 d., kai buvo pakeistas valgiaraštis.

„Kūrybos sodas“ byloje dalyvauja kaip trečiasis asmuo. Bendrovės atstovų prašymu, byla nagrinėjama jiems posėdžiuose nedalyvaujant. Tačiau trečiadienį teismas nusprendė privaloma tvarka kviesti trečiąjį asmenį į kitą teismo posėdį, nes būtina paaiškinti jo susitarimus su ieškovu ir atsakovu, taip pat – ar buvo sumokėti 700 Lt S.Jasevičiūtei.

Gražiuoju susitarti nepavyko

Žmonės.lt primena, kad lapkričio 19 d. Kauno apylinkės teisme surengtas pirmasis parengiamasis posėdis baigėsi be vaisių – susitarti gražiuoju nepavyko. Atsakovas tikina, kad su žinoma moterimi dėl dalyvavimo renginyje tarėsi ir už viską atsakinga įmonė „Kūrybos sodas“. S.Jasevičiūtės atstovė advokato padėjėja Milda Martinkutė teigė, kad ieškovė norėjusi taikiai išspręsti ginčą, tačiau nepavyko.

Sausio 14 d. vykusiame antrajame parengiamajame teismo posėdyje buvo patikslintas ieškinys. S.Jasevičiūtė atsisakė reikalavimo pašalinti jos nuotrauką iš „La Crepe“ valgiaraščio, nes jos restorano meniu jau nebeliko.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai