Skaitytojo tema: įvertinkite ir jūs, ar „Pikaso“ hitas „Nuodėmių mieste“ – rusiškos dainos kopija?

„Pikaso“ ir Carol / Gabrielės Janonytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-17 17:36
Turbūt kiekvienai parašytai dainai galima atrasti kokią nors dar vieną bent truputį panašią į ją. Štai Žmonės.lt skaitytojas pastebėjo, kad vos prieš mėnesį dienos šviesą išvydusi grupės „Pikaso“ daina „Nuodėmių mieste“ – itin panaši į rusų atlikėjos Sati Kazanovos ir Arsenium kūrinį „Do Rassveta“ („Iki aušros“, – liet.).

Skaitytojui dainų skambesys pasirodė toks identiškas, kad klausantis jam kilo mintis – ar rašant naują kūrinį nebuvo nusižiūrėta nuo jau esamo?

„Suprantu, kad kartais akordai gali sutapti, bet kai dauguma garsų ir instrumentų praktiškai identiški kaip ir pati melodija, tikrai gėda už tokias grupes“, – laiške rašė Žmonės.lt skaitytojas.

„Pikaso“ prodiuseris Gintaras Bendžius neslėpė taip pat įžvelgiantis panašumų tarp abiejų kūrinių, tačiau nemano, kad tai – plagiatas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Įvertinkite: „Pikaso“ ir dainininkė Carol pristato kartu įrašytą vasarišką dainą „Nuodėmių mieste“

„Tiek repo, regio, tiek popmuzikos dainos dažnai yra labai panašios savo stiliumi. Yra tam tikri tie patys dalykai, kuriuos naudoja daugelis prodiuserių, tai normali praktika. Šios dvi dainos turi skirtingas melodines linijas, o tai, kad ritminė bazė sutampa – nematau čia nieko blogo“, – Žmonės.lt kalbėjo G.Bendžius.

Pasak G.Bendžiaus, rusiškos dainos versiją jis ir grupės nariai išgirdo tik po to, kai jau pasirodė „Nuodėmių miestas“. Tuomet apie panašumus juos informavo grupės gerbėjai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Tai buvo specialiai „Pikaso“ ir dainininkei Carol parašyta daina. Vėliau sulaukėme komentarų, kad dainos – panašios. Klausėme dainos kompozitoriaus Karolio Šliažo, ar jis rėmėsi rusiška daina, tačiau jis užtikrino, kad tai originalus kūrinys“, – sakė prodiuseris.

Žmonės.lt pakalbintas K.Šliažas sakė nežinantis apie ką eina kalba, jis dainos „Do Rassveta“ iki šiol nebuvo girdėjęs.

„Daugiausia klausau vakarietiškos muzikos, rusiškų dainų nelabai mėgstu, todėl nelabai žinau apie ką eina kalba“, – sakė jis.

Pasak jo, visos popdainos sudarytos iš tų pačių akordų, melodijos yra paprastos, todėl kartais „nėra sunku į jau buvusią melodiją“. „Nieko nesistengiau kopijuoti, viską darėme savaip. Kita vertus, gal nėra blogai, jei pavyko sukurti  į hitą panašią dainą?“ – retoriškai klausė jis.

G.Bendžius patikino, kad „Pikaso“ visuomet stengiasi rinktis dainuoti originalias dainas. „Jei tai būtų plagiatas – autoriai iškart kreiptųsi. Grupės repertuare – šimtas dainų ir iki šiol nesame gavę jokio priekaišto, jokių pretenzijų iš autorių nesame sulaukę“, – sakė jis.

O jums ar panašios šios dainos? 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai