Skaitykite naują žurnalo „Ji“ numerį!

Ji39virselis
Ji39virselis
2017-09-27 16:12
AA

Nepastebimai prabėgo dar vienas mėnuo – štai jau ir spalis! Ar žinote, kad šį mėnesį fortūną privilios naudingi ryšiai, harmoningas bendravimas ir tinkamas įvaizdis...

Nepastebimai prabėgo dar vienas mėnuo – štai jau ir spalis! Ar žinote, kad šį mėnesį fortūną privilios naudingi ryšiai, harmoningas bendravimas ir tinkamas įvaizdis...

Pasak astrologės N. Gabijos Wolmer, spalį geriausias laikotarpis truks nuo 6 iki 15 dienos. Šiuo metu planetos išsirikiuos palankiai ir neš sėkmę tiems, kurių veikla susijusi su grožio puoselėjimu, mada, dizainu, amatais, architektūra, sveika gyvensena, farmacija, medicina. Taip pat su socialine rūpyba ir valstybinėmis institucijomis.

Daug lems gebėjimas bendrauti, išsaugoti emocinę pusiausvyrą, gerbti kitų orumą ir asmeninę erdvę. Jei sužinoti, ką jūsų Zodiako ženklui prognozuoja žvaigždės antrąjį rudens mėnesį, nepraleiskite numerio temos „Spalio horoskopas“.

Šįkart mūsų žurnale svečiuojasi projekto „Senučiukai“ iniciatorė, VU dėstytoja dr. Urtė Lina Orlova. „Seneliams reikia ir šlepečių, ir šiltų kojinių, bet labiausiai jiems trūksta dėmesio, palaikymo už rankos. Daugelis neturi artimųjų: jie emigravę ar tiesiog pamiršę senus tėvus“, – senelių globos namų skauduliais ir linksmomis istorijomis dalijasi pašnekovė. – Daugėja norinčiųjų į juos pakliūti, o vietų trūksta.

Viena pažįstama socialinė darbuotoja guodėsi, kad skambina pasipiktinę žmonės ir sako: „Kodėl taip ilgai turiu laukti, kodėl neatsiranda vieta?“ Ar žinote, ką reiškia atsilaisvinusi vieta?! Turbūt nė nereikia sakyti – kad kažkas jau paliko šį pasaulį. Tad toks žmonių pasipiktinimas skamba groteskiškai. Tiesa, retai, bet pasitaiko, kad žmogus pats persigalvoja ir grįžta į namus, jei turi kur grįžti. Vienas, pamenu, senelis susikrovė lagaminą ir parkeliavo į savo apleistą trobą. Niekas prievarta nelaiko, kiekvienas turi teisę palikti įstaigą kada tik panorėjęs. O, būna, kad seneliai, kamuojami senatvinės demencijos, namų ilgesio, išeina, o paskui juos randa sėdinčius autobusų stotelėje, laukiančius autobuso, vežančio į vaikystės ar jaunystės namus, kurių nėra...“ Plačiau apie tai skaitykite interviu „Seneliams labiausiai trūksta žmogiškos šilumos“.

Kitas mūsų pašnekovas – generalinis komisaras Linas Pernavas. Policijoje jis dirba jau daugiau kaip dvidešimt metų. Pareigūnui teko pamatyti ir pačią neromantiškiausią šios profesijos pusę, tačiau savo pašaukimu nesuabejojo. „Nepaprastai geras jausmas, kai gali padėti, apginti, išgelbėti žmogų“, – sako policijos vadas. Plačiau skaitykite interviu – „Nuskriausti vaikai – policininkų kasdienybė“.

Ar žinote, kad Lietuvoje skiriasi kas trečia šeima. Šiam žingsniui ryžtasi ir vyresnio amžiaus poros, drauge nugyvenusios ne vieną dešimtmetį. Kokios skyrybų brandžiame amžiuje priežastys, ar dažniau moterys priima sprendimą gyventi vienos, atsakymą rasite atsivertusios straipsnį „Skirtis niekada nevėlu. Tik ar verta?“

Iš tūkstančio ir vienos grožio puoselėjimo priemonės it didžiausia aikštinga princesė išsiskiria mitais ir paskalomis apipinta hialurono rūgštis, lemianti, kiek ilgai išlaikysime jaunystę. Kas ši paslaptinga dama, kaip pristabdyti skubantį laiką, sužinosite perskaitę straipsnį „Stebuklingoji hialurono rūgštis“.

Patogus, kasdienis, neįpareigojantis, dalykinis, tvarkingas, neoficialus, puošnus – tokių epitetų nusipelno aprangos kodas, vadinamas anglišku terminu smart casual. Ir nors šis stilius pirmą kartą mados puslapiuose paminėtas 1923 m., nuo 1950 m. paplito kaip liberalesnė verslo klasės apranga, šiandien jis išgyvena jei ne antrą, tai bent trečią jaunystę. Plačiau apie tai skaitykite straipsnį „Puošnus paprastumas“.


Rankų ir pėdų odai tenka daugybė išbandymų, ypač kai termometro stulpelis nukrenta žemyn. Tenka prisiminti ne tik šiltus drabužius, bet ir šaltajam metų sezonui būdingą odos priežiūrą. Ką būtina žinoti, pataria „Uoga Uoga grožio namo“ bendraturtės Beatričė Grigonytė ir Rūta Paškevičiūtė-Pranevičė straipsnyje „Palepinkime rankas ir pėdas“.

Apklausos rodo, kad miegame per mažai. Nedžiugina ir statistika, pagal kurią kas dešimtą gyventoją kamuoja nemiga. Daugelis neskiria didelės reikšmės naktiniam poilsiui ir klaidingai mano, kad 6–7 valandų – per akis. Kaip yra iš tiesų, mitus paneigia gydytoja neurologė Dalia Matačiūnienė straipsnyje „Tiesos ir mitai apie miegą“.

Pažįstami ar draugai išvažiuoja gyventi į užsienį ir atiduoda savo augintinį? Radote gatvėje paklydusį gyvūną, kurį mielai priglaustumėte savo namuose? Prieš priimdami sprendimą, apsvarstykite keletą svarbių dalykų. Taip pat ir tai, kad suteikdami šuneliui ar katei antrą galimybę, galite įgyti patį ištikimiausią draugą. Plačiau apie tai skaitykite straipsnį „Augintinis su praeitimi“.

Na, o mėgstančioms gaminti šįkart siūlome išbandyti Budos dubenėlius. Šiemet išpopuliarėję jie patiks net išrankiausiems valgytojams. Juos paruošti itin paprasta, be to, patogu, nes galima sunaudoti produktų likučius. Receptų ieškokite straipsnyje „Tobulas patiekalas – Budos dubuo“.

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip ir ką valgyti sergant diabetu? Atsakymus rasite naujoje knygoje „Diabetas. Gaminkime sveikiau!“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!