Skaisčios odos paslaptis – sveika ir subalansuota mityba

Moteris / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-30 00:00
Apie gražią odą svajoja kiekviena moteris, tačiau ne visoms pavyksta tai pasiekti vien odos priežiūros priemonėmis. Švytinčios ir skaisčios odos paslaptis – subalansuota ir sveika mityba. Ką valgyti, kad oda būtų skaisti, švytinti ir be spuogelių? Į šiuos klausimus atsako ir savo patarimais dalijasi dermatologijos ir estetinės medicinos klinikos „Sveika oda“ gydytoja dermatovenerologė Natalija Jasaitienė. Pasak jos, subalansuota mityba gerina ne tik odos būklę, bet ir savijautą apskritai.

N. Jasaitienė sako, kad reikėtų vengti riebaus bei sūraus maisto, o valgant daugiau šviežių vaisių ir daržovių bei rūgštaus pieno produktų odos būklė pastebimai pagėrės. Kasdien su maistu reikia gauti rekomenduojamą baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralų ir vitaminų. Pasak dermatovenerologės, per parą reikėtų suvartoti ne mažiau kaip 400 g vaisių ir daržovių. Kokie vitaminai svarbiausi norint turėti sveiką ir gražią odą ?

Vitaminas C – lygiai ir stangriai odai

Šis vitaminas labai reikalingas ne tik visam organizmui, bet ir odos sveikatai. „Citrusinių vaisių sudėtyje gausu vitamino C, kuris stimuliuoja kolageno išsiskyrimą, todėl nuo spuogų randuota oda greičiau atsistato. Kolagenas yra vienas pagrindinių odos struktūros elementų. Sulėtėjus šio baltymo gamybai, o tai atsitinka su amžiumi, oda tampa suglebusi. Vitaminas C yra puikus antioksidantas, kuris neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie sendina odą“, – sako gydytoja dermatovenerologė Natalija Jasaitienė.

Sveikai ir lygiai odai – beta-karotinu ir vitaminu A praturtintos gamtos gėrybės

Vitamino A provitaminas – beta karotinas, iš kurio kepenyse gaminamas vitaminas A. Pasak N. Jasaitienės, veido odos uždegimų atsiradimo dažniausia priežastis yra vitamino A trūkumas. Morkose ir lapinėse daržovėse gausu beta-karotino, kuris dalyvauja ląstelių atsinaujinimo procesuose, o tai prailgina odos jaunystę. Vitaminas A yra būtinas norint sumažinti spuogų kiekį ir sureguliuoti sebumo (odos riebalo) išsiskyrimą. Organizmas vitaminą A pasisavina tik su riebalais, todėl valgant daržoves, turinčias šio vitamino, reikėtų vartoti su aliejumi ar grietine. Šviežiai spaustas sultis ne tik pagardins, bet ir padės organizmui įsisavinti vitaminus grietinėlė ar lašelis aliejaus.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Špinatai – apsauga nuo raukšlių atsiradimo

Žalios spalvos lapinėse daržovėse, tokiose kaip špinatai, gausu antioksidanto liuteino. „Kaip teigia kai kurie mokslininkai, liuteinas padeda palaikyti normalią odos drėgmę, jos elastingumą. Be viso to, šis antioksidantas apsaugo odą nuo raukšlių atsiradimo. Liuteino pats organizmas negamina, todėl norint pasiekti gerą efektą odai, reikėtų suvartoti apie 10 mg liuteino. Tokį antioksidanto kiekį sudarytų apie 113 g špinatų arba 57 g kopūstų“, – teigia dermatovenerologė Natalija Jasaitienė.

Hialuroninės rūgšties gamybą skatina ankštinės daržovės

Vienų populiariausių kremų sudėtyje gausu hialurono rūgšties. Pasak Natalijos Jasaitienės, šios rūgšties gamybą organizme galima paskatinti teisingai maitinantis. „Hialurono rūgšties dėka oda išlieka lygi ir elastinga. Pupelės, žirniai, lęšiai, avinžirniai ar kitos ankštinės daržovės puikiai tiks šios odai svarbios medžiagos gamybai paskatinti. Kasdien reikėtų suvartoti bent 2 valgomuosius šaukštus ankštinių daržovių. Su šiomis gamtos gėrybėmis gausu receptų, tad jos tikrai nepabos, net jei bus vartojamos kiekvieną dieną“, – sako gydytoja dermatovenerologė Natalija Jasaitienė.

Kampanija „Penki per dieną“

Kampanija „Penki per dieną“ Primename, kad Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kiekvienam žmogui per dieną suvalgyti 400 g vaisių ir daržovių – maždaug penkias saujas. Tai daryti skatina ir pasaulyje ne vieną dešimtmetį vykstanti kampanija „Penki per dieną“, prieš kelis metus ir Lietuvoje. Kampanija „Penki per dieną“ yra pagrindinė programos „Europos Sąjungos kilmės vaisių ir daržovių žinomumo didinimas Lietuvoje“ priemonė. Kampanijos tikslas – paskatinti mūsų šalies gyventojus gyventi sveikai ir suvalgyti per dieną bent penkis Europos Sąjungoje užaugintus šviežius vaisius ar daržoves.

BUVA

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai