Šiuolaikinius hitus grojantis Juozas Kuraitis – saksofonistas, svajojantis užkariauti pasaulį

Juozas Kuraitis/Aistės Kirsnytės nuotr.
Juozas Kuraitis/Aistės Kirsnytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-06-17 14:02
AA

Vienas populiariausių Lietuvos saksofonistų Juozas Kuraitis šiuo metu yra populiariausių pasaulio saksofonistų dešimtuke „YouTube“ paskyroje. Jo kūrybą pastebėjo ir savo socialinių tinklų paskyrose pasidalijo tokie muzikos pasaulio grandai kaip Liam Payne, Meghan Trainor, Jax Jones, Filatov & Karas, Ilira, Brianna, Bebe Rexha ir kiti.

Jūs – vienas garsiausių Lietuvos saksofonistų, grojantis populiariausių šiuolaikinių atlikėjų hitus. Ar galima taip jus pristatyti?

Galima ir taip. Aš groju viską, kas patinka žmonėms ir man. Groju tai, kas šiuo metu yra populiaru ir man pačiam įdomu – nuo klasikinės muzikos iki „popso“.

Daugeliui atrodo, kad saksofonas – tik džiazo muzikos instrumentas. Kaip jums pavyko įrodyti, kad šiuo instrumentu puikiai galima groti ir populiariausius šiuolaikinių atlikėjų hitus?

Kai mokiausi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, domėjausi pačia įvairiausia muzika. Populiarioji muzika akademikų tarpe ne tik nepopuliari, bet ir daugeliui jų atrodo neverta dėmesio. O aš, kaip modernaus meno gerbėjas ir atlikėjas, domiuosi pačia įvairausia muzika ir man nesvarbu ar tai klasika, džiazas, avangardas, rokas, elektroninė, ar „pop“ muzika. Man atrodo, kad visi stiliai gali būti kokybiški ir apimti daug dėmesio vertos muzikos. Tiesiog dabar toks etapas, kai man labiausiai patinka šiuolaikinė „pop“ muzika. Aš ja domiuosi, kuriu, groju, įrašinėju ir džiaugiuosi, jog tai, ką sukuriu, patinka klausytojams.

Juozas Kuraitis/Daivos Morozovos nuotr.

Saksofonas ir „pop“ muzika. Kaip šį reiškinį priima meno pasaulio atstovai?

Visų pirma, man atrodo, jog tai – labai derantys dalykai! O apie meno atstovų vertinimus… Viskas priklauso nuo menininko požiūrio: kuo platesnis požiūris, tuo mažiau suvaržymų ir baimių žmogus turi. Kuo platesnis žmogaus požiūris į gyvenimą, tuo jis atviriau viską priima ir mato kur kas plačiau. O gyvenimas juk labai gražus, įdomus ir spalvingas.

Neslėpsiu, yra trys rūšys menininkų: pirmieji klausinėja ir kopijuoja, antrieji visiškai nereaguoja, nes jiems nerūpi, jie dirba savo darbus ir gyvena savo gyvenimus, ir tretieji – kurie pavydi, kenkia, keršija, bet jie tai daro tik dėl savo asmeninių problemų. (juokiasi) Aš gyvenu savo gyvenimą, dirbu savo darbą, labai gerai žinau, ką darau ir man nelabai rūpi, ką kiti pagalvos, tačiau patarimams ar kritikai visada esu atviras.

Jūs ne tik grojate populiarių atlikėjų hitus, bet ir pats kuriate. Įdomiau pačiam kurti, ar vis tik groti kitų kūrybą?

Kūrybai reikia jausmo ir įkvėpimo. Aš labai dažnai mintyse girdžiu skambesius, melodijas, harmonijas, ritmus, ypač naktimis. Todėl prie lovos turiu pasidėjęs natų sąsiuvinį su pieštuku, kad staiga, naktį pabudus, užsirašyčiau. Manau, visiems kūrėjams panašiai mintyse skamba garsai, bet kol galutinai sugula viskas į visumą, reikia laiko. Turiu daug pradėtų, bet nebaigtų kūrinių. Neseniai pristačiau ir vieną gražią, vasarišką kompoziciją „On my way“. Jau įpusėjau du naujus kūrinius, kurie greitai turėtų išvysti dienos šviesą. Šiuo metu pirmenybę teikiu lengvai klubinei muzikai.

Ne paslaptis, kad muzikos pasaulyje konkurencija – didžiulė. Ar jūs tai jaučiate?

Lyginant su kitomis Vakarų pasaulio šalimis, Lietuvoje konkurencija labai nedidelė, praktiškai kiekvienas žmogus, dirbdamas savo darbą, nebūtinai muzikantas, gali gerai gyventi. Kaip saksofonistas, konkurencijos nejaučiu. Myliu savo darbą, atiduodu jam labai daug jėgų, laiko ir energijos.

Juozas Kuraitis/Daivos Morozovos nuotr.

Sakėte, kad esate menininkas-verslininkas. Kaip jums pavyksta tai suderinti? Dažniausiai menininkams sunku kurti ir tuo pačiu galvoti apie savo kūrybos pardavimus.

Jeigu menininkas iš tiesų galvoja apie savo karjerą, nori būti žinomas, tuomet privalo ne tik kurti, bet ir būti geras pardavėjas. Visais laikais išgarsėdavo tie, kurie mokėdavo save parduoti. Man puikiai sekasi, nes aš visada apgalvoju kelis žingsnius į priekį.

Būti laisvu menininku – didžiulis iššūkis. Kaip jūs save disciplinuojate, planuojate savo laiką?

Visų pirma, keliu sau tikslą bent keletą valandų per dieną pagroti. Mano dienos labai skirtingos, tačiau mano darbotvarkė visada gana įtempta: renginiai, įrašai, filmavimai, fotosesijos, susitikimai su užsakovais, socialinių tinklų priežiūra. Aš pats juos administruoju ir galiu pasakyti, kad tai užima labai daug laiko ir energijos.

Beveik niekada nesiskiriate su saksofonu. Ar turite pomėgių be muzikos?

Sportuoju, mėgstu vaikščioti gamtoje, keliauti. Neįsivaizduoju savo gyvenimo be muzikos, nes jei ne groju, tuomet klausau muzikos.

Esate tarp dešimties populiariausių saksofonistų „YouTube“ platformoje, turite virš 80 tūst. sekėjų „Instagram“ paskyroje ir gerokai virš 45 tūkst. sekėjų „Facebook“. Kaip Jums pavyko taip išpopuliarėti internete?

Mano visi įrašai kokybiški, nufilmuoti profesionalioje studijoje, todėl tiek vaizdo, tiek garso kokybė gera. Jūs neįsivaizduojate, kokia motyvacija atsiranda kurti, kai matai augančius gerbėjų skaičius. Aš labai daug dirbu, daug groju, daug įrašinėju, seku naujausias tendencijas ir rezultatai kalba patys už save. Gal Lietuvoje tokie skaičiai atrodo dideli, tačiau pasaulio mastais tai nėra labai daug, todėl judu pirmyn, turiu žymiai didesnius tikslus ir juos žadu įgyvendinti. Pavyzdžiui, „YouTube“ paskyroje turiu tikslą pasiekti 100 000 sekėjų, „Instagram“ – tiek pat. Aišku, tai tik skaičiai, man daug svarbiau daryti tai kokybiškai.

Juozas Kuraitis/Aistės Kirsnytės nuotr.

Kurie jūsų pasirinkti ir pergroti kūriniai sulaukė didžiausio pasisekimo bei įvertinimo?

Šiais laikais socialiniai tinklai visiems duoda labai daug galimybių, ypač muzikantams. Įrašai kūrinį, įkeli į pasirinktą platformą ir jau turi šansą, kad jį kažkas pastebės, paklausys ar pasidalins, taip atsitiko ir man. Be galo malonu, kai mano muziką pastebi ir žinomi alikėjai. Mano saksofonu atliekamą Camilos Cabello kūrinį „Havana“ peržiūrėjo beveik milijoną kartų! Kitais perkūriniais pasidalijo patys atlikėjai – Meghan Trainor, Jax Jones, Bebe Rexha ir grupės „One Direction“ narys Liam Payne, Filatov & Karas, Ilira, Brianna. Džiugu, kai atlikėjai pastebi mano kurtos dainos versiją.

Ar jau identifikuojate savo publiką, kas yra ištikimiausi saksofono muzikos gerbėjai ?

Didžiausios mano atliekamos muzikos gerbėjos yra išsilavinusios moterys, turinčios gerą skonį ir gyvenimiškos patirties. Žinoma, yra ir vyrų, kuriems patinka saksofono muzika. Vieni mėgsta klausytis naujausių melodijų, kiti – laiko patikrintus klasikinius hitus, o treti klauso tik originalios mano muzikos.

Saksofonas – tai tarsi neatsiejama romantiško vakaro dalis. Ar dažnai vyrai siekia, jog ypatingomis akimirkomis mylimai moteriai skambėtų saksofono muzika?

Taip, daugeliui saksofono muzika dažniausiai asocijuojasi su romantika, meile. Dažniausiai mane kviečia į privačius vakarėlius, įvairius įmonių renginius. Nors ten groju pačius populiariausius žinomų atlikėjų hitus, tačiau saksofono muzika ne bet kam tinka. (juokiasi) Esu sulaukęs įvairiausių pasiūlymų. Tokių kaip pagroti laive, valtyje, pilyje, automobilyje, po daugiabučio langais, oro balione, saloje, ant stogo, miške, ežere ar net miegamajame. Galėčiau vardyti ir vardyti. Jūs net neįsivaizduojate, ko žmonės prisigalvoja. Ir aš dėl to džiaugiuosi, nes tai daro gyvenimą spalvingesnį ir įdomesnį.

Juozas Kuraitis/Aistės Kirsnytės nuotr.

Kokių profesinių svajonių turite? Gal yra vietų, kuriose norėtumėte pagroti?

Jei atvirai, visą gyvenimą siekiau ir svajojau, jog keliausiu po pasaulį ir grosiu pačiose netikėčiausiose vietose. Panašu, kad tai jau vyksta. Lietuvoje praktiškai visose įdomesnėse vietose yra tekę groti. Labai norėčiau pagroti Niujorko Medisono arenoje, taip pat būtų įdomu apsilankyti pramogų ir vakarėlių sostinėje Ibizoje. Visada svajojau išbandyti saksofono akustiką Antarktidoje. Žodžiu, dar yra vietų, kur norėčiau nuvykti ir pagroti.

Prieš porą metų jums siūlė kontraktą JAV, tačiau atsisakėte. Kodėl?

Amerika visada buvo ir yra mano svajonių šalis. Iš tiesų, prieš kelerius metus viešėdamas Amerikoje gavau pasiūlymą pasilikti dirbti, bet atsisakiau. Nors man buvo siūloma groti, tačiau vis tiek būčiau turėjęs viską mesti Lietuvoje ir ten pradėti karjerą beveik iš naujo. Kadangi esu lietuvis, čia mano namai, žinau žmonių mentalitetą, pažįstu visus kampus ir, galiu pasakyti, čia man gyvenimo sąlygos tikrai nėra blogos.

O gal jus sulaikė meilė?

Galbūt ir meilė sulaikė. (juokiasi) Tikiu, kad tą kartą pasielgiau teisingai. Taip, kaip patarė mano širdis ir intuicija. Esu ramus, nes žinau, kad aš dar tikrai grosiu Amerikoje.

Moterų dėmesio muzikantams visais laikais netrūko. Ne paslaptis, kad ir jūs visada esate moterų dėmesio apsuptyje. Sakykite, ar tai netrukdo rimtiems santykiams?

Moterų dėmesiu tikrai nesiskundžiu. (juokiasi) Tačiau nemanau, kad tai gali trukdyti rimtiems santykiams. Man atrodo, kad jei abu žmonės visiškai pasitiki vienas kitu, jiems niekas nesutrukdys. Santykių pamatas – abipusis pasitikėjimas ir atvirumas.  

Temos: