Šių laikų dvasinis mokytojas pataria, kaip pakeisti savo gyvenimą per 33 dienas

Mergina miške / „Fotolia“ nuotr.
Mergina miške / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-20 12:00
AA

Mūsų gyvenime daug kančios, skausmo, mes bijome pamatyti savo tikrąjį veidą, vengiame pripažinti baimę, gėdos jausmą, pyktį ir kitus jausmus. Visos šios paslėptos emocijos sudaro tankų virpesinį sluoksnį, kuris slopina mūsų dvasios spindesį. Ar tai įmanoma pakeisti? Šiuolaikinis dvasinis mokytojas Panache Desai tikina, kad pakeisti savo požiūrį į pasaulį ir pradėti gyventi, jaustis kitaip tereikia 33 dienų.

Panache Desai / www.panachedesai.com nuotr.

Šiuolaikinis dvasinis mokytojas Panache Desai moko žmones iš naujo pažvelgti į savo gyvenimą – atsikratyti nedžiuginančių emocijų ir priimti save tokius, kokie esame. Knygoje „Raskite savo sielos ženklą. 33 dienų kelionė link gyvenimo tikslo, aistros ir džiaugsmo“ jis paprastai ir aiškiai išdėsto tai, kodėl mums svarbios mūsų emocijos, kodėl jas turime išgyventi, o ne paslėpti tamsiausioje kertėje.

Gyvenimas pilnas neigiamų emocijų

Mūsų gyvenimas pilnas neigiamų emocijų, įsitikinimų, kad nesame pakankamai geri, talentingi, verti būti mylimi ir pan. Deja, patys to nesugalvojame, dažniausiai tas mintis pakiša visuomenė, artimieji. Mus jau nuo pat mažens nuolat vertina, lygina, reitinguoja ir tai tęsiasi visą likusį gyvenimą. Turime daug kompleksų, keistų įsitikinimų, stereotipų, kurie trukdo eiti į priekį, išgirsti savo sielos balsą. Tam tikra prasme prarandame savo identitetą, nebematome jo.

Tačiau patiriamas emocijas užgniaužiame, nerodome jų, paslepiame tamsiausioje kertėje. Vien pagalvojus, kokiais posakiais kalbame apie emocijas („nuryti pyktį“, „nešiotis širdyje akmenį“, „skęsti ašarose“ ir kt.) suvokiame, kad emocijų užgniaužimas eina iš kartos į kartą.

„Taip elgdamiesi žengiame tiesiai į kančią ir nepriteklių. Atsijungiame nuo patikimiausio šaltinio. Pasidarome lyg maži paukštukai, palikti lizde likimo valiai. Jeigu priimame savo tapatybę, mūsų sielos pašaukimas atsiskleidžia pačiu didingiausiu būdu“, – knygoje rašo Panache Desai.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 dalykų, kuriuos turite padaryti dėl savęs

Pyktis / „Fotolia“ nuotr.

Pasikeiskite per 33 dienas

Pats autorius pažada, kad per šiek tiek daugiau nei mėnesį išgyvensite intensyvų procesą, kurį pats vadina gilumine detoksikacija. Patarimai padeda nusimesti neigiamų emocijų naštą, kurios lydi mus visą gyvenimą. Atlikdami knygoje siūlomus pratimus ir meditacijas, geriau pažinsite save ir išmoksite priimti save tokius, kokie esate.

„Nesiūlysiu užsidaryti ašrame, jums nereikės valgyti lapinių kopūstų ar gerti neįprastų gėrimų“, – ramina rašytojas ir tikina, kad kasryt sutelkę savo dėmesį į neigiamas emocijas, kurios jums trukdo gyventi ir atrasti džiaugsmą, galėsite pažvelgti į savo sielos gelmes ir priimti save tokius, kokie esate.

Knygą reikėtų skaityti 33 dienas. Skyriai suskirstyti į poskyriukus, kuriuos naudingiausia skaityti taip, kaip paskirta: ryte, per pietus ir vakare.

Ką daryti ryte? Kasryt atsikėlę kelias minutes sutelksite dėmesį į savo neigiamas emocijas. Kiekvieną dieną – vis nauja emocija. Per 33 dienas knygoje aptariama daugybė emocijų: baimė, liūdesys, pyktis, kaltė, gėda, savikritika ir t. t. Tai jausmai, kurie trukdo mums judėti į priekį. Autorius pataria susitelkti ir išmokti išgyventi įvairius jausmus: baimę, nes į ją susikoncentravus, ji praranda savo galią, liūdesį, nes jis padeda apmąstyti gyvenimo prasmę, negniaužti pykčio, nes neišreikštas jis virsta įsiučiu, ir jūsų jaučiamą kaltę, kuri gali padėti jums augti ir priimti save tokį, koks esate ir t. t.

Ką daryti pietų metu? Dienos metu autorius siūlo praktiškai išbandyti, išgyventi, patirti kiekvieną emociją, kuri trukdo rasti jūsų sielos šauksmą. Autorius moko, kaip jausmų neslopinti, nenustumti į šalį, o suvokti, ką tie jausmai jums duoda, kodėl jie apskritai yra.

Šiuolaikinis dvasinis mokytojas Panache Desai moko žmones iš naujo pažvelgti į savo gyvenimą – atsikratyti nedžiuginančių emocijų ir priimti save tokius, kokie esame.

Pavyzdžiui, pyktis. Supykti galime dėl įvairių priežasčių. Be jokios abejonės, spūstis bet ką gali išmušti iš vėžių, jūs susinervinsite, kad vėluojate ir aprėksite visus, kas užklius jūsų akiratyje. Ką pataria autorius? Pykti kūrybiškai: „Giliai kvėpuokite. Boksuokite pagalvę, kol neliks jėgų. Pykite nieko nebijodami. Išliekite jausmus popieriuje.“ Panašiai išgyventi mokintis reikia kitus jausmus: liūdesį, pavydą, baimę ir t. t.

Ką daryti vakare? Vakaro skyreliai skirti reflektuoti praėjusioms dienoms, medituoti, atlikti pratimus. Autorius vakaro skyrelius siūlo skaityti vakare, jau prieš pat miegą, kada būsite nurimę ir atsipalaidavę.

Po 33 dienų kelionės pajusite harmoniją tiek savo viduje, tiek aplink jus. Tegul kelią jums rodo aukštesnioji jėga. „Jei pamatysite, kad nepajėgiate nuosekliai laikytis 33 dienų programos, nenusiminkite ir nepradėkite sau priekaištauti“, – aiškina rašytojas. Panache Desai nesako, kad priimti visas savo emocijas ir potyrius yra lengva – tai sudėtingas ir negreitas procesas, tačiau įmanomas visiems.