Šiuolaikinio meno mugės atidarymas suviliojo žinomus žmones, tarp jų – Laima Mertinienė su dukra

Renginio svečiai / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-08 18:00
Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo Tartautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius'17“. Jau aštuntą kartą vykstančioje mugėje dalyvauja 55 galerijos, 200 menininkų iš 20 pasaulių šalių: nuo Belgijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Lietuvos iki Baltarusijos, Gruzijos, Rusijos, Italijos, Prancūzijos.

Mugės atidarymas suviliojo menui neabejingas asmenybes. Po parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ šmirinėjo verslininkas Žilvinas Grigaitis, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis su žmona Eva, poetė Indrė Valantinaitė ir kiti.

Į „ArtVilnius'17“ atvyko ir verslininkė Laima Mertinienė su dukra Laima Barbora. Šviesaus atminimo politiko Algirdo Brazausko dukra – retas svečias viešuose renginiuose.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Šiais metais mugės organizatoriai surengė projektų erdvę, kuri užima net 2700 kvadratinių metrų plotą. Ypatingojo „ArtVilnius’17“ partnerio „Lewben Group“ įsteigtas fondas „Lewben Art Foundation“ jau ketvirtus metus bendradarbiauja su mugės organizatoriais ir šiemet pristato moteriškumui skirtą ekspoziciją „Tos žaviosios moterys“. Iš Bonos (Vokietija) buvo atvežta vieno seniausių Europoje videomeno ir laikinio meno festivalio „Videonale – Festival for Video and Time-Based Arts“ kūrinių kolekcija.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Krokuvos Šiuolaikinio meno muziejus MOCAK taip pat grįžta į „ArtVilnius”. Kuratorė Monika Kozioł pristatys net 123 muziejaus menininkus, kuriuos išmaniųjų technologijų dėka sudėjo į vieną lenkų menininko Mariuszo Tarkawiano kūrinį. Meno ir edukacijos centro „Rupert“ kuratoriai ruošia specialiai mugei sukurtus reziduojančių menininkų kūrinius

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius'17“ vyksta birželio 8–11 dienomis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai