Šių metų prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ tema – „Dabarties laiko beieškant“

Kino festivalio „Žiemos Ekranai“ pristatymas/ Pauliaus Peleckio „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-16 17:54
Sausio 23 dieną Vilniuje atidaromas jubiliejinis festivalis „Žiemos ekranai” šįmet keliaus į dar vienuolikos Lietuvos miestų kino sales. Kaip ir kasmet festivalis kino mėgėjams žada pasiūlyti intelektualią ir aktualią filmų programą.

Tai vienintelis festivalis Lietuvoje, kuris dėmesį skiria prancūziškam kinui, ir tai yra didžiausias prancūzų kino festivalis Baltijos šalyse. Labai didžiuojamės tuo, kad festivalis organizuojamas ne tik Vilniuje – jis vyksta 12 Lietuvos miestų. Seansai rengiami ne tik kino salėse, bet ir bibliotekose, muziejuose ir kitose erdvėse – tuo siekiame priartinti kiną prie žmonių“, – teigia Prancūzų Instituto direktorius Jean-Marie Sani.

Festivalio metu bus rodoma per 30 filmų. Juos vienys pagrindinė tema – „Dabarties laiko beieškant“.

 „Kinas yra labai svarbus mūsų visuomenei. Jis padeda mums suprasti pasaulį, aplinką, įvykius, kurie vyksta, ir galiausiai patiems pagalvoti apie tai, kas mus supa“, – sako Jean-Marie Sani.

Festivalio programos sudarytoja Eglė Čepaitė pasakoja, kad festivaliui atrinko tuos filmus, kurie išsiskyrė menine verte, išskirtine kino kalba, sulaukė žiūrovų ir kritikų įvertinimų. Daugelis iš rodomų filmų yra laimėję prestižinių apdovanojimų, jie atspindi vyraujančią šių laikų dvasią, geismą išgyventi akimirkos pilnatvę, pavergia nuoširdumu, laisvumu.

Pagrindinėje programoje pristatoma penkiolika autorinio kino filmų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius dvejus metus. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba“, – komentuoja ji.

Festivalio repertuaras kaip ir kasmet yra itin įvairus. Žiūrovai galės išvysti milijonines žiūrovų minias sužavėjusias komedijas „Nematomos“ ir „Edmondas”, Kanų kino festivalio paralelinėse programose sužibėjusius filmus „Alisa ir Meras”, „Klajojanti Siela” ir „Esminis Poreikis”.

Įtempto bei draminio siužeto gerbėjai kviečiami nepraleisti Venecijos kino festivalyje pristatyto psichologinio trilerio „Paskutinė pamoka”, Lokarno kino festivalyje žiūrovų simpatijas pelniusios biografinės dramos „Kamilė”.

Verta atkreipti dėmesį tiek į debiutines kino juostas „Du sūnūs”, „Mano šlovinga jaunystė”, tiek ir į naujausius pripažintų režisierių darbus, kaip „Į pasaulio kraštą”, „Neįmanoma meilė” ar „Notre Dame”.

Kino festivalis „Žiemos ekranai” vyks sausio 23 – vasario 9 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Plungėje, Utenoje, Anykščiuose, Palangoje ir Nidoje.

Naujausi straipsniai