Širdis užkariavusi „Neliečiamųjų“ istorija atgimsta juostoje „Geroji pusė“: kelias į ekranus nebuvo lengvas

Kino juostos „Geroji pusė“ kadras / Organizatorių nuotr.
Kino juostos „Geroji pusė“ kadras / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-01-14 10:10
AA

2011 metais pasirodęs filmas „Neliečiamieji“ tapo vienu sėkmingiausių visų laikų prancūzų filmų. Tikra istorija apie iki kaklo paralyžuotą milijonierių Filipą Lakasą ir juo rūpintis pasiryžusį netašytą vaikinuką kaip mat užkariavo žiūrovų širdis ir iki šiol įkvepia pasakojimu apie tikrą rūpestį bei neįtikėtiną dviejų labai skirtingų žmonių draugystę. Jau šį savaitgalį, nuo sausio 18 dienos, į kino teatrus atkeliauja nauja šios istorijos ekranizacija „Geroji pusė“, pastatyta Holivude. Įdomus faktas – prie jos kūrimo prisidėjo ir buvusio JAV prezidento Baracko Obamos duktė Malia, tačiau filmo kelias į ekranus nebuvo lengvas.

Tuo metu, kai buvo filmuojama ši komiškų scenų nestokojanti drama, Malia Obama dirbo toje pačioje kino studijoje – atliko praktiką. „Geroji pusė“ jai bei visai Obamų šeimai įsimins ilgai: juosta visuomet liks šios garsios 20-metės pirmuoju filmu.

Kino juostos „Geroji pusė“ kadras / Organizatorių nuotr.

Toronto filmų festivalyje pirmąkart parodyto filmo kelias į didžiuosius ekranus nebuvo lengvas: į pagrindinius vaidmenis pretendavo daug garsių aktorių. Nors milijonieriaus padėjėją įkūnyti galimybę gavo puikiai žinomas komikas Kevinas Hartas, į šią vietą buvo svarstomi Chrisas Tuckeris, Jamie Foxxas bei Chrisas Rockas. Milijonieriaus asistentę Ivoną vaidinanti Nicole Kidman vos neperleido savo personažo Jessicai Chastain arba Michellei Williams. 

Na, o pagrindiniam, Filipo vaidmeniui buvo svarstomas „Oskaro“ laimėtojas Colinas Firthas. Tačiau paralyžiuotą milijonierių teisę vaidinti gavo puikiai žiūrovams iš serialo „Bręstantis blogis“ (angl. Breaking Bad) bei juostų „Operacija Argo“, „Godzila“ pažįstamas Bryanas Cranstonas.

Kino juostos „Geroji pusė“ kadras / Organizatorių nuotr.

Tiesa, socialiniuose tinkluose pastarajam teko ir šiek tiek kritikos: neva šis Filipo vaidmuo galėjo atitekti iš tiesų neįgaliam aktoriui. Tačiau B. Cranstonas atrėmė priekaištus: „Aktorystė yra tokia profesija, kur turtingą nebūtinai turi vaidinti turtingas, o gėjų – nebūtinai homoseksualus aktorius. Aš suprantu žiūrovų susirūpinimą, tikrai nesu beširdis, kuris atiminėtų vaidmenis iš likimo nuskriaustųjų, tačiau įkūnyti Filipą nepretendavo nė vienas neįgalusis, todėl ši diskusija yra betikslė“.

Aktorius taip pat primena, kad ne jam vienam teko vaidinti neįgalųjį: tai darė Eddie Redmayne’as juostoje „Visko teorija“, Jake’as Gyllenhaalas filme „Dar stipresnis“, Gary Sinise’as „Foreste Gampe“. Tokių pavyzdžių galima rasti gerokai daugiau.

„Galiu atvirai pasakyti, kad toks ar panašus vaidmuo labai stipriai sukrečia. Tuomet imi vertinti ne tik savo daug siurprizų pateikiantį darbą, bet ir visą gyvenimą“, – sako B. Cranstonas.

Kino juostos „Geroji pusė“ kadras / Organizatorių nuotr.

Jo vaidinamas milijonierius Filipas Lakasas dramoje „Geroji pusė“ turi viską, ką galima nupirkti už pinigus. Išskyrus sveikatą. Filipas – paralyžiuotas nuo kaklo žemyn ir yra visiškai priklausomas nuo kitų. Nusivylusiam, sielvartaujančiam ir piktam milijonieriui neįtinka nė vienas naujas potencialus pagalbininkas. Jo asistentė Ivona (akt. Nicole Kidman) jau pradeda prarasti viltį, kad atsiras tinkamas kandidatas ir tada į Filipo namus užsuka Delas Skotas (akt. Kevinas Hartas).

Dėl neseniai pasibaigusio teistumo Delo kratosi visi potencialūs darbdaviai. Darbštumu nepasižymintis vyrukas labai dėl to nepergyvena – širdį jam skauda tik dėl to, kad, neturėdamas pajamų, negali pasirūpinti savo sūnumi, po skyrybų gyvenančiu su motina. Socialinių darbuotojų įpareigotas, vyrukas vaikšto į darbuotojų ieškančias įmones, bet tik tam, kad gautų parašą, jog yra netinkamas konkrečiam darbui. Su tokia nuotaika Delas užsuka ir į Filipo namus. Jo atsainus požiūris ir palaidas liežuvis padaro įspūdį paralyžiuotam milijonieriui ir Delui pasiūlomas darbas.

Sulig kiekviena diena Delo energija, gera nuotaika ir absoliutus Filipui įprasto gailesčio nebuvimas vis labiau veikia invalido vežimėlyje sėdintį milijonierių. Nuolatinis rūpestis savimi pasirūpinti negalinčiu žmogumi Delą priverčia subręsti, o Filipas, padedamas savo naujojo draugo, pamažu vėl prisimena, ką reiškia iš tikro gyventi.

Temos: