Šios mintys gali sugriauti jūsų santykius. Meskite jas iš galvos!

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Visi kalbame, kad norint išsaugoti puikius romantiškus santykius svarbu kalbėtis, būti atviriems, sakyti komplimentus. Tačiau neretai pamirštame, kad mūsų mintys, kurios sukasi kasdien mūsų galvoje, turi įtakos santykiams.

„Nežinau, ar tinkame vienas kitam“

Jei leisite šioms mintims užvalgyti jūsų protą ir jausmus, nebus nieko gero. Atminkite, kuo daugiau galvosite, kad esate su netinkamu žmogumi, tuo labiau braškės jūsų santykiai.

Normalus, kad kiekvienas pora, kuri yra nusprendusi rimtai keliauti kartu gyvenimo keliu, sau užduoda klausimą: „Ar tai tikrai tas vienintelis“? Normalu, kad vis sukirba viduje esantis kirminiukas, kuria klausia, ar tai tikrai tas žmogus, su kuriuo norite praleisti visą savo gyvenimą. Tačiau supraskite, kad jei leisite šioms mintims užvalgyti jūsų protą ir jausmus, nebus nieko gero. Jei mylite žmogų, jūs pasiryšite su juo būti kartu, kad ir kas nutiktų. Atminkite, kuo daugiau galvosite, kad esate su netinkamu žmogumi, tuo labiau braškės jūsų santykiai.

„Jis turėtų suprasti mane iš pusės žodžio!“

„Jis turėtų perskaityti mano norus iš mano akių“, – taria ne viena mergina ir aiškina draugei, kad jis jos nesupranta. Moterys, merginos ir panelės, žinokite, kad vyrai negali skaityti jūsų minčių, todėl negalite jų kaltinti dėl to, kad jūsų jis nesupranta. Norite nueiti į spektaklį, taip ir sakykite. Svajojate apie savaitgalį dviese – leiskite jam tai suprasti, nes jo mintys galbūt klajoja visai kitur. Jei sėdėsite ir mąstysite, kad jis jūsų nemyli, nes nepadovanojo gėlių, kaip tik apie jas pagalvojote, žlugdote santykius. Tokios mintys kelia nusivylimą ir nuoskaudas, kurių galėtų nebūti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 frazės, kurių laimingi žmonės nesako

Pora / Vida Press nuotr.

„Konfliktai ardo mūsų santykius“

Jei jūsų santykiai išgyvena nebe pirmus draugystės metus, visiškai tikėtina, kad seksualinis potraukis gali būti šiek tiek pasikeitęs: mylitės mažiau, o aistra užsidegate kur kas rečiau.

Nėra namų be dūmų, nėra porų, kurios nesipyktų. Tik vienos poros moka spręsti konfliktus, kitos juos paverčia didžiule tragedija, kuri gali sugriauti santykius per keletą minučių. Kai du asmenys gyvena kartu, visada tenka tartis dėl įvairių vienas kito įpročių, derintis prie skirtingų grafikų. Galų gale yra du asmenys, kurie, nepaisant skirtumų, vis tik nori būti kartu. Svarbu, kad ginčas būtų nutrauktas laiku, išsiaiškinta priežastis. Atminkite, kad susipykti yra visai normalu, pats konfliktas tikrai nėra blogybė, kuri išardys jūsų santykius, jei mokėsite vienas kitam atleisti, pakęsti ydas ir bandysite suprasti. Tad mintis, jog laimingos poros nesipyksta, meskite iš galvos, nes tai paprasčiausias mitas.

„Laimingos poros neturi problemų dėl intymumo“

Jei jūsų santykiai išgyvena nebe pirmus draugystės metus, visiškai tikėtina, kad seksualinis potraukis gali būti šiek tiek pasikeitęs: mylitės mažiau, o aistra užsidegate kur kas rečiau. Tai rodo ir apklausos, ir psichologiniai tyrimai. Patikėkite, tai yra visiškai normalu, todėl nereikia nuolat sukti galvos, kad jis jūsų nebemyli, nebegeidžia ar ieško kitos moters, meilės nuotykių. Tokios mintys tikrai gali privesti prie skyrybų, nes nuo minčių pereisite prie kalbų ir darbų, o antroji pusė nebus patenkinta.

Aišku, yra porų, kurios reguliariai aktyvios iki senatvės. Tačiau jie taip pat išgyvena etapus, kai seksualinis gyvenimas nėra toks aktyvus, kaip santykių pradžioje. Ilgai būnant kartu keičiasi mūsų požiūris į seksualumą, labiau vertiname meilę, atsidavimą, paramą. Tad meskite iš galvos, kad kiti neišgyvena to paties. Tik nuo jūsų priklauso, ar atgaivinsite aistrą, tam yra daugybė būdų.

„Mūsų santykius ištiko krizė ir tikriausiai šeimos neišgelbėsime“

Jei esate pasiryžę būti su žmogumi, jį mylėti, turite žinoti, kad santykiuose egzistuoja krizės labai panašiai kaip ir ekonomikoje: būna pakilimų, tačiau ateina ir nuosmukio metas. Nors daugelis mano, kad santykių krizė ištinka tik po trejų draugystės ar santuokos metų, tačiau išbandymų būna kur kas dažniau: po pirmųjų, trečių ir ketvirtų, septynerių, dvidešimties metų. Kiekviena krizė – skirtinga ir ją įveikti galima tik pasitelkus skirtingas priemones. Įsigilinkite į jūsų santykius, jei reikia, kreipkitės į specialistą. Svarbiausia – nelaikyti visko savyje, kalbėtis ir norėti viską išspręsti darniai bei taikiai. Jei norėsite ir stengsitės, jūs viską įveiksite.

„Skiriasi kas antra pora, tikriausiai ir mums taip bus“

Statistika – negailestinga ir gali gąsdinti tiek ką tik susituokusius žmones, tiek jau kelias dešimtis gyvenančius sutuoktinius. Tačiau jei esate kartu ir mylite vienas kitą, kodėl jūs galvojate, kad jums bus taip, kaip šimtui kitų porų? Meskite tai iš galvos, nes išsiskirsite ne dėl kokios nors rimtos priežasties, o dėl to, kad patys prisišaukėte tai savo mintimis. Geriau savo dėmesį ir energiją santykiams stiprinti, o ne statistikai nagrinėti. Jūs – ne statistinis vienetas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pažvelkite į nuotrauką: šis testas padės išsiaiškinti jūsų dabartinę emocinę būseną

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau