Šimtmečio „Tautiška giesmė“: Rūta Lee kviečia giedoti kartu

Rūta Lee
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Jau greitai lietuviai visame pasaulyje sukels dar neregėtą reiškinį, o liepos 6-ąją tarptautinėje arenoje nuskambėsime kaip labiausiai savo šalį mylinti tauta. Atkurtos Lietuvos 100-mečio proga, paneigę mus skiriančius kilometrus, sienas ir laiką, lygiai 21:00 GMT+3 – kur bebūtume – mes giedosime savo šalies himną. Švęsime tai, kas pradžioje atrodė neįmanoma, sukviesdami bendrai giesmei daugiau tautiečių nei jų kada nors buvo pačioje Lietuvoje – visus 4 milijonus!

Tai taps beprecedenčiu pasauliniu įvykiu ir rimta paraiška į vieningiausios tautos titulą. Šalies, kuri pirmiausiai gyva kaip ryšys tarp jos žmonių, ne tik teritorija.

Šiam įvykiui Lietuvoje rimtai ruošiasi visi didieji žiniasklaidos kanalai, verslo ir visuomeninės organizacijos, o pasaulyje – šalies ambasados ir konsulatai, pasaulio lietuvių bendruomenės, organizacijos, pavieniai iniciatyvūs žmonės.

Tokia ypatinga proga – kaip ir 2009-aisias, kai šventėme Lietuvos vardo tūkstantmetį – himną giedosime vieną akimirką visame pasaulyje – 21:00 Lietuvos laiku (GMT+3 laiko juosta).

Himnas bus tiesiogiai transliuojamas interneto ir televizijos kanalais ne tik iš centrinio įvykio Lietuvoje – 100-mečio Dainų šventės – bet ir visų pasaulio kontinentų – tų lietuvių bendruomenių, kurios bus geriausiai ir kūrybiškiausiai pasiruošusios liepos 6-ąją savo gyvenamosiose šalyse išgarsinti Lietuvą. O kur dar tūkstančiai tiesioginių transliacijų socialiniuose tinkluose, kurias organizuoja verslo ir visuomeninės organizacijos ar tiesiog pozityvūs žmonės, kurie širdyje jaučiasi lietuviais ir pasiruošę išdidžiai švęsti savo kilmę. Neabejojame – liepos 6-ąją pasaulis tikrai žinos, kada Lietuvoje 21 valanda.

Labai raginame jus nepraleisti šios unikalios pasaulinės lietuviškos tapatybės šventės, ir visais jums prieinamais būdais skelbti gerąją Lietuvos žinią: Lietuva gyva, ji didelė ir ji ten, kur bent vienas lietuvis!

Prisegtame infografike sudėjome keletą idėjų, kaip galite kurti šią 100-mečio šventę savo organizacijoje, tačiau tikime, kad Jūs turite geresnių minčių – mums labai įdomu jas išgirsti, tad būtinai su mumis susisiekite. Mes pasiruošę visokeriopai bendradarbiauti, kad padėtume Jums įgyvendinti ir paviešinti Jūsų idėjas.

Tegul 100-mečio Lietuva pasaulyje nuskamba kaip niekad garsiai!

Skaitykite daugiau