Šimtmečio „Tautiška giesmė“: Ray Bartkus kviečia giedoti kartu

„Malonny“ projektas / Projekto „Malonny“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Jau greitai lietuviai visame pasaulyje sukels dar neregėtą reiškinį, o liepos 6-ąją tarptautinėje arenoje nuskambėsime kaip labiausiai savo šalį mylinti tauta. Atkurtos Lietuvos 100-mečio proga, paneigę mus skiriančius kilometrus, sienas ir laiką, lygiai 21:00 GMT+3 – kur bebūtume – mes giedosime savo šalies himną. Švęsime tai, kas pradžioje atrodė neįmanoma, sukviesdami bendrai giesmei daugiau tautiečių nei jų kada nors buvo pačioje Lietuvoje – visus 4 milijonus!

„Ei jūs, keturi milijonai lietuvių ir jiems prijaučiančių, išsibarstę tarp marijampolių, londonų ir niujorkų. Liepos 6 dieną nepamirškite sugiedoti „Tautišką giesmę“, – prisijungti prie gražios iniciatyvos ragina vienas garsiausių Lietuvos menininkų Ray Bartkus.

Niujorke įsikūręs menininkas grįžta į Lietuvoje kasmet organizuoją meno simpoziumą Marijampolėje. Šis Ray Bartkaus meno simpoziumas – vienas gražiausių pavyzdžių, kaip Lietuva gali bendradarbiauti su pasaulio lietuviais, ir kaip pasaulio lietuviai gali prisidėti prie Lietuvos klestėjimo bei patrauklumo.

Todėl jau būdamas Lietuvoje Ray Bartkus prisidės prie himną giedosiančių tautiečių liepos 6-ąją. Per visą pasaulį nusirisianti „Tautiška giesmė“ taps beprecedenčiu įvykiu ir rimta paraiška į vieningiausios tautos titulą. Šalies, kuri pirmiausiai gyva kaip ryšys tarp jos žmonių, ne tik teritorija.

Šiam įvykiui Lietuvoje rimtai ruošiasi visi didieji žiniasklaidos kanalai, verslo ir visuomeninės organizacijos, o pasaulyje – šalies ambasados ir konsulatai, pasaulio lietuvių bendruomenės, organizacijos, pavieniai iniciatyvūs žmonės.

Tokia ypatinga proga – kaip ir 2009-aisias, kai šventėme Lietuvos vardo tūkstantmetį – himną giedosime vieną akimirką visame pasaulyje – 21:00 Lietuvos laiku (GMT+3 laiko juosta).

Himno giedojimą iš Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo bus galima tiesiogiai stebėti portalo Žmonės.lt feisbuko paskyroje.

Kaip viskas prasidėjo?

2008-aisiais aplink pasaulį išplaukė jachta „Ambersail“, taip pradėdama „Tūkstantmečio odisėją“, kuria visa Lietuva garsiai paminėjo Lietuvos vardo 1000-metį. „Tūkstantmečio odisėjos“ metu Australijoje gimė idėja pakviesti lietuvius aplink pasaulį vienu metu giedoti šalies himną ― idėją parėmė tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje ir nuo tada mes kasmet liepos 6-ąją 21:00 val. visame pasaulyje giedame „Tautišką giesmę“.

Artėjant valstybės šimtmečiui kilo mintis, kuri buvo pavadinta „Lietuva 4.000.000“. Iniciatyvos tikslas ― Lietuvos atkūrimo 100-mečio proga pakviesti 4 000 000 lietuvių visame pasaulyje bendrai „Tautiškai giesmei”.

Skaitykite daugiau