Šimtmečio Knygų mugėje – roboto improvizacijos, užsienio autorių desantas ir lietuvių literatūros atgimimas

Antroji Vilniaus knygų mugės diena / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-23 14:13
Vasario 22–25 dienomis Vilniuje šurmuliuojanti knygų mugė kviečia į gausybę susitikimų su rašytojais, istorikais ir žurnalistais. Vien leidykla „Alma littera“ skaitytojams siūlo daugiau nei dešimt susitikimų su įvairiais lietuvių autoriais. Tarp jų – ilgai laukto naujo Sigito Parulskio esė rinkinio pristatymas, Renatos Šerelytės istorinio romano debiutas ir žurnalisto bei keliautojo Algimanto Čekuolio sugrįžimas į literatūros pasaulį.

Mugės neaplenks ir žinomi žmonės

Leidyklos „Alma littera“ direktorės Danguolės Viliūnienės teigimu, šių metų Vilniaus knygų mugė lankytojus įtrauks į intensyvią renginių programą, kurioje bus galima susipažinti ne tik su literatūros pasaulio atstovais, bet ir kitų sričių menininkais, žurnalistais, aktoriais bei keliautojais.

„Mugėje netrūks renginio simboliais tapusių veidų, be kurių Vilniaus knygų mugė neįsivaizduojama. Joje sutiksime Algimantą Čekuolį, Sigitą Parulskį, Alfredą Bumblauską, Nijolę Narmontaitę, Austėją Landsbergienę, Jurgą Lago ir kitus garsius Lietuvos žmones. Be to, šių metų mugė – kitokia, nes vyksta Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo metais. Joje lankytojai turės puikią progą įvertinti ir pajausti, kaip keitėmės, kuo gyvenome ir kaip literatūros pasaulio autoriai darė įtaką per šimtą metų“, sako D. Viliūnienė.

Leidyklos vadovė atskleidžia, kad skaitytojai bus pakviesti į susitikimus su išskirtiniais knygų autoriais ne tik iš Lietuvos. Vienas įdomiausių susitikimų įvyks vasario 24 d., šeštadienį, su Ukrainos rašytoju Andrei Kurkovu.

Renginio metu – roboto improvizacijos ir žvilgsnis į praeitį

Vasario 23 d. knygų mugės svečius pasitiks išskirtinis dalyvis – „Pegaso“ knygyne įsidarbinęs robotas humanoidas Peperis, kuris susirungs su gerai žinomais improvizacijų teatro Lietuvoje „Kitas kampas“ aktoriais – Audriumi Bružu ir Kirilu Glušajevu. Peperis papasakos ne tik apie savo būsimą darbą knygyne, bet ir pasidalys įspūdžiais, kaip jam sekasi Lietuvoje.

Literatūros mylėtojų taip pat lauks ilgametis mugės autorius Algimantas Čekuolis. Vasario 24 d. jis papasakos apie Kūčių šventimo tradicijas sovietmečiu.

Literatūra vaikams – nuo skaudžių išgyvenimų iki Netvarkos nykštukų

Šeštadienį mugės lankytojai galės susipažinti su naujausia Renatos Šerelytės knyga „Raganos širdis. Paslaptingoji Barboros Radvilaitės ir jos patikėtinės Magdalenos istorija“. Vakare mugės lankytojai galės užsukti į naujo S. Parulskio esė rinkinio „Amžinybė manęs nejaudina“ pristatymą.

Viena didžiausių šių metų Knygų mugės naujienų – gausus naujų knygų vaikams pristatymas. Ankstyvojo ugdymo ekspertė Renata Lazdin savo knygoje „Vienas vaikas – 7 intelektai“. Pasakojimą vaikams taip pat pristatys Rebeka Una išleidusi knygą „Labas, aš Tadas“, o į pažintinę kelionę po Lietuvą su Netvarkos nykštuku pakvies Kakės Makės kūrėja Lina Žutautė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai