Simonas Storpirštis atvirai – apie antrojo sūnaus gimimą, šeimos tradicijas ir dvi Indres jo gyvenime

Simonas Storpirštis su šeima / Gretos Skaraitinės nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-06 11:56
„Praėję metai mūsų šeimai buvo laukimo metai. Su žmona Indre gyvenome antro vaiko laukimu. Gražūs metai, truputį keisti dėl situacijos vyraujančios visam pasaulyje, bet mūsų šeimai turiningi“, – prabėgusių metų prisiminimais dalinasi aktorius ir šou „Muzikinė kaukė“ vedėjas Simonas Storpirštis.

Praėjusių metų spalį jis su žmona Indre antrą kartą tapo tėvais, aktorių porai gimė antrasis sūnus.

„Indrė sakė – šimtu procentų bus mergaitė, aš jaučiu. Kas aš toks, kad ginčyčiausi su moteriška nuojauta? Gal 4-5 mėnesį nuėjome echoskopijai ir gydytoja taip ramiai sako: berniukas, pažiūrėkite, maskatuojasi įrodymas. Net sunku buvo patikėti, nes jau buvau įtikintas priešingai“, – juokėsi aktorius.

„Kai rinkome vardą, buvo keli variantai, kurie mums patiko. Tačiau kai gimė, supratome, kad Vincentas – kaip tik. Kuo daugiau gyvenime sutinki žmonių, tuo didesnis šansas, kad vardai bus tau jau sugadinti. Bandau aš kažką siūlyti, Indrė sako – gal ne, vaikystėje buvo pas mus kaime tokiu vardu vyras ir labai skriaudė gyvūnus. Atkrenta. Tada Indrė siūlo, man prasti prisiminimai dėl kokio klasioko. Taip ir atkrito dauguma“, – apie antrojo sūnaus vardo paieškas šypsodamasis pasakoja aktorius ir priduria, kad antrą kartą tapęs tėčiu jaučiasi visai kitaip nei pirmąjį.

„Atrodo tie banalūs posakiai, kad antras vaikas valgys nuo žemės, bus tiesa… Nežinau, kiek tame mūsų, kaip tėvų, ramybės, bet Vincentas visai kitoks nei buvo Emilis. Filosofiško gyvenimo būdo trijų mėnesių jaunuolis. Emilis visada apie save pranešdavo, rodydavo charakterį nuo pirmų dienų, o Vincentą kartais net pamirštame, ar kartu vežamės mašinoje – taip tylu.“

Simonas Storpirštis su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.
Simonas Storpirštis su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.

Simonas Storpirštis atviras – iš savo sūnų mokosi kasdien: „Iš Vincento išmokau, kad pavalgius reikia atsirūgti, nes kitaip būsi irzlus. O Emilis moko kantrybės, kantrybės, kantrybės. Ir džiaugtis mažais dalykais.“

Nepaisant itin užimto grafiko, aktorius prisipažįsta, kad priekaištų iš žmonos nesulaukia, o grįžęs namo stengiasi skirti visą savo dėmesį ir laiką šeimai. Anot jo, svarbiausia – produktyvus laikas su artimiausiais. Dar viena taisyklė, kuria vadovaujasi vyras – grįžus namo išjungti darbo režimą. Žinoma, jis prisipažįsta, kad dar ne visada tai pavyksta padaryti.

„Gimus vaikams mūsų santykiai su Indre pasikeitė. Dabar laiką vienas kitam irgi reikia įrašyti į bendrą dienotvarkę, nes kitaip jo gali labai greit nelikti. Susitinkame dviese tik vėlai vakare, kai vaikai jau pagaliau miega“, – sako garsus aktorius.

Tradicijų puoselėjimas Indrės ir Simono Storpirščių šeimoje užima svarbią vietą: „Knygos skaitymas vakarais – būtinas. Jei mūsų karta neperduos knygos meilės savo pavyzdžiu, mūsų vaikų karta jau visai nebepripažins popierinio formato. Norėtųsi, kad buvimas lauke būtų ne bausmė, o džiaugsmas, o laikas praleistas su tėvais ne tik sekmadieniais. Šeima man reiškia viską. Čia vienas iš tų dalykų, kurių nepaaiškinsi žmogui, kuris neturi šeimos, vaikų. Tai visai kitokia meilė, visai kitas jausmas, ilgesys, noras rūpintis ir aprūpinti. Šeima man yra pamatas. Jei pamatas kliba ir aš tada nestabilus.“

Simonas Storpirštis su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Simonas Storpirštis su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Šie metai aktoriui Simonui Storpirščiui taip pat nešykštės darbo. Jis ir toliau intensyviai filmuojasi, dirba teatre bei drauge su kita Indre – kolege Indre Kavaliauskaite stojo prie 10-ojo jubiliejinio BTV šou „Muzikinė kaukė“ vedėjo vairo. Žinomas vyras sako, kad ne veltui daugelis dalyvavimą šioje laidoje sulygina su buvimu šeimoje.

„Tai, kad niekas šiame projekte neiškrenta, duoda tokį jausmą, kad dalyviai ne konkurentai, o pakeleiviai. Įlipo į tą patį traukinį ir visi kartu išlips paskutinėje stotelėje. Aš dažnai tiek persijaudinu juos stebėdamas ir palaikydamas, kad po filmavimų dienos jau nieko nebenoriu.“

„Muzikinė kaukė“ / Svetlanos Bolnienės nuotr.
„Muzikinė kaukė“ / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Šiemet „Muzikinėje kaukėje“ dalyvauja grupės „Žemaitukai“ narys Linas Vaitkevičius, atlikėjai Eglė Jakštytė-Eley, Alen Chicco, aktoriai Inga Norkutė, Tadas Gryn, Arnoldas Eisimantas, Eglė Ancevičiūtė, Austėja Lukaitė, visažistė Oksana Pikul bei duetas „Zygga“.

Premjerinės laidos lyderius tapo Virgį Stakėną įkūnijęs aktorius Tadas Grynn.

„Muzikinė kaukė“ – šeštadienį, 19.30 val., per BTV.

Naujausi straipsniai