Simas Jasaitis teisme aiškinasi, kaip buvusi žmona Vaida leidžia vaiko išlaikymui jo skiriamus pinigus

Vaida Klizaitė-Jasaitienė teisme ir Simas Jasaitis / L.Balandžio ir feisbuko nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-07-04 15:22
Teismas Vilniuje nagrinėja naują civilinę bylą, kurioje krepšininkas Simas Jasaitis prašo sumažinti anksčiau iš jo priteistą sumą, skirtą jo ir pirmos žmonos Vaidos Klizaitės-Jasaitienės vaiko išlaikymui. Vienas iš prašymo argumentų: tėvas nėra tikras, kad visą alimentų sumą V.Jasaitienė išleidžia vien tik vaiko poreikiams.

Išlaikymą išsituokusios poros vaikui prieš kelerius metus yra nustatęs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Pagal galiojantį Teismo sprendimą, krepšininkas buvusiai sutuoktinei kas mėnesį privalo skirti apie 1 300 eurų judviejų vaiko išlaikymui.

Tačiau, S.Jasaičio vertinimu, dabar pasikeitė tiek jo, tiek buvusios žmonos padėtis, todėl alimentų sumą būtina peržiūrėti.

Vienas iš krepšininko argumentų – dabar jis ir pats augina vaiką, kurio susilaukė su dainininke Oksana Pikul. Tėvo pinigų reikia abiem vaikams.

Maža to, remiantis S.Jasaičio ieškiniu, jam trūksta duomenų, ar tikrai visi alimentai panaudojami būtent vaiko poreikiams. Ieškovas norėtų įrodymų, kad savo asmenines reikmes V.Jasaitienė tenkina iš pačios uždirbamų arba turimų lėšų, o ne iš jo vaikui pervedamų pinigų.

Kol kas, oficialiais bylos duomenimis, pačios V.Jasaitienės pajamos kas mėnesį siekia apie 275 eurus.

Žmonės.lt žiniomis, šios bylos nagrinėjimo metu S.Jasaitis siekia įpareigoti buvusią žmoną pateikti teismui pilnus duomenis, kaip per pastaruosius trejus metus ji leido pinigus. Iš tokios ataskaitos, ieškovo supratimu, puikiai matytųsi, kiek pinigų investuojama į vaiką, o kiek V.Jasaitienė išleidžia sau.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Apskritai šios bylos nagrinėjimo metu iškilo klausimas, ar S.Jasaičiui ir su V.Jasaitiene neatėjo laikas po lygiai prisidėti prie atžalos išlaikymo.

Juolab pastaruoju metu pasikeitė ir krepšininko finansiniai pajėgumai, o tai susiję ne vien su naujos šeimos sukūrimu ir pagausėjimu. Dar svarbesnė aplinkybė – jo sportinės karjeros trikdžiai. Teigiama, kad S.Jasaičiui neseniai buvo atlikta operacija, o sveikdamas jis tik pradėjo ieškoti galimybių pasirašyti su kažkuriuo klubu kontraktą.

Beje, kaip tik šį pirmadienį pranešta, kad S.Jasaitis karjerą ir toliau tęs Italijoje. Skelbiama, kad sutartį su puolėju pasirašė Pezaro „VL Consultinvest“.

V.Jasaitienė į teismą atvyko, S.Jasaitis – ne

Vilniaus miesto apylinkės teismas ieškovo S.Jasaičio prašymą dėl alimentų sumažinimo pirmadienio popietę nagrinėjo už uždarų durų. Neviešas teismo posėdis užsitęsė beveik dvi valandas. Žmonės.lt žiniomis, jo metu joks apčiuopiamas sprendimas nebuvo priimtas, šalims arba jų atstovams teks susitikti dar. Tiesa, ar asmeniškai S.Jasaitis norės aiškintis santykius su buvusia žmona, kol kas neaišku. Šį pirmadienį į teismą buvo atvykusi tik V.Jasaitienė.

Po posėdžio žurnalistams ji nepanoro komentuoti savo buvusio sutuoktinio pretenzijų: „Klauskit Simo – čia jis ieškovas.“

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pripažintas kaltu dėl skyrybų brangiai moka

2012-aisiais teismas V.Jasaitienei po skyrybų priteisė 1 105 000 litų (320 030 Eur), taip pat prabangius 642 tūkst. litų (186 tūkst. Eur) vertės apartamentus sostinėje ir visureigį „Porsche Cayenne“.

Be to, kaltu dėl skyrybų pripažintą S.Jasaitį teisėjai kiekvieną mėnesį, iki sūnus sulauks pilnametystės, mokėti jo išlaikymui po 4,5 tūkst. litų – 1 303 eurus.

V.Jasaitienė Žmonės.lt yra sakiusi nenorinti viešai komentuoti situacijos, tačiau replikavo, kad "Simas niekaip nesusitaiko su dabartiniu teismo sprendimu ir nesąžiningais būdais siekia jį pakeisti.“

Savo ruožtu S.Jasaitis šia tema nuo komentarų apskritai susilaiko.

Buvę sutuoktiniai abu rūpinasi sūnumi: nors berniukas gyvena su mama, jis apsilanko ir pas savo tėvą Sicilijoje, kur S.Jasaitis pastaruoju metu įsikūręs su savo naująja šeima.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai