Silpnėja atmintis? Išmokite ko nors naujo!

Atmintis
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Daugelis skundžiasi, kad sunkiai įsimena naują informaciją, neprisimena tam tikrų įvykių, smulkmenų, vardų ir pavardžių. Atmintį reikėtų lavinti. Štai keletas paprastų dalykų, kuriuos galite padaryti dėl savo atminties kasdien.

Asociacijos svarbu, jei norite įsiminti konkretų dalyką

Stengdamiesi prisiminti įvairius dalykus, pasitelkite asociacijas. Pavyzdžiui, jei susipažinote su nauju žmogumi, ir jums sunku įsiminti jo vardą, galite susieti jį su kokio nors filmo ar knygos personažu pagal jo išvaizdą, kalbėjimo būdą ar pan. Taip pat galite sau kelis kartus pakartoti vardą – tai irgi geras būdas, padedantis lengviau įsiminti.

Eidami susipažinti su žmogumi, susikoncentruokite į tai, kad turite prisiminti jo vardą. Dažnai būna, kad kai sakomas vardas, žmonės jo net nesiklauso, todėl vėliau neprisimena.

Beje, nepamirškite vieno svarbaus dalyko. Eidami susipažinti su žmogumi būtinai susikoncentruokite į tai, kad turite prisiminti jo vardą. Dažnai būna, kad kai žmonėms sakomas vardas, jie jo net nesiklauso, neišgirsta, todėl vėliau neprisimena. Taip yra todėl, kad veikia stresas, įtampa. Tad tiesdami ranką, susikoncentruokite į tuo metu svarbiausią dalyką.

Atmintį lavinkite smagiai

Įvairūs žaidimai – kortos, šachmatai, dėlionės – verčia smegenis aktyviau dirbti. Kuo daugiau žaisite, tuo labiau lavės jūsų atmintis. Tyrimai rodo, kad stalo žaidimai, ypač tie, kurie susiję su žodžiais, pavyzdžiui, tokie, kurių metu reikia sudėlioti žodžius ar atspėti apibūdintą objektą, gerina smegenų veiklą ir didina intelekto koeficientą. Tad investicija į puikų stalo žaidimą tikrai pasiteisina.

Berniukas ir katinas

Kryžiažodžiai, knygos ir... kolekcionavimas

Visi žino, kad knygos ne tik padeda gauti informacijos, bet ir lavina atmintį. Ypač jei skaitote keletą vienu metu. Taip smegenys priverstos dirbti aktyviau ir sudėtingiau. Tad prie naktinio stalelio pasidėkite keletą knygą ir skaitykite jas pamainomis.

Įvairūs galvosūkiai ir kryžiažodžiai taip pat lavina atmintį, nes priverčia intensyviau mąstyti ir dirbti smegenis, tad spręskite jų kuo daugiau. Be to, jei pastebėjote, kad atmintis ima šlubuoti, imkite ką nors kolekcionuoti: pašto ženklus atvirukus, monetas, pieštukus, o galbūt ir ką nors visiškai netikėto. Tai taip pat aktyvina smegenų veiklą, nes esate priversti rūšiuoti, dėlioti, pertvarkyti savo kolekcijos egzempliorius.

Galinga kartojimo jėga

Ne veltui senovės mokyklose didžiąją dalį dalykų reikėdavo išmokti mintinai. Aišku, jei tai darytume šiandien – išprotėtume, nes informacijos kiekis yra milžiniškas. Tačiau kai ką padaryti tikrai galite. Pavyzdžiui, jei žiūrite televizijos laidą, stenkitės kuo daugiau įsiminti, o vėliau bandykite pakartoti tai, ką girdėjote. Pasitikrinkite, kiek prisimenate. Taip pat elgtis galite ir klausydamiesi radijo. Ilgainiui praktikuodami šį metodą, pastebėsite, kad prisimenate vis daugiau.

TAIP PAT SKAITYKITE 5 pratimai, padėsiantys padailinti sėdmenis

Beje, padeda ir eilėraščių mokinimasis mintinai. Tad, jei nebijote iššūkių, užsibrėžkite kas savaitę išmokti po vieną trumpą ketureilį, o gal net ir ilgesnį poezijos kūrinį.

Judėkite ir būsite šviesaus proto

Nors atrodo, kad fizinis aktyvumas nesusijęs su protine veikla, tačiau judėjimas gerina atmintį. Kodėl taip yra? Judėjimas skatina kraujotaką ir aprūpina smegenis deguonimi. Tad net jei nemėgstate sporto, užsidėkite sportinius batelius ir eikite bent pasivaikščioti, pamatysite, kad jausitės kur kas geriau.

Išmokite naujos kalbos

Niekas nepaneigs, kad bandant perprasti naujos kalbos subtilybes reikia įdėti daug pastangų – smegenims reikia prisitaikyti prie naujų taisyklių. Visgi mokydamiesi žodžių, bandydami kalbėti pagal iki šiol nesuprantamą sistemą, laviname smegenis. Tad jei seniai svajojote išmokti egzotiškos kalbos, to nebeatidėliokite. Kasdien išmokite naujų dalykų ir pastebėsite, kad atmintis taps geresnė.

TAIP PAT SKAITYKITE Kalbos mokymasis – tarsi žaidimas

Skaitykite daugiau