Billy Porteris: garsus ne tik sijonais, bet ir kūryba

Billy Porter/Vida Press nuotr.
Billy Porter/Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-04-29 16:08
AA

Aktorius Billy Porteris (49) ant raudono įvairių renginių ir apdovanojimų kilimo šiemet užgožė ne vieną kolegę moterį. Išties, vyras, dėvintis sijoną ir avintis batus 12 centimetrų aukščio pakulne, atrodo efektingai.

Muzikinio serialo „Pose“ žvaigždė – ne pirmas vyras, įsisukęs į moterišką garderobą. Sijonai puikiai tinka ir Marcui Jacobsui, ir Lenny Kravitzui, tačiau suderinti smokingą su milžinišku sijonu ir šitaip pasirodyti „Oskaruose“ reikėjo fantazijos ir drąsos. Ką gi, Porteriui, jo stilistui Samui Ratelle’ui ir apdaro autoriui dizaineriui Christianui Siriano netrūko nei vieno, nei kito. O ir suknelė-smokingas tebuvo įspūdingų aktoriaus pasirodymų kulminacija. Visa tai – ne todėl, kad būtų norėjęs piktybiškai paerzinti konservatorius. Tiesiog Porteris mėgsta aukštakulnius, tinklines kojines, aukštas skrybėles, perlų vėrinius, auskarus, seges. Ir sijonus. O tikrą didsuknę visada norėjęs pasimatuoti, tik neturėjo kada ir kur ja pasipuošti. Ir tada atėjo laikas ruoštis „Oskarams“...

Skeptikai teigia, kad provokuojančiu garderobu dažniausiai išsiskiria tie, kas negali nieko pasakyti kūryba. Bet Billy – garsus Brodvėjaus miuziklų aktorius, už miuziklą „Kinky Boots“ apdovanotas „Tony“ ir „Grammy“. Už vaidmenį seriale „Pose“ nominuotas „Auksiniam gaubliui“. Porteris neslepia savo homoseksualumo ir yra dvejus metus laimingai vedęs. Sutuoktinis – verslininkas Adamas Smithas (37), Kalifornijos menų instituto absolventas, akinius gaminančios bendrovės „Native Ken“ savininkas. Jam tai – antroji santuoka. Anksčiau Smithas buvo vedęs moterį, su ja išsiskyrė prieš kelerius metus. Su Porteriu susipažino draugų vakarėlyje, o jų vestuvių ceremoniją vedė šio sesuo Mary Martha. Adamas lydėjo gyvenimo draugą „Dolby“ teatre ir „Vanity Fair“ vakarėlyje, tik per Billy sijonus jo kuklus klasikinis kostiumas beveik nekrito į akis. Įprastai abu rengiasi labai elegantiškai ir mėgsta suderintus drabužius.

Aistrą madai Billy paveldėjo iš senelės ir mamos. Tiesa, mama Cloerinda Porter norėjo, kad atžala studijuotų kompiuteriją, bet Carnegie ir Mellonų koledžo direktorius Henry Clarkas paskatino vaikiną siekti savo svajonės – vaidinti ir dainuoti. Šios istorijos pabaiga visiškai laiminga – gimtajame Pitsburge Porterio garbei pavadintas mėsainis (kepta česnakinė dešrelė bandelėje su kopūstų salotomis, pomidorais ir skrudintomis bulvytėmis), buvusi alma mater didžiuojasi garsiuoju absolventu, o mama – tam ir mama, kad stotų už sūnų. Nors, kaip pati prisipažino, tai ne visada paprasta, antra vertus, gali pasidalyti sėkmės receptu su kitais tėvais: kalbėkitės su vaikais, neatstumkite jų.

Pasirodžius „Kinky Boots“, „Briliantinui“, „Mis Saigonui“, „Svajonių merginoms“, kitiems populiariems miuziklams, išvaizdų talentingą vyrą pradėjo kviesti filmuotis. „Sudužusių širdžių klubas“, „Kalėdos“, serialai „Įstatymas ir tvarka“, „Amerikietiška siaubo istorija“ – kartą pamatytą Porterį buvo sunku pamiršti. O 2018-aisiais pradėtas rodyti „Pose“, kur Billy vaidmuo vienas iš svarbiausių, tapo tikru triumfu. Išties, kas geriau nei serialas apie translyčius gali atskleisti tokio aktoriaus talentą.

Be susižavėjusių Porterio drąsa, netrūksta ir balsų, pasipiktinusių jo „prievartaujamu vyriškumu“, kaip pasakė konservatyvi JAV komentatorė Tomi Lahren. Billy tikina dėl savo manieros rengtis ne kartą susidūręs su homofobija. „Kai esi juodaodis ir dar gėjus, tavo vyriškumu visada abejoja. Pasirašęs pirmąją sutartį su garso įrašų bendrove „A&M Records“ tylėjau – stengiausi atrodyti taip, kaip iš manęs tikėjosi kiti. Bet vaidmuo „Kinky Boots“ tapo netikėta patirtimi. Apsiavęs aukštakulnius pasijutau vyriškesnis nei bet kada, – dėsto aktorius ir dainininkas interviu „Vogue“. – Ir kas yra vyriškumas? Ką tai reiškia? Moterys kiekvieną dieną vilki kelnes, bet kai tik vyras apsirengia suknelę – pasaulis griūva.“

Kol kas jis nesugriuvo, nors jei prisimintume istoriją, moterų kova už teisę vilkėti vyriškus drabužius nemenkai pataisė to paties pasaulio veidą. Dabar – sijonuotų vyrų eilė. Nes jei Porterio sijonas kelia diskusijų, atsiranda šansas, kad jose bus išklausytos abi pusės. Bent jau Billy pasirengęs jose dalyvauti ir sako, kad LGBT atstovai turi mokyti žmones, kaip su jais bendrauti, kaip juos mylėti ir gerbti; ir vienintelis būdas tai padaryti – pirmiausia gerbti patiems save. 

Billy Porteris (4 nuotr.)
+1