„Sidabriniu lokiu“ apdovanota „Moteris, kuri pabėgo“ fotografei G.Skaraitienei priminė pasiilgtus draugių pokalbius

Greta Skaraitienė ir filmo „Moteris, kuri pabėgo“ kadrai / V.Skaraičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-03 18:31
„Mėgstu filmus, kuriuose ilgi dialogai, filosofavimai, kivirčai, diskusijos. Ir kokia laimė, kad festivalyje „Kino pavasaris“ radau sau tinkantį filmą“, – šypsosi fotografė, gero kino mylėtoja Greta Skaraitienė. Jos šio festivalio atradimas – iš Korėjos atkeliavęs režisieriaus Hong Sang-soo pasakojimas apie moterų draugystę „Moteris, kuri pabėgo“.

Praėjusiais metais Hong Sang-soo filmas „Moteris, kuri pabėgo“ Berlyne pelnė „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą už geriausią režisūrą. Filmas ne kartą minėtas geriausiųjų 2020 metų filmų sąrašuose.

Siužetas šiame filme neįmantrus. Filmo herojė Gumhi, išleidusi vyrą į komandiruotę, nusprendžia aplankyti senas savo drauges. Su kiekviena iš jų ji kalbasi ir apie save, ir apie savo santykius su vyru. Pokalbiai, rodos, neįpareigojantys, tačiau – tai tik viršutinis pasakojimo sluoksnis, esmė slypi giliau.

Greta Skaraitienė / V.Skaraičio nuotr.
Greta Skaraitienė / V.Skaraičio nuotr.

„Pažiūrėjusi filmą pasijutau taip, tarsi pati būčiau susitikusi su draugėmis ir lygiai taip pat plepėjusi apie nieką ir kartu – viską. Apie viską, kas mums šiuo periodu jautru, aktualu, neramina, jaudina ar domina“, – sako Greta.

Jai atrodo, kad žmonės nebūtinai visada savo istorijas pasakoja, atskleisdami visus jausmus. Kartais mes mėginame ar mokomės suprasti žmogų iš pauzių, žvilgsnių, judesių. Lygiai taip pat ir šiame filme, girdėdama dialogus, ji po truputį kūrė gilesnį vaizdą. „Ir tada palaipsniui atsivėrė filmo grožis ir prasmė“, – sako ji.

Filmo „Moteris, kuri pabėgo“ anonsas:

 

Akyla fotografės akis, be abejo, pastebėjo net ir smulkiausias detales, judesius, jausmų spalvas. „Ir visai nesvarbu, kad režisierius filme palieka daug mįslių, – šypteli. ⎯ Filmo ramybė, paprastumas, ilgi, statiški kadrai, veikėjų pokalbiai apie vyrus, namus, gyvūnus, maistą, paprastą kasdienybę negali nežavėti.“

Jei Gretai reikėtų vienu sakiniu apibūdinti filmą „Moteris, kuri pabėgo“, ji sakytų, jog tai filmas apie meilės troškimą, vienatvę ir tikrosios savęs paieškas. „Ir jau tikrai pasiilgau realaus susitikimo su savo draugėmis, kad galėčiau padiskutuoti, ar tikrai „žmogus svarbesnis už katę“. Ir vaišintumėmės mes nuluptais, skiltelėmis supjaustytais obuoliais, lygiai taip kaip, kaip ir filmo herojės“, – tikrų susitikimų gyvenime ir dideliuose kino ekranuose ilgisi fotografė.

Filmą „Moteris, kuri pabėgo“ iki balandžio 5 dienos galima žiūrėti namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama

„Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT 3 Pro“ / Gamintojo nuotr.

Reklama