2016-ųjų prognozės: „Sidabrinė gervė 2016“: lietuviškų filmų nebus per daug

Gražina Arlickaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

15min pateikia svarbiausių 2016 metų įvykių apžvalgą įvairiose srityse – nuo politikos ar ekonomikos iki sporto, pramogų ar mados. Pavasario pabaigoje į Lietuvą simboliškai sugrįš „Sidabrinė gervė“. Šalyje jau devintus metus iš eilės organizuojami nacionaliniai Lietuvos kino apdovanojimai vėl pagerbs iškiliausius metų kino kūrėjus.

„Sidabrinės gervės įrodė tai, kas svarbiausia – kad jos reikalingos. Dabar reikia žengti antrą žingsnį ir įrodyti, kad galime sukurti solidų, profesionalų ir gerą renginį“, – sakė apdovanojimus organizuojančios Lietuvos kino akademijos tarybos pirmininkė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė.

Pasak jos, detalizuoti renginį, kuriam tik pradedama ruoštis, dar anksti – kol kas dar nėra nuspręsta nei dėl tikslios „Sidabrinės gervės“ datos, nei dėl kasmet besikeičiančios renginio vietos.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimai / organizatorių nuotr.

Įprastai gegužės mėnesį vykstantys apdovanojimai šiemet planuojami panašiu metu, čia, kaip ir kasmet, išliks panašios nominacijos, nors tikslus jų sąrašas taip pat turėtų paaiškėti netrukus.

„Nominacijos gali keistis, priklausomai nuo per pastaruosius metus sukurtų filmų. Sąlygas diktuoja kino derlius: jei nėra kam skirti tam tikros nominacijos, ji dirbtinai nėra kuriama ir, atvirkščiai, jei yra ką apdovanoti, nominaciją galima pakoreguoti. Vertinimo komisija turi teisę siūlyti nominacijas ir jų atsisakyti“, – sakė G.Arlickaitė.

Kai „Sidabrinė gervė“ tik atsirado, atrodė, kad nėra iš ko rinktis, kad tų filmų mažai. O dabar jų gerokai daugiau, jau turime iš ko rinktis.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimai skirti skatinti, vystyti ir motyvuoti Lietuvos kiną ir filmų kūrėjus, čia kasmet prie geriausiųjų atrankos prisideda daugiau nei 80 komisijos narių. Pajungiamos visos pajėgos – ir Lietuvos kino akademijos, ir Lietuvos kino centro, ir kino bendruomenės.

„Jau įrodėme, kad galime tai padaryti, o dabar kasmet vis stiprėjame. Kai „Sidabrinė gervė“ tik atsirado, atrodė, kad nėra iš ko rinktis, kad tų filmų mažai. O dabar jų gerokai daugiau, jau turime iš ko rinktis“, – džiaugėsi G.Arlickaitė.

Iškilmingi Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ (60 nuotr.)
+54

Tačiau ar visi lietuviški filmai pretenduoja į „Sidabrinę gervę“? Anaiptol. „Tai, kad sukurta daug filmų, nereiškia, kad yra daug gero kino. Antplūdis į komercinį kiną labai retai nudžiugina. Komercinis kinas gali būti geras, bet gali būti ir pseudokinas. Tai – profesionalumo ir kokybės klausimas. Kartais užsienio apdovanojimuose tenka rinkti geriausius iš kelių šimtų pretendentų. Lietuvoje to nėra, tačiau mes tikrai atrinksime ir iš 6–8 filmų“, – patikino G.Arlickaitė.

Tarybos pirmininkė pasidžiaugė, kad kasmet paraiškas teikia vis daugiau jaunų kūrėjų, studentų, debiutantų. Drauge su jais keičiasi ir pats kinas.

Kaip bus 2016-aisiais, kol kas galima tik paspėlioti, tačiau, kad „Sidabrinės gervės“ tampa vis didesniu ir svarbesniu metų renginiu – neabejojama. Tai šventė visiems kino kūrėjams, kino mylėtojams ir tiems, kurie tiesiog mėgsta gerą, kokybišką kiną.

VISAS 2016-ųjų PROGNOZES RASITE ČIA

Skaitykite daugiau