Šiaurės Amerikos dokumentinių filmų forume „Hot docs“ – apdovanojimas režisierei Giedrei Žickytei ir kuriamam filmui „Maša“

Giedrė Žickytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-15 13:28
Bendras prancūzų ir lietuvių šiuo metu kuriamo dokumentinio filmo projektas „Maša“ („Masha“) viename svarbiausių pasaulyje dokumentinio kino renginių – „Hot Docs Forum“ (Torontas) – laimėjo prizą. Šiais metais dėl pandemijos festivalis vyksta virtualiai ir taip persikėlė į dalyvių namus. Filmo projektą pristatė ir buvo apdovanotos „Mašos“ režisierė Giedrė Žickytė bei jo prodiuserė iš Prancūzijos Christine Le Goff. Tai pirmas kartas „Hot Docs Forum“ istorijoje, kai jame atrinktas dalyvauti autorius iš Lietuvos.

„Džiaugiamės drauge su visa filmo kūrybine grupe – šis įvertinimas svarbus tolesnei filmo kūrimo eigai, suteikia pasitikėjimo ir atkreipia tarptautinės industrijos dėmesį. Susilaukėme daug teigiamų atsiliepimų, o festivalio komisija pabrėžė, kad juos ypač sužavėjo mūsų komandos užsidegimas bei filmo vizija“, –  mintimis apie laimėtą prizą dalijasi „Mašos“ režisierė Giedrė Žickytė.

 

Kadras iš Giedrės Žickytės filmo „Maša“/ Mašos Ivanšitsovos nuotr.
Kadras iš Giedrės Žickytės filmo „Maša“/ Mašos Ivanšitsovos nuotr.

Specialųjį „Pirmojo  žvilgsnio“ paminėjimą ir 2000 dolerių piniginį prizą laimėjęs filmo projektas „Maša“ atskleidžia rusų fotografės Mašos Ivanšitsovos palikimą. Niekur nepublikuoti kūrėjos darbai atrasti palėpėje Sankt Peterburge. Sukauptas 30 000 tūkstančių gatvės fotografijos negatyvų archyvas dokumentuoja tris Sovietų Sąjungos dešimtmečius. Šalia negatyvų rasti ir asmeniniai dienoraščiai, kuriuose atsiskleidžia moters kaip kūrėjos ir mūzos sudėtingas gyvenimas.

 

Kadras iš Giedrės Žickytės filmo „Maša“/ Mašos Ivanšitsovos nuotr.
Kadras iš Giedrės Žickytės filmo „Maša“/ Mašos Ivanšitsovos nuotr.

Filmo „Maša“ idėja kilo prodiuserei Christine Le Goff, kurios biografijoje daugiau kaip 50 filmų, tarp kurių ir „Oskarą“ pelnęs „Murder on Sunday Morning“. Netikėtai internete pamačiusi straipsnį apie Sankt Peterburge atrastą fotografės archyvą, prodiuserė nuvyko į Rusiją ir užsitikrino teises į istoriją. Pažiūrėjusi lietuvių režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą apie fotografą Vitą Luckų „Meistras ir Tatjana“, prodiuserė pakvietė kūrėją prisijungti prie komandos.

„Kūrėjai visada svajoja apie atradimus. Negalėjau atsisakyti šito pasiūlymo, ypač pamačiusi kokia tai įdomi medžiaga, atverianti visą epochą ir tuo pačiu asmenišką vienos moters dramą. Šios fotografės gyvenimas vertas Dostojevskio novelės“, – apie kūrybinį filmo procesą pasakoja G. Žickytė.

„Hot Docs“ – tai Toronte vykstantis kasmetinis didžiausias dokumentinio kino festivalis Šiaurės Amerikoje. Kiekvienais metais renginys susilaukia beveik 230 tūkstančių žmonių ir industrijos atstovų iš viso pasaulio.

 

Naujausi straipsniai