Šiauliuose nutupdytas „Vanagas“: orlaivis „Bayraktar“ Ukrainai bus pristatytas nedelsiant

Drono „Bayraktar“ pristatymas KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Trečiadienį Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose visuomenei pristatytas Ukrainai skirtas nepilotuojamas karinis orlaivis „Bayraktar“.

Trečiadienį Ukrainai skirtas dronas pristatomas visuomenei Aviacijos bazėje Šiauliuose.

„Galime (...) garantuoti, kad šis ginklas, visa ginkluotė bus pristatyta į Ukrainą nedelsiant. Tikslios valandos nepasakysiu, bet ginkluotė iškeliaus praktiškai po viešos apžiūros“, – spaudos konferencijoje bazėje sakė ministras.

Pasak jo, ketvirtadienį Vyriausybė patvirtins „Bayraktar“ perdavimą Ukrainai.

Drono „Bayraktar“ pristatymas KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Lėktuvas iš gamintojų Turkijoje į Lietuvą pargabentas pirmadienį.

Krašto apsaugos ministerija už žmonių suaukotas lėšas orlaiviui pirko ginkluotę. Bepilotį Lietuvai nemokamai perdavė Turkijos įmonė „Baykar“.

Bepiločius gaminanti Turkijos įmonė orlaivį nusprendė perduoti po to, kai Lietuvos gyventojai surinko 5,9 mln. eurų šiam lėktuvui įsigyti ir perduoti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai.

Atsiradus galimybei lėšas panaudoti kitur, orlaivio apginklavimui buvo skirti 1,5 mln. eurų, o likusi suaukota suma paramos rinkėjos „Laisvės TV“ sprendimu skiriama kitoms priemonėms Ukrainai paremti.

„Yra sakoma, kad vienu ginklu karo nelaimėsi, tačiau simboliai bet kuriame, ypatingai kare prieš agresorių, yra nepaprastai svarbūs“, – sakė A.Anušauskas.

Pasak ministro, žmonių surinktos aukos bepiločiam orlaiviui rodo, jog „kartu jie gali padaryti daug“.

Ukrainai perduodamam dronui suteiktas „Vanago“ vardas.

Pasak Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Petro Beštos, bepilotis „padės Ukrainos gynėjams jų kovoje už Europos laisvę“.

Drono „Bayraktar“ pristatymas KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Lietuva ne tik ryžtingai parodė lyderystę, bet tapo standartų laužytoja. Kas daug kam atrodė neįmanoma, paaiškėjo, kad yra įmanoma lietuviams unikalios strategijos ir valdžios bei valstybės institucijų sinergijos dėka“, – sakė diplomatas.

„Tik kūrybiški sprendimai ir iniciatyvos gali padėti mums laimėti prieš visą žmoniją paskelbtą karą ir užtikrinti saugumą šiais neramiais laikais“, – pridūrė jis.

Andriaus Tapino sveikinimas iš JAV

Šiuo metu Amerikoje atostogaujantis „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas taip pat nepamiršo pasveikinti Lietuvos su svarbiu įvykiu. Savo „Facebook“ paskyroje jis pasidalijo video žinute.

„Mes ne tik nupirkome „Bayraktar“. Mes parodėme pasauliui, ką gali susitelkusi maža nacija“, – sakė A.Tapinas.

Su Valstybės diena! Su mūsų Bayraktaro diena! Neįmanoma yra tik nuomonė. Neįmanoma yra laikina. Neįmanoma yra niekas. Ir mes tai įrodėm. Ne tik sau, bet ir kitiems, kuriuos įkvėpė Lietuvos pavyzdys!

Posted by Andrius Tapinas on 2022 m. liepos 5 d., antradienis

Primename, kad šiam orlaiviui lėšas rinko Lietuvos piliečiai, tačiau įkvėpta idėjos, „Bayraktar“ gamintoja Turkijos bendrovė „Baykar“ nusprendė jį padovanoti. Nepilotuojamo orlaivio apginklavimui skirta 1,5 mln. eurų iš suaukotų 5,9 mln.

Akcija, kurios metu siekta surinkti 5 mln. eurų „Bayraktar“ dronui Ukrainai surengta žurnalisto ir visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva. Jo įkurta televizija „Laisvės TV“ 5,9 mln. eurų dronui pirkti gegužės pabaigoje surinko per pusketvirtos dienos.

Fotogalerija:

Drono „Bayraktar“ pristatymas KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose (43 nuotr.)
+37
Skaitykite daugiau