Siaubo filmas „Žaisk arba mirk“ sukelia baimę žaisti pabėgimų kambariuose

Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-15 08:36
„Sveiki atvykę į „Paranoją“, galutinį pabėgimo kambario žaidimą, turintį dvi žiaurias taisykles“ – taip pristatomas režisieriaus Jacqueso Klugero naujasis siaubo filmas „Žaisk arba mirk“ (orig. „Play or Die“).

Pirmoji taisyklė – viskas yra kitaip, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Antroji – kiekvienoje užduotyje vienas žaidėjas miršta.

„Pragariška aplinka, kurioje žaidėjai manipuliuojami tarsi lėlės, bei visi kiti pagrindiniai ingredientai sukeliantys didžiulę įtampą. Visos dėlionės dalys šioje juostoje susideda idealiai.“ – teigia režisierius J. Kluger, kalbėdamas apie netrukus kinuose pasirodysiančią juostą „Žaisk arba mirk“, sukurtą pagal bestseleriu tapusį prancūzų rašytojo Francko Thilliezo romaną „Galvosūkis“ (orig. „Puzzle“), visame pasaulyje pardavusį daugiau nei 330 tūkst. kopijų.

Filme, aistringi pabėgimų kambarių žaidėjai Lukas (akt. Charley Palmeris) ir Chlojė (akt. Roxane Mesquida) nusprendžia sudalyvauti išskirtiniame naujame žaidime „Paranoja“. Sėkmingai išsprendę pirmąją paslaptingo orientacinio žaidimo užduotį, porelė yra nukreipiama į apleistą ir bauginančią, giliai miške paslėptą psichiatrinę ligoninę. Ten jų laukia dar keturi dalyviai, o entuziazmą pakeičia nejaukumas, baimė ir – galų gale – tikras siaubas. Kartu jie greitai supranta, kad tik vienas iš jų liks gyvas.

„Pjūklą“ ir „Pabėgimų kambarį“ primenančioje siaubo juostoje „Žaisk arba mirk“ pagrindinius vaidmenis atlieka jaunieji aktoriai Charley Palmeris („Diunkerkas“) bei Roxane Mesquida („Apokalipsė dabar“). Filme taip pat vaidina Marie Zabukovec („K.O.“), Thomas Mustin („Šviežiena“) bei Igor Vanas Desselis („Lenktynininkė ir gangsteris“).

„Vargu ar net geriausi draugai artimiausius metu sugebės įkalbėti mane nueiti į pabėgimo kambarį“, – sako aktorė R. Mesquida, prisimindama savo išgyvenimus filmavimo aikštelėje.

„Nors ir žinai, kad visa tai nėra tikra, bet Jacques Kluger sukurta aplinka filmavimo aikštelėje priverčia rimtai suabejoti realybe“, – teigia Roxane Mesquida.

„Oskaro“ apdovanojimą už geriausią garso suvedimą pelniusiame filme „Diunkerkas“ suvaidinęs Charley Palmeris pritaria savo kolegai.

„Galima sakyti, kad net būdamas karo fronte, filme „Diunkerkas“, nebijojau dėl savo gyvybės taip, kaip šiame pabėgimo kambaryje“, – juokaudamas teigia Charley Palmeris, kuris taip pat artimiausiu metu neplanuoja apsilankyti pabėgimo kambario žaidime.

Siaubo filmas „Žaisk arba mirk“ kinuose nuo gegužės 17 d.

Filmo anonsas: 

Temos:

Kinas Naujiena

Naujausi straipsniai