Šiandien „Kine po žvaigždėmis” – filmas „Peggy Guggenheim: priklausoma nuo meno“

Filmas „Peggy Guggenheim: priklausoma nuo meno“ / Ištrauka iš filmo.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-28 12:04
Peggy Guggenheim kolekcionavo ne tik meno kūrinius, bet ir menininkus. Spalvinga asmenybė, turtingos šeimos paveldėtoja, neturėdama jokio meninio išsilavinimo sukaupė vieną įspūdingiausių meno kūrinių kolekcijų, pralenkė savo laiką ir tapo centrine figūra dvidešimto amžiaus modernaus meno istorijoje.

Dokumentiniame filme „Peggy Guggenheim: priklausoma nuo meno“ (Peggy Guggenheim: Art Addict, 2015), režisierė Lisa Immordino Vreeland pasitelkusi archyvinę medžiagą, istorikų, menininkų liudijimus ir pačios Peggy Guggenheim interviu ne tik atskleidžia ryškią garsiosios kolekcininkės asmenybę, bet ir kviečia į spalvingą kelionę per dvidešimto amžiaus meno istoriją, kurios liudininke ir kūrėja buvo pagrindinė filmo herojė.

Peggy Guggenheim įkūrė modernaus meno galerijas Londone, JAV ir galiausiai – Venecijoje, apsaugojo daugybę modernaus meno kūrinių nuo Antrojo pasaulinio karo destrukcijos ir stipriai prisidėjo prie tokių asmenybių kaip J.Pollock, R.Motherwell ir M.Rothko išgarsėjimo.

Filmą „Peggy Guggenheim: priklausoma nuo meno“ galima išvysti rugpjūčio 29 d., Valdovų rūmų kieme vyksiančiame „Kino po žvaigždėmis“ seanse. 

Filmų programa ir bilietai: www.kinopasaka.lt.

Filmo anonsas:

Naujausi straipsniai