Šiąnakt trečią kartą padegtos režisieriaus Romo Zabarausko laiptinės durys: pradėjo rinkti lėšas remontui

Režisierius Romas Zabarauskas Vilniuje dalijo vaivorykštės spalvos vėliavas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Režisierius R. Zabarausko balkone kabanti solidarumą LGBT bendruomenei išreiškianti vaivorykštės vėliava šiąnakt iššaukė jau trečią durų padegimą jo laiptinėje. Šį kartą durys degė trečiame aukšte, nors režisierius gyvena keliais aukštais aukščiau. Tai trečias kartas, kuomet naktį specialiai padegamos jo laiptinės durys.

„Nežinau net, ką galvoti. Bet pradėjau rinkti lėšas remontui, kad nuraminčiau kaimynus“, – ryte po įvykio kalbėjo režisierius.

Tai jau penktas panašaus pobūdžio nusikaltimas per pastarąjį mėnesį. Informacijos apie sulaikytus asmenis vis dar nėra.

„Laiptinės remonto bei papildomo saugumo priemonių kaštai atiteks jos gyventojams, todėl natūralu, kad ima kilti nemaža įtampa vien dėl to. Jei galite prisidėti prie šių išlaidų, prašau paaukoti ČIA arba parašykite man ir suteiksiu savo įmonės rekvizitus. Tegu tai būna dovana mano kaimynams, kuriems streso dabar yra per akis. Jei atsirastų nusikaltėlis, kuriam bus priteistos išlaidos, visas aukas grąžinsiu“, – socialiniame tinkle į bendraminčius kreipėsi R. Zabarauskas.

Žmonės.lt primena, jog po antrojo durų padegimo palaikymą LGBT bendruomenei išreiškė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Mark Adam Harold ir kiti.

Rugsėjo pradžioje po pirmųjų padegimų Romas Zabarauskas Vilniuje surengė akciją „Tegyvuoja vaivorykštės!“, kurios metu buvo nemokamai išdalyta 500 vėliavų. 

„Savo vaivorykščių iniciatyva ne tik išreiškėme solidarumą su LGBT+ bendruomene, bet ir apgynėme Lietuvos įvaizdį. Apie mus parašė Didžiosios Britanijos, JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos leidiniai, susidomėjo Norvegijos televizija ir Prancūzijos radijas“, – apie tarptautinį susidomėjimą akcija pasakojo režisierius.

Saulius Baradinskas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Išreikšdamas solidarumą LGBT bendruomenei praėjusį sekmadienį režisierius Saulius Baradinskas „Danke Bank Vilniaus Maratone“ bėgo pasipuošęs vaivorykštės vėliava. Savo palaikymą LGBT bendruomenei įvairiais būdais išreiškė ne vienas žinomas politikos, verslo, kultūros atstovas.

Režisierius Romas Zabarauskas Vilniuje dalijo vaivorykštės spalvos vėliavas (21 nuotr.)
+15
Skaitykite daugiau